Co zrobi Frania? Oczekiwanie na święta

Słowne
2022-11-23
2022-11-23
48 min.

Okładka książki Skwaszone Winogrono. Smaczna Banda i emocje Jory John, Pete Oswald
Skwaszone Wino... Jory John, Pete Osw...
Okładka książki Boże Narodzenie z Manią i Tyniem Agnieszka Matz, Magdalena Młodnicka
Boże Narodzeni... Agnieszka Matz, Mag...
Okładka książki Tata Oli umie wszystko Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Tata Oli umie ... Thomas Brunstrøm, T...

2069

Książka "Co zrobi Frania? Oczekiwanie na święta" Barbary Supeł zabiera nas do kolejnego tomu cyklu o Frani, która tym razem trenuje cierpliwość, czekając na święta.
Dziewczynka chciałaby dostać pod choinkę wymarzoną lalkę. Oczekiwanie mógłby jej osłodzić czekoladowy kalendarz adwentowy, ale jak można zjadać tylko jedną czekoladkę dziennie, kiedy jest ich całe pudełko? A gdy wreszcie nadchodzi wigilia, okazuje się, że to chyba najdłuższy dzień w całym roku!
Na końcu znajdują się „Porady Frani”, czyli praktyczne wskazówki dotyczące danej umiejętności, oraz proste odpowiedzi na pytania:
Czym jest cierpliwość?
Jak poradzić sobie z niecierpliwością?
Czy z niecierpliwości może czasem zrodzić się genialny pomysł?
Jak znieść sytuację, gdy musimy cierpliwie na coś czekać i nie możemy nic na to poradzić?
Seria książek o Frani to skarbnica wiedzy nie tylko dla przedszkolaków, serdecznie polecam.

Bardzo fajna seria książeczek "Co zrobi Frania?".
Frania to piecioletnia dziewczynka, której przytrafiają się różne sytuacje, nad którymi można się wspólnie z dziećmi zastanowić.
Tym razem oczekujemy z Franią świąt z użyciem kalendarza adwentowego, oraz piszemy list do świętego Mikołaja. Wszystko jest wzbogacone pięknymi ilustracjami - dzieci pokochały tą serię książeczek. Są piękne i mądre ❤️

Bardzo fajna seria książeczek "Co zrobi Frania?".

Bardzo fajna, mądrze napisana książeczka. A jak do tego dodamy przemiły głos lektorki audiobooka, to możemy zapewnić dziecku fajną rozrywkę, która jednocześnie go czegoś nauczyć. Plusem audiobooka jest też to, że w tle leci świąteczna melodia, minusem jest to, że nie można oglądać obrazków.

Trzy sytuacje i różne opcje wyjścia z nich. Nawet ok.

Trzy sytuacje i różne opcje wyjścia z nich. Nawet ok.

Frania to dziewczynka nie do podrobienia!!! To nasze pierwsze spotkanie z tą bohaterką, ale podbiła nasze serca bez dwóch zdań!

Przesympatyczne i zabawne rozważania małej bohaterki na temat świąt i oczekiwania na związane z nimi wydarzenia, to lektura, którą z miejsca polubią wszyscy! Tyle w nich przemyśleń, prób, zapału, dążenia do realizacji planów, jak również porażek, a to przecież wcale nie napawa optymizmem.

Frania nie lubi czekać, najchętniej chciałaby mieć wszystko już, tu i teraz. Lubi wyolbrzymiać, dopowiadać sobie i przesadzać w swoich rozważaniach i to czyni je również tak zabawnymi. Dając czytelnikowi możliwość odgadywania, jak postąpiłaby w danej sytuacji, angażuje go w swoje opowieści i zachęca to przemyśleń.

Opowieści Frani sprawiły, że moi chłopcy śmiali się w głos, szukając jednocześnie podobieństw w swoim zachowaniu.

W książce znajdziemy trzy sytuacje, z którymi zmagała się Frania w trakcie tego nieznośnego oczekiwania oraz jej porady na temat cierpliwości i niecierpliwości, które są bardzo pomocne i inspirujące.

Frania, to świetna lektura na okres przedświąteczny, gdy dzieci nie mogą się doczekać zbliżających się świąt. Pokazuje m.in. konsekwencje różnych decyzji oraz daje pole do rozmów z dziećmi, co może przynieść pozytywne efekty.

Znacie książeczki z cyklu "Co zrobi Frania?". To było nasze pierwsze spotkanie i z pewnością nie ostatnie. I w okres okołoświąteczny wpasowała się idealnie. 😊

Frani nie da się nie polubić. Słodka, mała, zwinna dziewczynka, która ma zaledwie pięć lat, zabierze nas w wir własnych przygód. Tym razem będą one świąteczne.

O liście do Mikołaja, o słodkim czekoladowym kalendarzu i o tym, co zrobiła z najbardziej gumiastym dniem w roku. A jest w ogóle taki ? Okazuje się, że jest.

Będzie zagadkowo, na wesoło, a uśmiech z twarzy waszych i waszych dzieci nie będzie schodził. To wszystko za sprawą Frani i jej pomysłów.

Książka umila czas dzieciaczkom. Wszystko przez zagadkowe przygody, które będą próbować rozwiązać na własną rękę. Książeczki dla dzieci takie są, ale fajnie jak mogą je czegoś nauczyć. Ta pozycja uczy cierpliwości i utwierdza w przekonaniu, że nie warto pewnych spraw przyspieszać, gdyż nie zawsze wyjdzie to nam na dobre.

O liście do Mikołaja, o słodkim czekoladowym kalendarzu...

• ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • Audiobooki