Na językach dzikich zwierząt. Trrrudne historyjki logopedyczne z głoską R

Okładka książki Na językach dzikich zwierząt. Trrrudne historyjki logopedyczne z głoską R Magdalena Jakubowska (ilustratorka), Anna Skiba
Magdalena Jakubowska (ilustratorka)Anna Skiba Wydawnictwo: Mamania Seria: Na językach dzikich zwierząt interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
40 str. 40 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Na językach dzikich zwierząt
Mamania
2023-02-08
2023-02-08
40 min.

Okładka książki Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne Magdalena Jakubowska (ilustratorka), Anna Skiba
Na językach zw... Magdalena Jakubowsk...

Kangury skaczą po łące i skubią trawę. Kiedy źdźbło przykleja się do języka czy górnych dziąseł, próbują je zdmuchnąć. Teraz czas na dziecko. Najpierw zakląskajmy językiem, potem sprawdźmy, czy uda się zdmuchnąć kawałek papieru położony na jego czubku.

Kiedy niedźwiedź polarny Eryk jest głodny, chce zapolować w morzu na rybę. Woda jest lodowata, a on się otrzepuje i próbuje zlizać wodę z futra, wydaje przy tym śmieszne dźwięki. Frr, wrr, mrrr. Pomruczcie, poparskajcie, powydawajcie takie dźwięki jak niedźwiedź, oczywiście razem z małym czytelnikiem. To wesoła zabawa, prawda?

W tej książce spotkacie 10 zwierząt, które pokażą do czego służy im język oraz zachęcą do wesołych ćwiczeń. Na końcu książki dodatkowo czeka na młodego czytelnika labirynt, a na rodziców kilka słów skierowanych do nich.

To świetna książka, która wspomaga prawidłowy rozwój mowy. Ćwiczenia odbywają się przez zabawę i poprzedzone są ciekawymi historyjkami o zwierzętach. Wielką zaletą tej książki są też fantastyczne ilustracje. Pamiętajcie jednak, że pozycja ta ma za zadanie wspomagać rozwój mowy, a nie leczyć zaburzenia, które powinny być skonsultowane ze specjalistą.

Atrrrrakcyjne ćwiczenia logopedyczna to prrrawdziwa frrrajda😉

Ćwiczenia i zabawy logopedyczne to codzienność wielu z nas. Czasami ich nudna forma i powtarzalność bywają męczące dla dzieci, więc im ciekawsze są te ćwiczenia tym chętniej dzieci je wykonują.

Dziś mam dla Was przyjemną książkę, prezentująca wiele ćwiczeń logopedycznych i oddechowych, które będą pomocne w nauce wymowy głoski R!

Całość opiera się na prostych i krótkich historyjkach o zwierzakach, którym ciągle się coś przytrafia😉. Aby wyjść z opresji zwierzęta te muszą wykonać określone ćwiczenia i właśnie takie same zadania mają wykonywać dzieci.
Dodatkowo na każdej rozkładówce znajdują się również inne ćwiczenia, które mogą wykonywać dzieci, czasami wymagają one użycia drobnych przedmiotów, jak nić dentystyczna, szczoteczka do zębów, czy owoce lub warzywa.

Świetna forma ćwiczeń, które urozmaicone są pięknymi ilustracjami, i mnóstwem wyrazów dźwiękonaśladowczych. Towarzyszenie zwierzakom zmienia nudne ćwiczenia w prrrrawdziwą logopedyczną przygodę 😉

Na końcu znajdziemy jeszcze labirynt oraz kilka słów dla rodziców.

