W Królestwie Bazgraju. Ćwiczenia rysunkowe dla trzylatków

Okładka książki W Królestwie Bazgraju. Ćwiczenia rysunkowe dla trzylatków Dominika Czerniak-Chojnacka
Okładka książki W Królestwie Bazgraju. Ćwiczenia rysunkowe dla trzylatków
Dominika Czerniak-Chojnacka Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Mądrale interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
48 str. 48 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Mądrale
Dwie Siostry
2020-10-01
2020-10-01
48 min.

Okładka książki Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych Dominika Czerniak-Chojnacka, Dionisios Sturis
Kalá, kalá. Gr... Dominika Czerniak-C...
Okładka książki Jedzcie dzieci! czyli przecinek i spółka Dominika Czerniak-Chojnacka, Elżbieta Pałasz
Jedzcie dzieci... Dominika Czerniak-C...
Okładka książki Dwa słowa Dominika Czerniak-Chojnacka, Anna Taraska
Dwa słowa Dominika Czerniak-C...

W swojej „karierze” widziałam prze różne książeczki dla dzieci, jedne do kolorowania, inne stricte doczytania, a jeszcze inne gdzie nauka i zabawa są połączone w jedno. Jednakże po raz pierwszy trafiam na serię „Mądrale” gdzie dziecko może się wykazać swoimi fantazjami i wizjami na temat pewnych spraw.

Tutaj poznajemy Królewnę Emilkę, której w różnoraki sposób pomagamy – dajmy na to rysujemy fryzury członkom królewskiej rodziny. Oczywiście jak jest Królewna jest i Królewicz. Podąża do Emilki przez lasy i doliny i jemu też w kreatywny sposób ubarwiamy strony opowiastki. Co do naszych bohaterów to idealnie nasza Emilka pasuje do mojej sąsiadeczki Hani. Jest chwilami roztrzepana, ma skarpety pod łóżkiem, ale jest też niesamowicie sympatyczna i nie ma możliwości, żeby jej nie polubić. Jednym z zadaniem jest malowanie paluchami, by ozdobić suknię dziewczynki (ale sprzedam Wam info, że nie tylko jedną suknię i nie tylko malujemy).

Kreatywne sposoby na zajęcia czasu dziecku, treść, która wpada w oko (i ucho) nie tylko naszej pociesze, ale również nam samym! Jestem ogromnie zachwycona taką formą dla dziecka, szczególnie w tym jakże trudnym dla nas okresie. Świadomość tego, że wszelakie puzzle zostały ułożone, a wszystkie gry mamy już rozegrane niestety nie pomaga w pomysłowości dla rodzica i dziecka. Na pomoc jednakże przychodzi wydawnictwo Dwie Siostry i ich książeczki z pomysłowością i metodami, których my dorośli, często nie widzimy w naszym życiu codziennym. Oczywiście, proszę tego nie brać personalnie, ale prawdą jest, że długo musiałabym myśleć o wydzierankach z gazet :)

Na to wszystko nakłada się również prostota i łatwość zabawy z tą książeczką. Zdecydowanie zostałam fanką odbijania całusków za pomocą szminki, czekolady albo miodu. Mam takie wnioski, że najprostsze rozwiązania okazują się czasem najlepszą frajdą. Moja sąsiadeczka Hania potwierdza owe info. A jakby było za mało radości to powiastki mamy dołączone dwie strony z naklejkami!Myślicie, że to nie lada gratka dla dziecka? Uwierzcie, że te naklejeczki podbiły moje stetryczałe serce na maksa!

Całokształtem – bardzo, bardzo, bardzo polecam! Jestem mile zaskoczona, bo nie spodziewałam się takiej dobrej formy zabawy dla naszego Malca. Świetnie się z Hanią bawiłyśmy, mimo że moja sąsiadeczka ma trochę więcej jak trzy lata, jednakże to jaką radość sprawiło jej wykonywanie zadań zasługuje na pokłon! Mogę spokojnie i bez wyrzutów sumienia się podpisać pod tą pozycją.

