Baletnice. Podróż do Japonii

Okładka książki Baletnice. Podróż do Japonii Elisabeth Barféty
Okładka książki Baletnice. Podróż do Japonii
Elisabeth Barféty Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Baletnice (tom 7) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Baletnice (tom 7)
Znak emotikon
2022-04-27
2022-04-27
Natalia Zmaczyńska

"Podróż do Japonii" to kolejna książka z bardzo fajnej i mądrej serii "Baletnice" dla młodszej młodzieży i starszych dzieci (wg mnie tak 7/8 +)
__
Bardzo podoba mi się że ta seria pokazuje zwyczajne problemy i to jak sobie z nimi radzić. Uwielbiam też uwypuklony aspekt przyjaźni czy relacji między bohaterami a także między uczniami a nauczycielami czy starszymi uczniami. Wszystko tu gra, jest pięknie opisane, a do tego fabuła wciąga, do tego stopnia, że czyta się błyskawicznie.
__
W tym tomie mamy poruszony problem pierwszego zauroczenia i związanych z nim emocji - Cz to jest jeszcze przyjaźń czy już zakochanie? - ale nie tylko. Możemy z tej pozycji wynieść wiedzę jak pomoc komuś kogo strach przed lataniem paraliżuje, albo czego lepiej nie robić na szkolnych wycieczkach bo można sobie napytac biedy.
__
Maya, gdy dowiaduje się, że szkoła organizuje wyjazd do Japonii jest przeszczęśliwa. Nie dość, że zobaczy kraj który ją tak fascynuje to może jeszcze spotka się z Daisuke - jej korespondencyjnym kolegą. Jednak po wesołych docinkach przyjaciół w kontekście jej niby zakochania pierwszą radość zagłusza strach. Czy Daisuke jest tylko kolegą, przyjacielem Czy czym więcej? Może on będzie czegoś od niej oczekiwał? Jak ma się zachować, co on do niej czuje? Co czuje ona sama? Problem w jej głowie narasta, a im bliżej Osaki, rodzinnego miasta Daisuke, tym Maya bardziej się stresuje. Czy zobaczy się w końcu Daisuke? O tym musicie przekonać się sami 😉
__
Bardzo wartościowa, mądra, empatyczna historia, pokazująca problemy dzieciakow ale też dająca poczucie, że zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji, że czasem wystarczy pozostawić wszystko swojemu biegowi i nie myśleć za dużo. No i mieć komu się zwierzyć! Kilka pobocznych wątków również pokazuje jak zachować się w różnych sytuacjach.

__

Książka jest skierowana do dzieci szkolnych, jak i dorosłych. Ma czarno- białe ilustracje nawiązujące do szkoły baletowej i dużą czcionkę. Porusza ważne tematy takie jak przyjaźń, pierwsze zauroczenie i pokazuje że zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji. Zaletą tej serii jest też to że można ja czytać bez znajomości wcześniejszych cześci.
Polecam🌺

Polecam🌺

Przed uczniami Szkoły Tańca Opery Paryskiej niemałe wyzwanie. Wyruszają w tournée po Japonii i wystąpią w aż pięć razy i to w trzech różnych miastach. W szczególności dla Mai jest to podróż niezwykła, ponieważ w jednym z miast, w którym będzie mieszka jej korespondencyjny przyjaciel. Dziewczynka bardzo by chciała się z nim spotkać. Tylko czy on też tego chce?

To kolejny tom z serii, który mam przyjemność recenzować i po raz kolejny książka okazała się świetna. Historia Mai była ciekawa i wciągająca, a przy tym może doskonale posłużyć do rozmowy o korespondencyjnych znajomych, oczekiwaniach, a tym, co realnie może się stać.

Główną bohaterką tego tomu jest Maja, dziewczynka sympatyczna, dająca się lubić. Jest postacią dość realistyczną, mającą problemy, rozterki itp. jak wiele dziewczynek w jej wieku.

