Układ Sił 17/2020

Okładka książki Układ Sił 17/2020
Jacek BartosiakRafał Brzeski Wydawnictwo: Logos Cykl: Układ Sił (tom 17) czasopisma
czasopisma
Układ Sił (tom 17)
Logos
2020-03-01
2020-03-01
polityka międzynarodowa stosunki międzynarodowe dyplomacja historia

Numer wyraźnie "naznaczony" koronawirusem. Eksperci pokroju Jacka Bartosiaka, Radosława Pyffla czy Petera Zeihana rozważają więc na temat świata po pandemii, co oczywiście wciąż (sam numer ma marcową datę, ale z tego co pamiętam wyszedł w kwietniu) jest poniekąd wróżeniem z fusów. Warto więc zapamiętać i chociażby za rok sprawdzić zawarte w nim prognozy :)

Poza tym kilka bardzo interesujących artykułów. W szczególności Grzegorz Lindenberg piszący o możliwości zastąpienia ludzkiej pracy przez roboty, Grzegorz Kędzia kontynuujący rozważania na temat wojsk państw bałtyckich (tym razem Łotwa) czy Jan Wójcik o islamistach na Sahelu. Na minus nieco nudnawe już rozważania Jacka Bartosiaka...

Poza tym kilka...

Dodaj cytat z książki Układ Sił 17/2020