Trader Vic - Metody mistrza Wall Street

TRADER VIC. Methods of a Wall Street Master
Maklerska.pl
2020-05-01
1998-01-01
giełda inwestycje finanse teoria dowa ekonomia polityczna

Po części biografia, po części zaś technika i psychologia. Napisana przez praktyka, więc na plus.

Spekulacja to podejmowanie ryzyka gdy ma się duże szanse na odniesienie sukcesu. Sztuka spekulacji polega na dokładnym rozszyfrowaniu i rozegraniu szans gdy nie wie się jak obstawiać by móc zagrać w następnym rozdaniu nawet jeśli się przegra. Autor książki „Trader VIC” przybliża techniki i zasady , które zdobył grając na giełdzie na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Prezentuje strategie prowadzące do poznania ekonomii w szerszym ogólnopaństwowym aspekcie. W książce zostały przybliżone zasady ekonomii politycznej. Poznajemy zawiłości funkcjonowania typowego spekulanta na rynku papierów wartościowych. Podejmowane decyzje polityczne zawsze będą wpływać na kształt ekonomii danego państwa. Książka można uznać za wartościową dla wszystkich osób skłonnych do zmian, którzy w dużej mierze ograniczyli w swoich decyzjach strach przed nieustannym podejmowaniem ryzyka związanego z inwestowaniem czy podejmowaniem decyzji w życiu codziennym.

Kompletna książka, w której znajdziemy i techniki tradingu i elementy psychologii, a co najważniejsze napisana przez praktyka, który potrafi zarabiać na rynkach. Lektura obowiązkowa dla początkujących i dla zaawansowanych.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Nieodzowna pozycja dla spekulanta. Pokazuje gdzie szukać przewagi, co nie działa i jak budować trading-plan (system). Spoiler: autor używa bardzo ograniczonej wersji AT (nie ma tu chorągiewek, kanałów, itd - prawie samo price action).

Najlepsza, najbardziej praktyczna, najbardziej zrozumiała i wszystko co naj, książka na temat inwestowania technicznego napisana przez eksperta, który wie co napisał a nie napisał co wie. Oprócz tego doskonały rozdział na temat psychologicznych aspektów inwestowania oraz zebrane zasady Victora Sperandeo, które z powodzeniem można stosować także na innych rynkach.

Jedna z lepszych książek o inwestowaniu, szczegółowo opisana metoda inwestowania autora - tzw. ABC

Myliłby się ten, który sądzi,że to kolejna książka o tym jak pokonać rynek. Jest to coś więcej.

Książka poza poradami jak minimalizować ryzyko na giełdzie zawiera pokaźne rozdziały o systemie finansowym (z naciskiem na FED),jego ocenie z perspektywy Austrackiej Szkoły Ekonomicznej jak i rozdział dotyczący psychiki ludzkiej i wykorzystania jej do osiągnięcia szczęścia.

Z tego względu książka jest nie tylko dla tych, którzy próbują swoich sił na giełdzie ale dla wszystkich, którzy pragną osiągać cele w życiu.

Z...

10 gwiazdek za ostatnie rozdziały z zakresu psychologii, które i tak mało kto zrozumie ;)

Mała uwaga - to na pewno nie jest książka dla początkujących. Jeśli chcesz od czegoś zacząć przygodę z bezpośrednimi inwestycjami na giełdzie, to nie jest pozycja dla Ciebie. Ewentualnie można na początku kariery zaglądnąć do rozdziałów dotyczących psychologii.

• Giełda
  • Inwestowanie