W naszych ćwiczeniach logopedycznych często wykorzystujemy różne książki o tej tematyce, ta pozycja dołączyła do tej grupy i chętnie z niej korzystamy. Szczególnie przypadło nam do gustu pewne ćwiczenie z kawałkiem kartki na języku 😉

Atrrrrakcyjne ćwiczenia logopedyczna to prrrawdziwa frrrajda😉

Nauka mowy, prawidłowej artykulacji to długotrwały proces, trwający kilka dobrych lat. Właśnie tyle czasu mają maluchy, które uczą się wyraźnie wysławiać. Nie ma sztywnych granic. Tak jak w przypadku nabywania innych nowych umiejętności.
Wiele czynników wpływa na prawidłową wymowę naszych pociech, począwszy od tych anatomicznych, a na społecznych kończąc. Sporo zależy tutaj od nas samych, rodziców i opiekunów. Wyłapując w porę nieprawidłowości i konsultując je ze specjalistą wielu wadom możemy zaradzić. Pamiętajcie logopeda nie gryzie 😉
Żabcia z racji zaburzeń napięcia mięśniowego w obrębie jamy ustnej korzysta z pomocy specjalisty regularnie od ponad dwóch lat. Wszelkie pomoce, które urozmaicają codzienne ćwiczenia w domowym zaciszu są u nas mile widziane.
Cieszę się niezmiernie, że poznałyśmy wspaniałą książkę Anny Skiby, wprost przepięknie ilustrowaną przez Magdalenę Jakubowską, pt."Na językach dzikich zwierząt. Trrrudne historyjki logopedyczne z głoską r".
Najmłodszych do wspólnej zabawy zapraszają zwierzęta m.in kangury, papuga Ara, polarny niedźwiadek, orka i renifer. Przytrafiają im się najróżniejsze przygody i wydają one z siebie różnorodne dźwięki.
Czy potraficie powtórzyć je tak jak papuga? Kląskać językiem, tak jak kangury, albo wysyłać całusy, układając usta w dzióbek?
Ćwiczenia zamieszczone pod każdą zwierzęcą historyjką, fantastycznie zilustrowane i dokładnie opisane, pomagają w pionizacji języka, utrwalają prawidłowe nawyki oddechowe oraz usprawniają mięśnie narządów artykulacyjnych.
Ta książka bardzo dobrze sprawdzi się w naszej profilaktyce logopedycznej.

Kto z Was zna ciekawe ćwiczenia dla języka?😉

Dla maluchów to ogromnie ważną umiejętność ponieważ dzięki temu zdobywają nowe umiejetności aparatu mowy i sprawniej ją rozwijają. ❤️

Bedac pod opieką logopedy od ponad 2 lat z nieograniczoną przyjemnością znajdujemy co raz to ciekawsze rozwiązania książkowe.
Pierwszym naszym odkryciem była książka "Na językach zwierząt", którą pokazała możliwości alternatywnych ćwiczeń.

Dziś chcę pokazać Wam kolejną część, po raz kolejny wydaną przez @wydawnictwomamania a stworzona przez Annę Skibę- "Na językach dzikich zwierząt. Trrrudne historie logopedyczne z głoską R".

Jak znaleźć klucz do serca dziecka?🤩
Myślę, że w literaturze zdecydowanie te drzwi otwierają przyjemni bohaterowie i elementy zabawy. To wszystko jest właśnie w tej publikacji.

Kolejne strony odkrywają ogrom wyrazów dźwiękonaśladowczych towarzyszących zwierzętom w ich naturalnych środowiskach. Próbując je naśladować tworzymy fantastyczną orkiestrę pełną odgłosów jednocześnie dbając o profilaktykę malucha. 😊

Poza przepięknymi grafikami Magdaleny Jakubowskiej, aspirującymi do miana tych najbardziej inspirujących na każdej rozkładówce znajdują się rysunki przedstawiające jak układać buzię, język I żeby przy konkretnych wyrazach. Mało tego- wyrazy dźwiękonaśladowcze są nieco większe, więc mamy szansę odszukiwać również litery , co dodatkowo wspiera spostrzegawczość.

Wystarczy spojrzeć na kolejne strony- całość jest idealnie skomponowana i zachwyci nie tylko dobra zabawa ale także kolorami.🎨
Macie szansę poznać sarne Sandrę i spróbować poradzić sobie jak ona, albo tak jak niedźwiedź polarny Eryk- mruczeć i parskać. Z kolei renifer Rudolf poprowadzi świetny Instruktaż jak poradzić sobie, gdy jedzenie przylgnie do języka i bocznych zębów.