Tekst w książce napisany większą czcionką, co ułatwia dziecku czytanie. Jest to dużą zaletą w szczególności dla dzieci dopiero zaczynających przygodę z czytaniem.

„Baletnice. Podróż do Japonii” to ciekawa, pełna przygód książka, którą ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/05/baletnicepodrozdojaponiiznakemotikon.html

To kolejny...

Baletnice to seria książek o przygodach niezwykłej paczki przyjaciół, uczniów Szkoły Tańca Opery Paryskiej. W każdej części poznajemy bliżej poszczególnych członków tej grupki oraz ich przyjaciół. Obserwujemy ich niezwykłą pasję, jaką jest taniec, ale również codzienne rozterki z jakimi się mierzą.

Tym razem uczniowie szkoły baletowej wyruszają w tournee po Japonii. Maya z radością planuje wykorzystać tę okazję do spotkania z poznanym przez internet przyjacielem - Daisuke. Połączyło ich wspólne hobby, jednak wizja spotkania twarzą w twarz wywołuje w dziewczynce mieszane uczucia. Radość i nieśmiałość przeplatają się z obawami przed pierwszym spotkaniem. Jednak, gdy już do niego dochodzi przyjaźń przeobraża się w zauroczenie.

Ta seria będzie świetną propozycją dla dziewczynek w wieku szkolnym, które odkrywają nowe przyjaźnie oraz poznają czym jest pierwsze zauroczenie.

Z uwagi na zastosowanie dużej czcionki, książki świetnie sprawdzą się podczas samodzielnego czytania przez dzieci.

Tym razem uczniowie szkoły baletowej wyruszają w tournee po Japonii. Maya...

„Baletnice. Podróż do Japonii” Elizabeth Barféty od @znakemotikon to już siódmy tom przygód zgranej paczki przyjaciół z prestiżowej Szkoły Tańca Opery Paryskiej, w której uczniowie poznają tajniki francuskiego stylu tańca. Jego zasady zostały ustanowione w 1661 roku przez Królewską Akademię Tańca. W 1713 roku Ludwik XIV utworzył także Konserwatorium Tańca, w którym zaczęto nauczać baletu.

Maya, Zoya, Constance, Sofia, Colin i Bruno tym razem wyruszają z tournée do Kraju Kwitnącej Wiśni. Odwiedzają Tokio, Kioto i Osakę. To ostatnie miasto jest szczególnie bliskie Mai, bo to w nim mieszka jej przyjaciel Daisuke - Japończyk, którego poznała przez internet. Połączyła ich przyjaźń i miłość do Japonii. Teraz Maya miała możliwość spotkać się z Daisukem na żywo. Czy jednak dojdzie do spotkania? Dlaczego jej przyjaciel nie zaproponował wspólnego spędzenia czasu? Te pytania oraz ogrom emocji i uczuć, które spadają na May’ę całkowicie niespodziewanie sprawiają, że dziewczynka nie umie cieszyć się z występów i tańca.

Byłam bardzo ciekawa, jak potoczy się historia, której głównymi bohaterami są Maya i Daisuke. Ta sympatyczna opowieść z baletem i Japonią w tle, w której przyjaciele stają murem za swoją rówieśniczką, dostrzegają jej uczucia i wspierają ją w podejmowaniu decyzji, to wspaniała literacka propozycja dla młodych czytelników. Pasjonaci tańca i Kraju Kwitnącej Wiśni znajdą tu wiele ciekawostek na temat baletu i Japonii. Polecam, każdą część można czytać niezależnie, chociaż osobiście preferuję czytanie po kolei.

