Córka Mafii. Elena

Okładka książki Córka Mafii. Elena Aleksandra Możejko
Okładka książki Córka Mafii. Elena
Aleksandra Możejko Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Dzieci mafii (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dzieci mafii (tom 1)
NieZwykłe
2021-03-10
2021-03-10
literatura polska romans mafijny

DRAMAT! Co sie dzieje z wydawnictwem NieZwykle? Ogłupieli tam czy jak?! Od roku zajmują sie praktycznie wydawaniem tylko totalnych gniotów! Pracuje tam jakiś upośledzony idiota co na chybił trafił wybiera co w danym miesiącu wydadzą z wattpada? WTF?!?!?! A wystarczyło tylko przeczytać jedno z opowiadań na wattpadzie by wiedzieć, że z Pani Możejko jest wybitnie ciulowa pisarka.

Elena to zahunaka myszka który boi się swojej rodziny, ale kiedy nadchodzi prawdziwe zagrożenie w postaci Gabriela potrafi pokazać pazurki.

Gabriel jako capo dei capi zawsze dostaje a tym razem chce Eleny i zrobi wszystko, żeby ją dostać.

Romanse mafijne mają to do siebie, że są bardzo schematyczne i trudno jest napisać coś nowego. Tutaj zabrakło mi więcej niebezpiecznych sytuacji, akcji i spontanicznych wydarzeń. Niezbyt czułam jakbym czytała romans mafijny a raczej zwykłą książkę. Nie potrafiłam się wczuć w historię.

Książka napisana bardzo przewidywalnie i trochę mnie wynudziła, ale gdyby może miała bardziej rozwinięte wątki czytałoby się ją lepiej.

Nie jest to zła książka, bo jednak historia ciekawa, ale jak dla mnie zbyt krótka.

1985

Podobał mi się ten debiut, chociaz niestety widać, że to debiut, bo autorka mimo ciekawej fabuły nie potrafiła w pełni jej wykorzystać i potraktowała temat bardzo pobieżnie, chociaż niektóre sceny aż prosiły się o rozwinięcie.
Niezbyt ciekawe życie Eleny Montenegro zmieniło się o 180 stopni, gdy na przyjęciu zaręczynowym swojej siostry Oliwii z szefem mafii z Chicago Gabrielem DeLuca, ten zmienia zamiar i to własnie Elena ma zostać jego żoną a nie jej siostra.
Od razu też zabiera ją ze sobą, bo jest po raz kolejny świadkiem , w jaki brutalny sposób traktuje ją jej kuzyn Dante i boi się o jej bezpieczeństwo.
Potem zaczynają się coraz lepiej poznawać a sceny pełne pożądania, tylko podsycają ich fascynacje sobą.
Jednak Dante, który ma obsesję na punkcie Eleny nie śpi i dochodzi do dramatycznych wydarzeń.
Dużo w tej krótkiej powieści sie dzieje, jest mafia, porwanie, poszukiwania, zemsta i toksyczna rodzina.Tylko minusem jest to, że wszystkie wątki są bardzo krótkie i nierozwinięte, przez co brak większych emocji.
Podobał mi się natomiast styl pisania autorki, bardzo lekki i przystępny bez lania wody, tylko niezbędne fakty.
Duży plus również za bohaterów, których miłosne perypetie i igraszki sprawiają, że powieść czyta się z zainteresowaniem. Bardzo potrzebna była również postać Dantego, którego obsesją do Eleny tylko dodawała kolorytu powieści.
Niepotrzebne natomiast jak dla mnie były powtórki tych samych scen i słów raz widzianych przez Elenę a potem znowu przez Gabriela.
Mam nadzieję, że autorka w kolejnych powieściach pokaże na co ją naprawdę stać, podszkoli swój warsztat i sprawi że nie trzeba będzie szukać minusów tylko same plusy, bo pomysł na książkę jest naprawdę dobry i oryginalny.

Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś lepszego. Historia Eleny i Gabriela dość płytko napisana. I choć główna bohaterka z początku pokazana jest jako dziewczyna z pazurem - później jakby autorka zapomniała go dalej pokazywać.
Wszystko szybko się dzieje… brak napięcia … w sumie wszystko przewidywalne od samego początku …

Tytuł: "Córka mafii Elena"
Seria: dzieci mafii #1
Autorka : Aleksandra Możejko
Wydawnictwo: Niezwykłe

Elena to młodsza siostra Oliwi , która ma zostać żoną bosa Gabriela. Lecz do zaręczyn nie dochodzi, a życie dziewczyny diametralnie się zmienia.

Gabriel to wielki mafioso,każdy się go boi. Gdy dociera na swoje zaręczyny wybiera inna siostrę niż miał poślubić.

Mężczyzna postanawia uratować Elenę od jej rodziny i kuzyna , który dąży dziewczynę uczuciem i uważa ją za swoją własność.

Czy uda się Gabrielowi ochronić kobietę?
Czy rodzina Eleny da jej spokój?

Jest to debiut autorki jak dla mnie bardzo dobry. Książka jest lekka i bardzo przyjemna w czytaniu.
Gorąco polecam ,a w kolejnych dniach sięgam po kolejną części.

Tytuł: "Córka mafii Elena"
Seria: dzieci mafii #1
Autorka : Aleksandra Możejko
Wydawnictwo: Niezwykłe

Mężczyzna...

Bohaterowie naiwni do bólu, dobrze, że książka w miarę krótka, bo przerwałabym czytanie. Pewnie się spodoba nastolatkom

Czasem plany nie idą tak jak je zaplanowano. Ta historia tego dowodzi. Polecam.

Czasem plany nie idą tak jak je zaplanowano. Ta historia tego dowodzi. Polecam.

Ksiazka strasznie slaba i do tego bardzo naiwna.
Po prostu nie dalo sie jej czytac.

Ksiazka strasznie slaba i do tego bardzo naiwna.
Po prostu nie dalo sie jej czytac.

Kupiłam tę książkę przypadkowo i nigdy nie powiem, że był to błąd.

Książki mafijne są mi znane, gdyż jest to motyw, który uwielbiam, przez co nie mogłam się oprzeć i tej powieści 😊

Lekka fabuła i bardzo zrozumiała. Autorka bardzo dobrze przedstawiła główne postacie, jak i te poboczne.

Historie Eleny i Gabriela poznajemy od przeskoku czasowego i wchodzimy w głąb miłosnych intryg i mafijnego świata.

Elena dzień przed ślubem swojej siostry zostaje zauważona przez mężczyznę, który uratował ją przed kuzynem, kilka lat temu i który nadal ma na jej punkcie obsesje. Teraz ten nieznajomy już nie jest młodym chłopakiem, a mężczyzną, który ma ożenić się z jej siostrą. Przez zainteresowanie nie tą kobietą co powinien, Gabriel zmienia postanowienia umowy ślubu, w której nową panną młodą zostaje właśnie Elena.

Ogólnie książka bardzo mi się podobała i z pewnością będę do niej wracać. Bohaterowie od samego początku skradli moje serce, jednak bardziej czekałam na cześć o losach ich bliskich, czyli Olivii i Thomasa. Wybaczcie mi, ale nie wiem, dlaczego 🥺 Dodatkowo książka wciąga nie tylko w intrygę ślubu, ale jeszcze w coś innego, o czym musicie się sami przekonać 😁

Z pewnością jest to książka dla osób, które lubią książki nie długie, a max. 200 stron, ale oczywiście nie wykluczam jej dla innych osób 🤣

Serdecznie zapraszam do przeczytania tej książki 🥰

Kupiłam tę książkę przypadkowo i nigdy nie powiem, że był to błąd.