"A językach dzikich zwierząt (...)" to publikacja, która ma szansę ubarwić czas nie tylko dzieciom zmagającym się z problemami aparatu mowy. To prawdziwa kopalnia pomysłów, która doda wsparcia również rodzicom, bo mają szansę czynnie uczestniczyć w procesie nauki i zabawy.🤗

Już jutro jej premiera!
Zerknij koniecznie i daj znać w komentarzu jak Ci się podoba! 😉😊

Kto z Was zna ciekawe ćwiczenia dla języka?😉

Pierwszym naszym odkryciem była książka "Na językach zwierząt", którą...

„Na językach dzikich zwierząt” to druga część krótkich historyjek z zwierzętach i o tym co lubią jeść. Czasami jednak jedzenie przykleja się im do policzków, wbija w zęby lub w język. A wtedy muszą sobie one poradzić za pomocą prychania, kląskania czy wystawiania języka.

Druga część tej serii skupia się na wibrowaniu języka co jest bardzo potrzebne przy prawidłowym wymawianiu jednej z najtrudniejszej głoski R.

Kolorowe i zabawne ilustracje zachęcają do wspólnej zabawy z bohaterami. Natomiast na końcu książeczki znajdują się wskazówki dla rodziców.

Książeczka została napisana przez Annę Skibę, neurologopedia klinicznego. Zajmuje się ona diagnozą i terapią dzieci z wadami wymowy. Książeczka ma charakter bardziej zabawowy. Natomiast dla logopedów i rodziców dzieci już zdiagnozowanych na pewno jest świetną pomocą logopedyczną. Sama żałuję, że ta książeczka nie została wydana dwa lata wcześniej, kiedy to wraz z synem ćwiczyłam uderzanie języka o wałek dziąsłowy mówiąc d-d-d-d.

Bardzo polecam! Warto mieć tę serię w swojej bibliotece.

Treść oparta jest na prostych, zabawnych historyjkach o zwierzętach. Oprócz tekstu wnętrze zawiera barwne ilustracje, które przykuwają wzrok dziecka i zachęcają do wykonywania wskazanych ćwiczeń logopedycznych.

Oprócz zadań dla dzieci książeczka zawiera również istotne wskazówki dla rodziców.

Autorka jest naurologopedą klinicznym więc treść zawarta w tej pozycji jest poparta wiedzą i doświadczeniem.

Książka jest bardzo starannie wykonana i z pewnością długo nam posłuży, a może później przekażemy ją innemu dziecku.

Autorka jest naurologopedą klinicznym więc treść zawarta w tej pozycji jest...

Niestety nasz Starszak ma duze trudności w prawidowym wymawianiu głoski R i staramy się z nim nad tym pracować najlepiej jak możemy. Niestety jednak ani ja ani jego tata nie mamy logopedycznego wykształcenia czy doświadczenia, więc posiłkujemy się w tym zaleceniami od szkolenej logopedy oraz właśnie tą książeczką, którą chciałabym Wam dziś przedstawić.

''Na językach dzikich zwierząt. Trrrudne historyjki logopedyczne z głoską R'' od @wydawnictwomamania to nasza nowa pozycja w logopedycznym kąciku.

Książka jest skonstruowana w bardzo ciekawy sposób, ponieważ najpierw możemy przeczytać kilka interesujących zdań o jakimś zwierzątku, a następnie wykonywać wspólnie z nimi ćwiczenia.

Czeka nas wspólne kląskanie z kangurami, wciskanie czubka języka między zęby z sarenkami, mruczenie z niedźwiadkiem, 'dedusianie' z nosorożcem a nawet cmokanie z orkami.

Lektura tej ksiązeczki to niesamowity trening buźki i języka zarówno dla Starszaka jak i dla mnie. Dowiedzieliśmy się także wielu ciekawych rzeczy o ulubionych zwierzątakch :)

Wydawca: @wydawnictwomamania
Data premiery: 08.02.2023
Wiek: 4+

#wydawnictwomamania #mamania #najęzykachzwierząt #logopedia #ćwiczenialogopedyczne #głoska #nauka #zabawa #książkidladzieci #zwierzęta #zwierzątka #dladzieci

''Na językach...

• Dla szkrabów