W serii „Baletnice” ukazały się:
1. „Przyjaciółki i rywalki”
2. „Prawie idealna”
3. „W cieniu brata”
4. „Mała buntowniczka”
5. „Wschodząca gwiazda”
6. „Mimo wszystko”
7. „Podróż do Japonii”

Ależ przyjemnie czytało mi się tę książkę! W wyobraźni byłam jedną z paczki Mai. Miałam na sobie baletki i wdzięcznie pląsałam po sali baletowej. Potem spojrzałam na swoje dżinsy z dziurą na kolanie i wróciłam do rzeczywistości. A tak na poważnie, to dawno nie czytałam książki o tak fajnych relacjach między młodymi ludźmi, o mądrych refleksjach i pierwszych zauroczeniach. O nastoletnich rozczarowaniach i niepewności, o pasji i wytrwałości. A smaczku dodaje atmosfera podekscytowania, bo cała szkoła baletowa jedzie na tournée do Japonii. Przed Tobą 7 tom serii "Baletnice", "Podróż do Japonii".

Jaka historia czeka na Ciebie w tej części? Otóż cała paczka przyjaciół jedzie do Japonii, aby wystąpić w kilku miastach. Czuć ekscytację, podniecenie, ale też obawy przed długim lotem (u jednej z przyjaciółek Mai). Jednak najwięcej niepewności wyjazd budzi u głównej bohaterki, Mai. Dlaczego? Bo od jakiegoś czasu koresponduje przez internet z Daisuke, chłopcem, który mieszka w Osace. I na informację, że Maya wkrótce będzie w jego mieście, przesłał jedynie spis miejsc, które dziewczyna powinna zobaczyć. Dlaczego jednak nie zaproponował spotkania? Ta myśl długo będzie zaprzątać głowę Mai.

Nie, to nie jest żadna infantylna historyjka o złamanym sercu, ani o dziewczynie czekającej, aż to on zrobi pierwszy ruch. To opowieść, w której większość dziewczyn będzie mogła odnaleźć cząstkę siebie. I choć sam fakt, że bohaterka jest baletnicą, nie jest zbyt uniwersalny, to uczucia, które na co dzień jej towarzyszą, już tak. Entuzjazm przed wycieczką, niecierpliwe oczekiwanie na kolejne wiadomości od Daisuke, żal, gdy oczekiwania nie są spełnione i ogromna radość, którą daje taniec. Kto nie doświadczył tych uczuć w młodości?

A w tle cierpliwa i wyrozumiała przyjaźń. Sporo żartów, jeszcze więcej przemyśleń, a najwięcej... poplątanych linii tokijskiego metra ;)

"Podróż do Japonii" to książka wrażliwa i łagodna, która stawia przed czytelnikiem kilka istotnych pytań. Jak odróżnić przyjaźń od miłości? Czy pracowitość i wytrwałość dają radość? Jak dbać o przyjaciół? A przede wszystkim, jak odnaleźć się w wielkim mieście, gdy już się w nim zgubisz? ;)

Dziś do Was przychodzę z najnowszym tomem serii "Baletnice", który miał premierę 27.04

Tym razem uczniowie Szkoły Baletowej udali się w podróż do Japonii. Jest to dla nich nagroda za długie godziny ćwiczeń. W Kraju Kwitnącej Wiśni będą mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami. Z wyjazdu najbardziej cieszy się Maya, w końcu będzie miała okazję spotkać się z Daisukem, chłopcem poznanym przez internet. Połączyła ich wspaniała przyjaźń, zawsze mogli na siebie liczyć. Czy ich znajomość to tylko przyjaźń czy coś więcej? Czy uda im się spotkać?

W książeczce został poruszony kolejny trudny temat jakim jest pierwsze zauroczenie. Dzięki tej książeczce będzie łatwiej go przedyskutować z młodą, wrażliwą osóbką.

Piękne wydanie, w twardej oprawie, w środku znajdziemy trochę czarno-białych rysunków, które są idealnym dopełnieniem. Czyta się bardzo przyjemnie, autorka stworzyła wciągającą i pouczająca historię. Bardzo polubiłam bohaterów i czekam na kolejną część. I tak jak wspominałam przy poprzednim tomie, super pomysł z duża czcionka,która sprawdzi się w przypadku dzieci próbujących swoich sił w czytaniu.

