rozwińzwiń

777 pomysłów na zabawy z książką

Okładka książki 777 pomysłów na zabawy z książką Swędrowska Małgorzata
Okładka książki 777 pomysłów na zabawy z książką
Swędrowska Małgorzata Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
poradniki dla rodziców
Wydawnictwo:
Mamania
Data wydania:
2021-03-24
Data 1. wyd. pol.:
2021-03-24
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366750364
Tagi:
czytanie bogate słownictwo zabawy literatura nauka czytania tekst ilustracje
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Ala i emocje. Naturalna nauka czytania Swędrowska Małgorzata, Kasia Matyjaszek
Ocena 8,5
Ala i emocje. ... Swędrowska Małgorza...
Okładka książki Ala ma kota. Naturalna nauka czytania Swędrowska Małgorzata, Kasia Matyjaszek
Ocena 7,0
Ala ma kota. N... Swędrowska Małgorza...
Okładka książki Moja siostra, mój brat Joanna Bartosik, Swędrowska Małgorzata
Ocena 7,3
Moja siostra, ... Joanna Bartosik, Sw...
Okładka książki Niespodziankowe bajki. Wielkie prawdy w małych opowiastkach Swędrowska Małgorzata, Wojciech Prus OP
Ocena 8,0
Niespodziankow... Swędrowska Małgorza...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
17 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
323
300

Na półkach:

Książka nie powinna być jak nieruchome siedzenie w ławce, skrępowanie linami nudy, czy dłużące się stąpanie kartka po kartce - na siłę. Zgadzacie się? Książka powinna być jak plac zabaw! Miejscem doznawania, smakowania i aktywności. Wiatrem w żagle. Przestrzenią entuzjazmu, rozwoju i nieustannego odkrywania. Upadków i wstawania. Powinna być blisko, a nie daleko. Stać się magnesem, który przyciąga, a nie karą. Zostać wiernym towarzyszem i powiernikiem - na całe życie. Jednak żeby tak się stało i literatura stawała się wyborem, a nie przymusem, trzeba dziecko rozkochać w czytaniu. Kreatywnie pokazać ten świat pełen odcieni, świateł i emocji. W odpowiedni sposób zarazić tym wyjątkowym wirusem, który jako jedyny powinien się rozprzestrzeniać na wszystkie strony świata.
Ile tu pomysłów! Ile inspiracji pomieściły te strony. A wszystko po to by ożywić, wzniecić ogień, by czytanie nie było stagnacją, ale żywym doświadczaniem. Lektura podzielona jest na dwie części: zabawa i nauka. Jest więc cała feeria czytelniczych barw. Znalazł się tu taniec, obrazy, dni tematyczne, rymowanki, wyliczanki, wcielanie się w role, wskazówki na zaprzyjaźnianie się z często nielubianymi lekturami, a nawet przyjęcia urodzinowe w klimacie danej książki (marzenie). Z drugiej strony garść merytorycznej wiedzy dla rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy, cioć i wujków na temat sposobów efektywnego wspierania najmłodszych (i tych starszych) miłośników (i jeszcze nie ;) ) literatury w procesie uczenia się czytania. Do tego autorka pokusiła się o swoją listę must read - pozycji, które są drogowskazem zarówno w rozwijaniu czytelniczych kompetencji, jak i odkrywaniu magicznych książkowych krain. Warto sięgnąć i zaczytać się.

Książka nie powinna być jak nieruchome siedzenie w ławce, skrępowanie linami nudy, czy dłużące się stąpanie kartka po kartce - na siłę. Zgadzacie się? Książka powinna być jak plac zabaw! Miejscem doznawania, smakowania i aktywności. Wiatrem w żagle. Przestrzenią entuzjazmu, rozwoju i nieustannego odkrywania. Upadków i wstawania. Powinna być blisko, a nie daleko. Stać się...

więcej Pokaż mimo to

avatar
581
228

Na półkach: ,

"Książka jest przedmiotem statycznym. Dopóki stoi na półce, jej rola jest niewielka. Dopiero podczas trzymania w rękach, przewracania kolejnych stron, wpatrywania się w ilustracje, odczytywania wyrazów i znaczeń książka "ożywa", bo w czytelniku pojawiają się myśli, uczucia, chęć działania albo przynajmniej refleksja, że książka jest nudna lub trudna, czyli statyczny dotąd przedmiot wywołuje reakcję."

Czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogate słownictwo, wspiera równowagę emocjonalną i ułatwia naukę w szkole. Nic dziwnego, że rodzicom, bibliotekarzom i nauczycielom zależy, aby dzieci już od najmłodszych lat zakochały się w książkach, a później samodzielnie po nie sięgały. Ale jak to osiągnąć? Małgorzata Swędrowska, ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w popularyzacji czytelnictwa i twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, dzieli się sposobami na: wprowadzenie książek do codziennego życia dziecka, odkrywanie wielowymiarowości tekstu i ilustracji, niezliczone zabawy z książką, aktywności związane z literaturą, rozwój kompetencji potrzebnych do nauki czytania, przebrnięcie przez szkolne lektury.

