Shadows House #2

Okładka książki Shadows House #2 Somato
Okładka książki Shadows House #2
Somato Wydawnictwo: Waneko Cykl: Shadows House (tom 2) Seria: Shadows House komiksy
komiksy
Shadows House (tom 2)
Shadows House
シャドーハウス
Waneko
2021-08-06
2021-08-06
9788382420531

Drugi tom przynosi odpowiedzi, ale pytań jest chyba jeszcze więcej niż wcześniej. Kim dokładnie są członkowie rodziny Shadow i dlaczego są czarnymi bytami? Czemu mówią o sobie w osobie trzeciej i po co właściwie im oblicza? Dlaczego w rezydencji panuje tak wiele zasad? Po co inicjacje? Dlaczego tworzą się zlepki i zjawy? Mocno zaintrygował mnie też opis pierwszego tomu, w którym jest napisane, że członkowie rodziny Shadow UDAJĄ arystokratów. O co w tym wszystkim chodzi? Kolejne tomy mangi z pewnością przyniosą odpowiedzi.

akcja się rozwija, jestem ciekawa kolejnego tomu

akcja się rozwija, jestem ciekawa kolejnego tomu

W tym tomie odkrywamy coraz więcej tajemnic rodu Shadow, poznajemy też kolejne postaci i cóż, można się przekonać, że to, co z początku zdawało się piękne i cukierkowe w rzeczywistości ma też swoją mroczniejszą stronę. Bardzo fajny tom, szybko się czyta, a kreska jest po prostu przecudowna i mimo iż pojawia się tu tak wiele postaci, to każda z nich jest naprawdę wyjątkowa i łatwo je rozróżnić.

W tym tomie nareszcie ma dojść do debiutu Kate i Emilico. Jednak nim dotrzemy do tego, a dzieje się to dopiero na końcu, przeżyjemy jeszcze trochę chwil mniejszej i większej grozy z naszymi bohaterami. Pojawi się parę nowych tajemnic, które intrygują na tyle by sięgnąć po kolejny tomik. Nada towarzyszy nam klimat słodkiej grozy. Trochę jak lody z gorzką ciemną posypką.

Choć musze też przyznać, że Emilico nieco mnie irytuje, to ten typ gapowatej ale wiecznie pozytywnej bohaterki i dużo większe zainteresowanie budzą we mnie postacie rodu Shadow.

Shadows House to dzieło tajemniczego duetu skrywającego się pod pseudonimem So-ma-to. Historia tajemniczego rodu i służących mu żywych lalek ciągle powstaje i na ten moment w Japonii wyszło już 10 tomów mangi. W Polsce Shadows House wydaje Waneko i na dzień dzisiejszy pojawiło się już 6 tomów tego cyklu. Shadows House doczekało się także adaptacji anime, które już za kilka miesięcy rozpocznie swój drugi sezon. Mamy więc do czynienia z całkiem udaną i ciepło przyjętą serią, która podoba się ludziom. Po zapoznaniu się z pierwszymi trzema tomami mangi rozumiem, dlaczego ludzie bardzo lubią ten tytuł.

Kolejne tomy odchodzą trochę od pozorów normalności i prostego życia lalek i członków rody. Okazuje się, że po rezydencji mogą grasować potwory i w nocy dzieją się dziwne rzeczy. Dodatkowo kolejne dwa tomy skupiają się na tajemniczym rytuale zwanym debiutem, gdzie zarówno lalki, jak i ich właściciele są testowani, by określić ich miejsce w hierarchii rodziny. Dzięki temu mamy okazje dowiedzieć się, że rezydencja jest pełna pułapek, puzzli i zagadek, a także poznać bezlitosnych mieszkańców tego miejsca.

Wyraźnie lepszy od tomu poprzedniego. Oby tylko wytłumaczenie głównych tajemnic serii okazało się wystarczająco interesujące.

Historia się rozkręca, pojawiają się nowe wątki i informacje, poznajemy coraz więcej tajemniczego świata, postaci i zasad które tam panują. Git :)

Historia nabrała tempa i staje się coraz ciekawsza.

Historia nabrała tempa i staje się coraz ciekawsza.

Dla niektórych "arystokratów" mieszkających w przedziwnej rezydencji i ich "obliczy" nadchodzi czas debiutu. Polecam drugi tom Shadows House.

Na półkach: , , , , , , , ,

Drugi tom zdecydowanie lepszy od poprzedniego. Ten tomik nareszcie pokazuje pazurki. Wraz z Emilco czytelnik odkrywa coraz to kolejne tajemnice, wraz z potencjalnymi antagonistami. Chcę więcej!

• Manga
  • Mangi