Serdecznie polecam 😉

Kolejna przepięknie wydana część serii „Baletnice” zachęca do lektury i do poznania następnej historii uczniów w Szkole Tańca Opery Paryskiej. Tym razem na kartach książki „Podróż do Japonii”, która ukazała się nakładem @znakemotikon i która właśnie dzisiaj ma swoją premierę poznamy nastroje związane z wyjazdem do kraju Kwitnącej Wiśni. I choć ten wyjazd jest nagrodą za czas poświęcony na naukę tańca dla Mai stanowi ogromną szansę na spotkanie z poznanym przez Internet chłopakiem...

Niezwykle wartościowa pozycja książkowa dla dziewczynek, która nie skupia się tylko i wyłącznie na tańcu. W całej serii znajdziemy wiele bliskich dziecku tematów przyjaźni, rywalizacji, relacji między rodzeństwem czy nawet pierwszych zauroczeń. Kolejna ujmująca historia, która przestrzega nas przed nierozważnym zachowaniem i wskazuje rozwiązania akceptowalne w świecie odrosłych…

Książkę polecamy dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Duże litery sprawią, że książkę będą chciały przeczytać same, a czarno – białe ilustracje są niezwykłym dopełnieniem treści zawartych na kartach książki. Natomiast oprawa graficzna sprawia, że książka będzie świetnym pomysłem na prezent…
Do tej pory w Polsce ukazało się 6 tomów serii Baletnice: „Przyjaciółki i rywalki” „Prawie idealna” „W cieniu brata” i „Mała buntowniczka”, „Wschodząca gwiazda”, „Mimo wszystko” i dzisiejsza premiera „Podróż do Japonii”.
Oczywiście z wielkim zniecierpliwieniem wyczekujemy kolejnych tomów, a muszę dodać, że we Francji ukazało się już ich 18!

Polecamy bardzo serdecznie. …

Nastoletnie zauroczenia. To bardzo poważny temat. Maya bije się z myślami, nie wie co tak naprawdę czuję, jest w niej mnóstwo emocji. Na szczęście ma przy sobie przyjaciół, którzy jak zawsze gotowi są do działania, i wpierają ja całym sercem.

Książeczka stawia na naprawdę trudny temat wśród młodych dziewczyn, czyli pierwsze zauroczenie. Maja jak nikt cieszy się z wyjazdu do Japonii, który jest nagrodą dla wszystkich uczennic szkoły baletowej. Dziewczęta zostały docenione za swoją ciężka pracę i mają okazję wystąpić w samym Kraju Kwitnącej Wiśni. Każda z nich jest zachwycona i nie może doczekać się wyjazdu. Maja jednak ma inne powody do radości. W końcu będzie miała okazję spotkać się z Daisukem, którego poznała w internecie. Połączyła ich piękna przyjaźń, a chłopiec zawsze był dla niej wsparciem. Czy uda im się spotkać na żywo?

Książeczka porusza naprawdę wartościowe tematy i takie, z jakimi już wkrótce przyjdzie mierzyć się naszym dzieciom. Nawet nie zauważymy kiedy nadejdzie ten moment. Pierwsze przyjaźnie, zauroczenia, odrzucenia, to wszystko wymaga naprawdę długich rozmów z rodzicem, bo nasze dzieci nie zawsze potrafią sobie poradzić z takimi emocjami. I tu z pomocą przychodzą właśnie książeczki, które idealnie sprawdzają się w takich sytuacjach. Są nie tylko niesamowitą przygodą dla naszych dzieci, ale również pomagają zrozumieć wiele spraw, z którymi przyjdzie im się zmierzyć. Pokochałam te serię i nie mogę doczekać się kolejnych tomów. Na pewno się u nas pojawią.

Książeczki również idealnie sprawdzą się przy nauce czytania, ponieważ posiadają duże litery. Wzbogacone są też o przepiękne czarno- białe ilustracje, które idealnie pasują do historyjek. Polecamy!

• Przeczytane w 2022
  • Martyna