Genialna pozycja książkowa zarówno dla rodziców jak i nauczycieli, pokazująca, jak ważne jest czytanie w życiu każdego człowieka. Pomaga w wychowywaniu dzieci, które pokochają czytanie całym swoim sercem. Jestem tą książką zafascynowana, poznałam wiele sposobów na działania i lekcje z moimi uczniami, by jeszcze bardziej je uatrakcyjnić i sprawić, by uczniowie stroniący od lektury, przekonali się do niej. Napisana jest bardzo przyjemnym i prostym językiem, ale bardzo ciekawym i zachęcającym. Autorka podaje mnóstwo przykładów działań, nauki przez zabawę, ciekawych rymowanek i wsparcia. Wszystkie działania są proste w realizacji, uniwersalne i niesamowicie pomysłowe i odkrywcze.

Świetnym rozdziałem jest pomysł na lektury szkolne, by nie były one jedynie przymusem dla uczniów, a stanowiły ciekawą alternatywę. Ogólnie cała książka podzielona jest na trzy części. Pierwsza to pomysły na zabawy przed, po i w trakcie czytania. Druga to na garść inspiracji, które mogą dzieciom pomóc w nauce czytania. Natomiast trzecia to subiektywna lista książek na różne okazje - do czytania wieczornego, do odkrywania picturebooków oraz książki do zadań specjalnych. Genialna okładka, która trafia do czytelnika i sprawia, że aż chce się zajrzeć do środka. Jak wpłynąć na dziecko, aby słuchało czytane przez nas teksty? Albo samo zaczęło czytać? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie właśnie w tej pozycji.

Polecam książkę wszystkim rodzicom, nauczycielom, bibliotekarzom i edukatorom, którzy pragną rozkochać swoje dzieci i uczniów w książkach. Ta książka z pewnością w tym pomorze, ponieważ jej uniwersalność i wielość pomysłów na działania sprawdzi się w pracy z każdym dzieckiem. Jedna z lepszych pomocy, jakie miałam okazję przeczytać.

"...początek książki znajduje się we mnie, w moim stosunku do niej, w moim aktualnym nastawieniu do dziecka, do życia w ogóle... I nagle każde spotkanie z książką stało się swoistym naturalnym spektaklem, w którym ważną rolę odgrywają emocje i myślenie, zabawa i nauka, a nade wszystko obserwacja i podążanie za potrzebami dziecka."

"Książka jest przedmiotem statycznym. Dopóki stoi na półce, jej rola jest niewielka. Dopiero podczas trzymania w rękach, przewracania kolejnych stron, wpatrywania się w ilustracje, odczytywania wyrazów i znaczeń książka "ożywa", bo w czytelniku pojawiają się myśli, uczucia, chęć działania albo przynajmniej refleksja, że książka jest nudna lub trudna, czyli statyczny dotąd...

więcej Pokaż mimo to

avatar
791
789

Na półkach:

Eksperci zalecają aby czytać dziecku codziennie przez 20 minut. Ten wspólnie spędzony czas ma na celu nie tylko zacieśnienie więzi rodzic – dziecko, ale też ma rozbudzać w młodym człowieku ciekawość świata, wspomagać rozwój mowy i usprawniać pamięć. Nie muszę chyba wspominać o tym, ze czytanie rozwija wyobraźnię, słownictwo i poczucie piękna. Jednym słowem czytanie przynosi mnóstwo korzyści. Ale jak wpłynąć na dziecko, aby chciało słuchać czytanych przez nas bajek? I tutaj z pomocą zarówno rodzicom jak i nauczycielom przychodzi książka „777 pomysłów na zabawy z książką” Małgorzaty Swędrowskiej wydanej nakładem @wydawnictwomamania
Autorka, która jest specjalistą w popularyzacji czytelnictwa i twórczynią koncepcji czytania wrażeniowego, w tej książce wskazuje sposoby na to jak wprowadzić książki do codziennego życia, podaje przykłady aktywności, które mogą towarzyszyć lekturze książki i podaje propozycje zabaw z książką. Pisze także o tym jak przebrnąć przez lektury szkolne, co stanowi nie lada wyzwanie i dla dziecka i dla rodzica posiadającego dzieci w wieku szkolnym.
Dodam tylko, że książka napisana jest niezwykle lekkim i co ważne zrozumiałym językiem, a przedstawione w niej pomysły są łatwe do zrealizowania. Polecam wszystkim, którym zależy na tym aby ich dziecko pokochało czytanie książek. A myślę, że wszyscy tutaj zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieci, które obcują z literaturą od najmłodszych swoich lat maja dużą szansę na to, aby kontynuować te nawyki w przyszłości.
Czytacie swoim dzieciom? Macie sposoby na wspólną lekturę?

Eksperci zalecają aby czytać dziecku codziennie przez 20 minut. Ten wspólnie spędzony czas ma na celu nie tylko zacieśnienie więzi rodzic – dziecko, ale też ma rozbudzać w młodym człowieku ciekawość świata, wspomagać rozwój mowy i usprawniać pamięć. Nie muszę chyba wspominać o tym, ze czytanie rozwija wyobraźnię, słownictwo i poczucie piękna. Jednym słowem czytanie przynosi...

więcej Pokaż mimo to

avatar
582
469

Na półkach: ,

Super pomysły do wspólnego czytania z dziećmi.

Super pomysły do wspólnego czytania z dziećmi.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    33
  • Przeczytane
    24
  • Posiadam
    8
  • Samodzielne
    2
  • Edukacyjnie
    1
  • Macierzyństwo
    1
  • 2023
    1
  • Bibliotekoznawstwo - Literatura dla dzieci i młodzieży
    1
  • Studia i praca
    1
  • Popularnonaukowe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki 777 pomysłów na zabawy z książką


Podobne książki

Przeczytaj także