Nie musisz być doskonały. Chrześcijański sposób na perfekcjonizm

Okładka książki Nie musisz być doskonały. Chrześcijański sposób na perfekcjonizm Dariusz Piórkowski SJ
Dariusz Piórkowski SJ Wydawnictwo: WAM Seria: AMDG religia
religia
AMDG
WAM
2022-01-01
2022-01-01

Świetna książka, zmieniająca spojrzenie na wiarę. Polecam każdemu.

Świetna książka, zmieniająca spojrzenie na wiarę. Polecam każdemu.

Podstawiwe przesłanie tej książki: nie musisz sie spinać, martwić tym, że ciś suę nie udało, albo nie uda. Że moralizatorstwo nie jest kluczowym elementem religii i wiary. I że Bóg kocha każdego bez powodu, że na Jego miłość nie musisz zasłużyć. Perfekcjionizm autor - jezuita, opisał ze znajomością rzeczy; podejrzewam, że sam jest z natury perfekcjinistą. Jak przystało na pisarzu wychowanym na Ćwiczeniach Duchowych Ignacego z Loyola, nie tylko zdiagnozował różne przejawy perfekcjonizmu w życiu, ale i sposoby radzenia sobie z tą „uciążliwością”.

Upodabniając się do tytułu książka też nie była doskonała, choć bardzo przyzwoita. Część rozdziałów napisana dosyć trudnym naukowym językiem. Stawiało to lekki opór w płynnym czytaniu. Całe przesłanie jak najbardziej pozytywne, zdejmujące z człowieka napięcie "starania się" za wszelką cenę.

• Religia
  • Poradniki
  • Książki na potem

Dodaj cytat z książki Nie musisz być doskonały. Chrześcijański sposób na perfekcjonizm