Córka mafii Elena - @aleksandramozejko_autorka - @wydawnictwoniezwykle - książka opowiada historię tytułowej Eleny która od urodzenia żyje w rodzinie pozbawionej miłości i szacunku. Dla jej rodziców nie ma czegoś takiego jak rodzina, są tylko interesy. Niestety Elena ma także kuzyna - Dantego który znęca się nad nią psychicznie i fizycznie od dzieciństwa, lecz dziewczyna nikomu o tym nie mówi gdyż wie że to na nic. Pewnego dnia ratuje ją nieznany dotąd chłopak, który po tym incydencie nie pojawia się w jej życiu przez wiele lat. Elena nie wie nawet kto to był. Widzą się dopiero na przyjęciu zaręczynowym siostry Eleny - Olivii. Mimo tego że nie widzieli się ponad dekadę wiedzą kim jest drugą osoba, Elena wie że Gabriel to jej wybawca z dawnych lat. Ich ciała i umysły przyciągają siebie nawzajem, nie potrafią przestać myśleć o sobie, dlatego też Gabriel postanawia, zmienić umowę z ojcem kobiet, a jego żoną ma zostać nie kto inny jak Elena ❤️ Czy aby na pewno wszystko pójdzie po myśli Gabriela? I czy ich małżeństwo dojdzie do skutku?

Powiem szczerze że wiedziałam tę książkę już jakiś czas temu, ale kompletnie o niej zapomniałam, aż do wczorajszego dnia gdzie przypadkiem natknęłam się na aukcję z całą serią. I to właśnie w tamtym momencie weszłam na Legimi i stwierdziłam że "To jest ta książka która pomoże mi w zastoju czytelniczym" i nie myliłam się 🤭🤓

Poprzez krótka formę (gdyż na Legimi ta książka ma niecałe dwieście stron) przyjemny język, wciągającą fabułę, ciekawych bohaterów oraz liczne zwroty akcji książkę czytało się w ekspresowym tempie. Książka ta wciągnęła mnie w swoje sidła już po pierwszych dziesięciu stronach i od początku wiedziałam że jest to strzał w dziesiątkę ❤️

To co mnie bardzo urzekło to kreacja bohaterów ❤️ Zarówno Elena jak i Gabriel są bardzo barwnymi postaciami i szczerze powiem że bardzo długo nie spotkałam się z takimi bohaterami do których nie mam żadnych zastrzeżeń, a wręcz pokochałam ich od początku ☺️ Elena jest jednocześnie krucha i spokojna, ale potrafi w wielu momentach pokazać zacne pazurki 🤭 Gabriel zaś jest typem kobieciarza, osoby która ma we wszystko wywalone i przede wszystkim jest groźnym i nieposiadającym skrupułów capo, ale kiedy tylko jest przy Elenie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Potrafi przejąć kontrolę 🔥 ale także w wielu momentach jest po prostu wielkim slodziakiem 🤭😍 jest zarówno wspierający jak i stanowczy, kochający czuły i opiekuńczy ale potrafi pokazać jaki ogień w nim drzemie 😍🔥. Powiem szczerze że chciałabym kiedyś w swoim życiu spotkać takiego mężczyznę jakim jest Gabriel ❤️
Szczerze mówiąc to ja nie mam się do czego tutaj doczepić i nie pozostaje mi nic innego jak bardzo pogratulować Autorce i powiedzieć że ta książka oficjalnie trafia na listę najlepszych książek tego miesiąca, a może nawet i roku 🤭? Kto wie 😅
Jest to tom pierwszy serii Dzieci mafii która składa się z trzech tomów ❤️ TRZEBA CZYTAĆ JE ZGODNIE Z KOLEJNOŚCIĄ 🔥 Dzisiaj zabieram się za tom drugi, a może nawet uda mi się złapać trzeci 🤭 zobaczymy 🤓
Powiem jeszcze że ostatnio mam ogromną fazę na książki Cory Reilly i szczerze ta książka przebiła swoim poziomem książki Cory 🤭❤️ Polecam bardzo bardzo bardzo ❤️❤️❤️Co prawda miałam na początku trochę wątpliwości co do intencji Gabriela i do tego czy aby na pewno będzie w stanie zmienić się, ale z każdą kolejną stroną te wątpliwości malały gdyż widać było że nie wyobraża sobie życia bez Eleny. To było tak piękne i tak wzruszające że nie raz uroniłam łezkę 🥺❤️ - jeszcze jeden fragment którego zapomniałam dodać 🤭

• Mafia
  • Przeczytane 2021