Co zrobi Frania? Życzliwość

2022-05-11
2022-05-11
48 min.

Okładka książki Jadzia Pętelka idzie do fryzjera Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Kakao szambao Jelena Brezovec, Jelena Pervan
Kakao szambao Jelena Brezovec, Je...
Okładka książki Wzorowe Jajo Jory John, Pete Oswald
Wzorowe Jajo Jory John, Pete Osw...

2066

Książka "Co zrobi Frania? Życzliwość" Barbary Supeł zabiera nas do kolejnego tomu o pięcioletniej Frani, która chodzi do przedszkola, ma starszego brata Ryśka i młodszą siostrę Anielkę.
Życzliwość to temat przewodni tej książeczki. Frania ma okazję przekonać się na własnej skórze, czy bycie życzliwym jest łatwe, kiedy Amelka koniecznie chce się skryć pod jej ulubionym parasolem. Lub wtedy, gdy w poczekalni w przychodni nie ma już wolnych krzeseł i pojawia się pani z dzidziusiem na rękach. Może też doświadczyć życzliwości ze strony drugiej osoby, kiedy nowa koleżanka w przedszkolu dzieli się z nią ostatnią drożdżówką.
Na końcu tomu znajdują się „Porady Frani”, czyli praktyczne wskazówki dotyczące danej umiejętności, oraz proste odpowiedzi na pytania:
Czym jest życzliwość?
Czy okazywanie komuś życzliwości zawsze przychodzi nam bez trudu?
Czy bycie życzliwym „się opłaca”?
Czy bycie życzliwym może sprawić nam przyjemność?
Czy łatwo jest przyjmować życzliwość ze strony innych osób?
Serdecznie polecam, przedszkolaki zachwycone.

Życzliwość jest poprostu fajna i kropka.
Czasami trzeba ustąpić, mimo że nie mamy na to ochoty. Ale jak to Frania powiedziała: bycie życzliwym się opłaca. Satysfakcja, że zrobiło się coś dobrego jest duża i to powinno sprawiać nam przyjemność.
Dzieci bardzo polubiły Franię, chętnie słuchają o jej przygodach i myślę, że będziemy wracać do tych książeczek.
Polecamy całą serię!

Życzliwość jest poprostu fajna i kropka.
Polecamy całą serię!

Trzy krótkie historyjki, które w zrozumiały sposób tłumaczą kilkulatkom czy jest życzliwość. Skłania do rozmów z dzieckiem.

Doskonała seria dla przedszkolaków, dzieci szkolnych, a i co poniektórzy dorośli mogą się nauczyć dobrych manier, czytając książeczkę. Obowiązkowa lektura na półce naszych dzieci. Pedagogiczna i kształtująca charaktery już od najmłodszych lat. Każda część cyklu poświęcona innej tematyce i każda zawiera trzy opowiadania. Główna bohaterka Frania ,która uczęszcza do przedszkola, nie jest jedynaczką, wychowuje się w pełnej rodzinie z młodszą siostrą i starszym bratem. Na przykładach opowiadań sytuacyjnych pojawiają się dylematy jak w danej chwili postąpić? W tej części na wokandzie jest życzliwość. Przy każdym opowiadaniu podane są możliwości jak można się zachować. Teraz każde z dzieci słuchających, zastanawia się co by zrobiło. A już na następnej stronie akcja toczy się dalej i przedstawiono co zrobiła Frania. Wspaniała książeczka, dopieszczona pięknymi ilustracjami. A o deszczowej przygodzie, wizycie w przychodni i o zupełnie nowej koleżance w przedszkolu Frani dowiecie się czytając tą sympatyczną i pouczającą lekturę.

• Dziecionkowe
  • Książki Frani