Słoń w pogoni za smokiem. Stosunki indyjsko-chińskie w zmieniającym się świecie

Okładka książki Słoń w pogoni za smokiem. Stosunki indyjsko-chińskie w zmieniającym się świecie Tomasz Okraska
Tomasz Okraska Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek historia
historia
Wydawnictwo Adam Marszałek
2019-10-30
2019-10-30
Indie Chiny

Bardzo kompleksowa, fachowa, a jednocześnie całkiem przystępna pozycja dot. stosunków chińsko-indyjskich.
Porusza niezbyt znany w Polsce temat, co jest jej dużym atutem.

Nie ma co ukrywać, że książka jest dość długa - bo taka jest.
Ale biorąc pod uwagę skomplikowane stosunku na linii Pekin-Nowe Delhi to nie ma co narzekać!

Polecam gorąco wszystkim, również tzw. laikom.
Nie miałem zbyt dużej wiedzy w tym obszarze, ale Autor przeprowadził mnie po kolei i pozwolił ją, w podstawowym wymiarze, nabyć.

Postulat do Autora?
Rozważenie aktualizacji książki!

Polecam!

Porusza niezbyt znany w Polsce temat, co jest jej dużym atutem.

Nie ma co ukrywać, że książka jest dość długa - bo taka jest.

Polecam gorąco wszystkim, również tzw....

Napisana z wielkim rozmachem książka o relacjach dwóch azjatyckich potęg i ich miejscu w dzisiejszym świecie. Autor analizuje ich potencjał pod kątem politycznym, militarnym, ekonomicznym, kulturowo-społecznym, a nawet sportowym (!). Wskazuje też na to w jaki sposób relacje indyjsko-chińskie wpływają na praktycznie cały świat - a jest tu o czym pisać, choć w Europie często nie zdajemy sobie sprawy z wagi tematu. Więc książka niejako przy okazji omawiania stosunków między potęgami jest zajmującym wykładem o dzisiejszym świecie, a także o odmienności kulturowej rosnącej w siłę Azji. Merytorycznie świetna i świeża, a co nie mniej ważne - czyta się naprawdę płynnie i szybko. Mimo że to publikacja naukowa., to jest napisana dla ludzi, co nie zawsze bywa regułą.

• Zakupy
  • Recenzje