Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia

Jedna z lepszych książek profesora Roszkowskiego. I jedna z ważniejszych na mojej półce.

CHRZEŚCIJAŃSTWO PRZEZ WIEKI

Nie jestem fanem literatury historycznej – łagodnie rzecz ujmując. Pisałem o tym wiele razy i napiszę znów. Nie, żebym po nią nie sięgał, czasem zdarza mi się zrobić to z własnej woli (jak choćby dobrze bawiąc się przy seriach typu „Strrraszna Historia”), czasem nie. Ale nawet w tym, drugim przypadku zdarzają się przyjemne zaskoczenia, a jednym...

Piękna książka. Autor w krótkich rozdziałach prezentuje zwięźle ujęte informacje o osobach, zdarzeniach, najważniejszych elementach historii chrześcijaństwa. Książka dla każdego kogo interesują pierwsze wieki chrześcijaństwa aż do upadku Konstantynopola. Każdy z rozdziałów można czytać osobno. Zdecydowanie polecam

Lubię czytać książki, które dotyczą historii chrześcijaństwa. Dzieje religii, która bierze swój początek od nauczania i życia Jezusa Chrystusa, są fascynujące. Na przestrzeni XXI wieków, historię Kościoła współtworzyło mnóstwo ciekawych postaci. Ludzi grzesznych i świętych. Byli wśród nich wybitni politycy, naukowcy, artyści, ale również złoczyńcy, heretycy czy osoby...

• Religia
  • Polskie