Spójrz na świat inaczej

Okładka książki Spójrz na świat inaczej Piotr Klimek
Okładka książki Spójrz na świat inaczej
Piotr Klimek Wydawnictwo: Novae Res poradniki
poradniki
Novae Res
2023-10-30
2023-10-30

Na rynku wydawniczym możemy znaleźć wiele poradników z dziedziny psychologii biurowej mediacji, zachowań międzyludzkich, również takich, które afirmują ludzkie życie oraz szczęście i mówią jak mamy to szczęście osiągnąć aby zachować równowagę w jego komponowaniu.
Piotr Klimek, autor o którym w zasadzie wiem niewiele a w zasadzie nic, gdyż albo źle szukałam albo ma na razie ochotę się „poukrywać” w roku ubiegłym wydał pozycję „Spójrz na świat inaczej” zawierającej spis porad dla przeciętnego „Kowalskiego”. Dlaczego dla „przeciętnego”? Ponieważ pozycja napisana jest zwięzłym i przejrzystym językiem. Autor kieruje czytelnika w owym poradniku na to aby świeżym spojrzeniem obejrzał otaczający go świat. Ludzi których ma wokół siebie, to w jakim środowisku pracuje i przeanalizował czy jest w tym świecie szczęśliwy. Co mógłby poprawić aby lepiej funkcjonować w społeczeństwie. Jak zainwestować w siebie aby osiągnąć sukces do którego dąży. I nie jest to konkretnie forma materialna. Zwraca uwagę na fakt, że każdy z nas żyje w pewnej formie układu, począwszy od rodziny a na pracy i gronie przyjaciół kończąc. Wskazuje, że jeśli jesteśmy jednostką potulnie wykonującą polecenia innych to nie rozwijamy swoich własnych talentów marnując je. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce wśród grona młodych ludzi, którzy są zapatrzeni w swoich idoli. Natomiast jednostki, które wyłamują się z owego schematu nazywa „kreatorami”, czyli ludźmi wyznaczającymi trendy na różnych płaszczyznach, którzy „odkrywają nowe perspektywy”. Pan Piotr radzi także, jak można założony „szczęśliwy” cel osiągnąć i szerzej to opisuje w jednym z końcowych rozdziałów.
Po przeczytaniu owego poradnika może i spojrzałam na pewne sprawy pod innym kątem. W wielu założeniach jak najbardziej zgadzam się z autorem. Część z nich na pewno mnie nie dotyczy patrząc obiektywnie. Czy zastosuje się do jego porad? Nie sądzę. Jestem już w takim wieku, że poukładałam sobie moje życie w sposób, który mi
odpowiada a częściowo także musiałam je dostosować do sytuacji rodzinnej.
Uważam, że tenże poradnik bardziej skierowany jest do młodych ludzi, którzy są zagubieni, wchodzą w dorosłe życie i nie wiedzą jak się w nim odnaleźć. Przemówić także może do osób, które stoją na rozdrożu i nie wiedzą w jakim kierunku powinno skręcić ich życie a z uwagi na swoją osobowość lub punkt w którym się obecnie znajdują są po prostu zagubione.
Osobiście dobrze spędziłam kilka godzin z lekturą.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Ludzie postrzegają świat w bardzo subiektywny sposób, stąd też interpretacji świata jest tyle, ilu ludzi jest skłonnych się nad tym zagadnieniem zastanawiać. Czy interpretacje te można klasyfikować jako właściwe i niewłaściwe? Pewnie tak, ale po co? Piotr Klimek proponuje co innego – zachęca nas do nieco innego spojrzenia na świat z wszystkimi tego konsekwencjami. Bo wszystko zależy od faktu, jak objaśniamy samym sobie otoczenie, jak wyjaśniamy sobie zjawiska i kategorie moralno-etyczne, jak dobieramy kwestie, które będą dla nas istotne i wiążące, jakim emocjom pozwalamy nami rządzić.

Bardzo ciekawy poradnik, napisany lekkim językiem, czytało mi się bardzo dobrze. Czy to książka z kategorii otwierających oczy? Tak daleko bym nie poszła, ale to zdecydowanie pozycja warta uwagi.

"Spójrz na świat inaczej" autor: Piotr Klimek.

W prezentowanym tytule autor przekonuje, że wszystko zależy od tego w jaki sposób postrzegany otoczenie. To tak naprawdę od nas samych zależy jakie problemy uznamy za istotne, a jakie nie. Powinniśmy się zastanawiać czy nasz obraz świata jest dla nas przestrzenią do rozwoju czy wręcz nas ogranicza. Często to my sami wpływamy na swoje ograniczenia np. mówiąc sobie, że nie warto próbować bo i tak się nie uda albo nie warto się czegoś uczyć bo i tak się tego nie nauczymy.

Książka zawiera również pytania skłaniające czytelnika do przemyśleń.

Generalnie zgadzam się z przesłaniem tej książki i na pewno jeszcze do niej wrócę. Jeśli lubicie takie poradniki to sięgnijcie po ten tytuł 👍

#współpracarecenzencka

"Spójrz na świat inaczej" autor: Piotr Klimek.

To ciekawa pozycja prowokująca do własnych przemyśleń i weryfikacji własnej postawy względem tego wszystkiego co nas otacza. Bardzo dobrze się czyta. Wiele ciekawych przykładów uwiarygadnia zawarte przesłania.
Polecam do przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania.

Polecam do przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania.

Odkryj rzeczywistość, która zależy wyłączenie od ciebie

Czy wszystko zależy od tego w jaki sposób postrzegamy otoczenie?

Autor tej książki twierdzi, że tak. Że to my decydujemy co jest dla nas dobre, co zle, co ważne, a co nieistotne. Co za tym idzie to my nadajemy wagi mydlin i wydarzeniem i to w jaki sposób patrzymy na świat.

To jak patrzymy na świat można zmienić, można nauczyć się patrzeć na świat inaczej, bez emocji czy bez uprzedzeń. A jak to zrobić dowiemy się właśnie z tej książki.

Ciekawy poradnik, który skłania do myślenia i refleksji.

Mamy ładna okładkę, dużo przystępnie przedstawionych treści, także z miejscami, które sami możemy uzupełnić podczas lektury.

Odkryj rzeczywistość, która zależy wyłączenie od ciebie

Czy wszystko zależy od tego w jaki sposób postrzegamy otoczenie?

To jak patrzymy na świat można zmienić,...

• Popularnonaukowe
  • Domowa biblioteka - nauka i filozofia
  • Szukać dalej
  • Poradnik
  • Samodzielne
  • Rozwojowe

Dodaj cytat z książki Spójrz na świat inaczej