Córka króla futer

2008-01-29
1993-01-01
978-83-245-7540-4
Ireneusz Maślarz
córka króla futer courths mahler

Książka z półeczki bookcrossingowej. Powinna nosić tytuł "Człowiek honoru". Dla niektórych może zbyt statyczna, bo mało się dzieje, ale czy we wszystkich powieściach Austen ludzie musieli się pojedynkować i mordować? Ciekawy obraz Kanady przełomu wieków, kiedy to Europejczycy wybierali się na daleki kontynent, żeby zarobić lub przeżyć duchową odmianę. Trochę przykro mi się robiło, gdy czytałam o wybijaniu zwierząt na futra. Ludzie dawniej nic nie wiedzieli o tzw. ochronie przyrody. No cóż... Musimy zrozumieć, że dawniej nie znano materiałów syntetycznych, więc biedne zwierzaki przetrzebiano, szczególnie w zimie, kiedy to futro jest najlepsze. Poza tym wgląd w niemieckie zasady wychowania i zachowania, również jest ciekawą odmianą od angielskiego, bądź francuskiego. Nic dziwnego, że Niemcy są tacy karni i słuchają swoich przywódców, bo przez całe wieku chodzili w tak ustalonym kieracie. Naprawdę ciekawie jest czytać, to co buduje całą otoczkę wokół uczucia głównych bohaterów. Daleko od domu, słysząc pieśń w swoim rodzinnym języku, każdy by miał łzy w oczach. Daję 10, żeby choć trochę poprawić statystykę tej książeczce, bo dobrze mi się ją czytało, co nie zawsze się zdarza jeżeli chodzi o romanse historyczne, które zaliczam do literatury fantastycznej. Niektóre z nich opisują wydarzenia zbyt przesadne do omawianego okresu... autorzy lubią w nich fantazjować. ;D

Nie była to jakaś specjalnie wciągająca lektura, która zasługuje dłuższej wypowiedzi. Sięgając po tą książkę ( nie miałam innej w domu, której nie czytałam ) nie spodziewałam się jakieś zawiłej fabuły, barwnych postaci czy czegokolwiek innego. Sądziłam, że to będzie lekka, miła choć nieco nudna lektura i miałam co do tego rację ;)

Zero niespodziewanych zwrotów akcji, fabuła sztampowa, ale przynajmniej, jak na romansidło, całość nieźle napisana.

• 3_Romanse niemieckie
  • Wymienię
  • Historyczna
  • 0_Autorki
  • 💋 Romansidła historyczne (nie Austen etc.)
  • Moje :)
  • 2_Serie wydawnicze

Dodaj cytat z książki Córka króla futer