Disney Księżniczka. Biblioteka Bajek

Okładka książki Disney Księżniczka. Biblioteka Bajek praca zbiorowa
Okładka książki Disney Księżniczka. Biblioteka Bajek
praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Biblioteka Bajek literatura dziecięca
literatura dziecięca
Biblioteka Bajek
Egmont Polska
2020-01-01
2020-01-01

To zbiór z najbardziej znanych bajek z księżniczkami disneya. Jednak nie są to takie typowe fragmenty z bajek jakie znamy, przynajmniej ja nie kojarzę 😅, tylko tak jakby pociągnięte historie co było dalej, po tym "i żyli długo i szczęśliwie..".
Bajeczki są króciutkie, szybko się czyta, a po niektórych czułam wręcz rozpływające się ciepło, bo tak fajnie zostały napisane.
Rysunki w niej są bardzo kolorowe i cieszą swoimi kolorami oczy. Myślę, że każdej małej księżniczce na pewno się spodoba. A nawet tej większej 😁. No ja jestem zachwycona tym wydaniem.

Najbardziej spodobała mi się bajka z Księżniczki i Żaby - Dzień z najlepszą przyjaciółką, która opowiada o sile przyjaźni i mówi o tym, że są rzeczy ważne (jak praca) i ważniejsze (jak przyjaźń).
Podobała mi się też bardzo bajka z Vaiany - W oczekiwaniu na Vaianę, która również opowiada o przyjaźni, z tym że Człowieka ze Zwierzęciem. W tym przypadku to Pua - świnka wierna przyjaciółka Vaiany czekała na nią na brzegu plaży, gdy dziewczyna wyruszyła w drogę po oceanie by uratować serce Te Fiti.

No mogłabym o każdej bajeczce coś napisać, ale po co mam odbierać wam przyjemność, z czytania ich swoim pociechom 😉.

Przypomnijcie sobie czasy, gdy wieczorem tuż przed snem czekaliście z niecierpliwością na bajkę. Był to moment magiczny niezależnie od tego, czy była czytana, czy wymyślona. Miła chwila, którą później z sentymentem przez lata się wspomina. Niniejsza publikacja może być pomocna w tym zakresie. Znajdziecie w niej ciepłe i ciekawe opowieści mogące stanowić takie bajki na dobranoc. Główne bohaterki są dobrze znane z bajek Disneya, a opowieści różnorodne, klimatyczne i po prostu przyjemne.

Książeczka została bardzo ładnie wydana. Ilustracje są barwne a papier dobrej jakości. Czcionka jest spora, wyraźna, a ilość tekstu harmonijnie komponuje się z grafikami. Każda strona zachwyca kolorami i obrazami, które dobrze dobrane są do treści, a jednocześnie przyciągają uwagę.

Treść opowieści jest równie różnorodna i ciekawa. Stanowi ją osiemnaście historii. Każda z nich jest inna, chociaż można powiedzieć, że pewne cechy je łączą. Przede wszystkim występują w nich dobrze znane z bajek Disneya księżniczki, takie jak Bella, Mulan, Merida Waleczna, Ariel, Roszpunka, czy Królewna Śnieżka. Poza tym zawierają morał, są pełne ciepła, zachęcają do pomocy, do rozwijania własnych zainteresowań, mierzenia się z przeciwnościami. Zachęcają także do opowiadania bajek, które można znaleźć w książkach, ale też mogą zależeć po prostu tylko od naszej kreatywności. Jest to akcentowane w każdej z tych historii.

W trakcie lektury miałam pozytywne wrażenia i niejednokrotnie opowieść wywoływała u mnie uśmiech. Publikacja ma pozytywny wydźwięk i może stać się dobrym podarunkiem przykładowo pod choinkę. Daje czytelnikowi różnorodne opowieści, które zachęcają do wspólnego spędzania czasu i do ciekawej rozmowy.