Tutaj poznajemy Królewnę Emilkę, której w różnoraki sposób pomagamy –...

Ta książeczka z serii „Mądrale” zabierze dzieci w artystyczną podróż po Królestwie Bazgraju. Jakie plastyczne wyzwania przygotowała dla maluchów królewna Emilia i tajemniczy królewicz? Dzieci wykonując poszczególne zadania będą współtworzyły historię królewny. Z pozoru proste ćwiczenia, takie jak ozdobienie sukni, udekorowanie portretu czy dokończenie rysunku pozwolą pobudzić dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Dlaczego? W wielu zadaniach sięgniemy bowiem po niecodzienne techniki plastyczne. Malowanie gąbką czy palcami, praca z atramentem i słomką, wydzieranki ze starych gazet czy kreatywne ozdabianie ilustracji pomogą rozbudzić w maluchach twórczą odwagę! Jestem pewna, że praca z książką „W Królestwie Bazgraju” będzie dla dzieci świetną zabawą, zwłaszcza że na wielu stronach będzie okazja do wykorzystania… naklejek!

Kreatywne ćwiczenia, różne techniki plastyczne oraz ciekawe zadania z wykorzystaniem naklejek są gwarancją tego, że czas spędzony z książką będzie ogromną przyjemnością. Jasne polecenia, proste, a jednocześnie atrakcyjne ilustracje i duża różnorodność zadań sprawiają, że dzieci miło spędzą czas z ćwiczeniami proponowanymi przez autorkę. Z ogromną przyjemnością polecam „W Królestwie Bazgraju” każdemu 3-latkowi!

Zeszyt ten zaraz zwrócił moją uwagę i nawet nie umiem dokładnie powiedzieć dlaczego. Jakoś tak miło mi się zrobiło, gdy przeczytałam tytuł i zobaczyłam te zabawne ilustracje. Pomyślałam: o! to będzie coś świetnego dla malucha! I się nie pomyliłam.
"W Królestwie Bazgraju" jest zeszytem ćwiczeń rysunkowych dla trzylatków. Dzieciątko ma możliwość puścić wodze fantazji, pokazać swoją kreatywność i sprawdzić spostrzegawczość, a na dokładkę to miła opowieść o księciu, który naprawdę musi się postarać, by zdobyć serce księżniczki Emilii.
Jaka jest księżniczka Emilia? Cóż... jest troszkę roztrzepana, troszkę niezdecydowana, troszkę urocza, troszkę zadziorna, troszkę uparta... i całkowicie kochana. Pomagamy jej wybrać sukienki, wchodzimy do jej szafy, odnajdujemy skarpetki pod łóżkiem, czeszemy członków królewskiej rodziny, projektujemy korony ACH tyle tego jest!
Jaki jest książkę? Cóż... troszkę waleczny, troszkę zdeterminowany, troszkę szalony (z miłości oczywiście - a to na plus),troszkę przystojny... i całkowicie kochany. Czyli para idealna. Lecz zanim będzie z nich para musimy pomóc mu odnaleźć księżniczkę, musimy zbudować most, przetrwać burzę z piorunami, walczyć ze smokami i zreperować drabinę ACH tyle tego jest!
Nasza pociecha ma również do dyspozycji naklejki, a jak wiemy każde dziecko (i nie tylko dziecko, bo JA też) lubi naklejki i nakleja je namiętnie (po lodówce, laptopie, mamy bluzce... tutaj będzie naklejanie na książkę - więc wszystko pod kontrolą.

Oczywiście polecam ten zeszyt ćwiczeń - będziecie się świetnie bawić.

bardzo dobra, twórcza pozycja
7/10
seria MĄDRALE
Wydawnictwo Dwie Siostry

• Posiadam w bibioteczce :)
  • Dzieci

Dodaj cytat z książki W Królestwie Bazgraju. Ćwiczenia rysunkowe dla trzylatków