„Disney Księżniczka. Biblioteka Bajek” to niepozorna, ale pełna treści książeczka. Przyciąga uwagę barwami oraz ciekawą, osnutą ciepłem treścią. Witają nas dobrze znane z bajek księżniczki i piękny, pełen przygód i tajemnic świat. Opowieści te dobrze sprawdzą się jako bajki na dobranoc, ale też w dowolnym momencie, w którym będziecie chcieli do nich zajrzeć.

Disney Księżniczka. Biblioteka Bajek to kolejna pięknie wydana pozycja dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Szczególnie sprawdzi się jako wieczorna lektura tuż przed snem. Zapewniam, że nie będzie jej łatwo odłożyć po przeczytaniu choć jednej historii.

Na trzystu czterech stronach HarperCollins zmieściło aż osiemnaście iście królewskich opowiadań o znanych nam księżniczkach Disneya. Księżniczki to temat, który zawsze będzie chodliwy wśród dziewczynek, ponieważ bardzo przeżywają losy swoich ulubionych bohaterek. Nasza prawie sześcioletnia córka, po fazie na Annę i Elsę, pokochała Roszpunkę i to historii z jej udziałem najczęściej chce słuchać. Ponadto znajdziemy opowiadania o Dżamilii, Vaianie, Mulan, Belli, Meridzie Walecznej, Pocahontas, Kopciuszku, Arielce oraz Królewnie Śnieżce.

Na bohaterki czeka wiele przygód pełnych trudności i niespodzianek. To opowieści o przyjaźni, odwadze, kierowaniu się sercem i rozumem. Bezinteresownemu niesieniu pomocy osobom w potrzebie, jak również to, że przyjaciele, rodzina powinni być dla nas najważniejsi.

Historyjki spisane w tej książce są przepięknie zilustrowane, nie można oderwać wzroku od grafiki, a treść jest napisana prostym bajkowym językiem, który poruszy nie tylko serca dzieci, ale i dorosłych.

1970

Mam wrażenie, że w domowej biblioteczce moich dzieci przeważają męscy bohaterowie literaccy, a dziewcząt jest dużo mniej. Być może wynika to z faktu posiadania starszego syna, który lubi typowe lektury chłopięce, chociaż ja akurat tego podziału nie lubię i nie stosuję. Niemniej ze względu na to, że córka robi się coraz starsza, postanowiłam urozmaicić nasze zbiory, aby nie opierały się jedynie na męskich postaciach.

Pokaźny zbiór osiemnastu opowieści o księżniczkach znanych zarówno nam i naszym rodzicom, jak i tym, które zdobyły popularność całkiem niedawno. Śpiąca Królewna, Mulan, Kopciuszek, Vaiana, Mała Syrenka, Merida Waleczna - to tylko kilka bohaterek występujących w tym tomie. Z przyjemnością można zatopić się w snutych opowieściach, jakich nie znaliśmy do tej pory...

Książki mają format idealnie dopasowujący się do dziecięcych dłoni. To także dobra przeprawa w samodzielnym czytaniu, chociaż niewielka czcionka oraz duża ilość tekstu w serii "Najpiękniejsze opowieści. Disney" nie ułatwiają opanowania tej trudnej umiejętności, co będzie łatwiejsze w przypadku "Biblioteki bajek" (mniej tekstu na stronie). Moje serce skradły ilustracje znakomicie oddające klimat książeczek, jakie znam z dzieciństwa i jakie właśnie kojarzą mi się z konkretnymi tytułami.

Te książki to ponadczasowe opowieści, które znamy zarówno my, jak i nasi rodzice, a nawet dziadkowie. Warto zapoznać z nimi także nasze dzieci, a także w przyszłości - wnuki... Uwielbiam historie na tyle uniwersalne, że zachwycają każdego oraz zostają w pamięci na zawsze. Na pewno niejednokrotnie powrócę ze swoimi pociechami do tych lektur, które w naszej domowej biblioteczce mają specjalne, wręcz honorowe miejsce.

• Rok 2020
  • Literatura dla dzieci