Kiedyś po ciebie wrócę

Okładka książki Kiedyś po ciebie wrócę
Agata Czykierda-Grabowska Wydawnictwo: OMGBooks literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
OMGBooks
2019-06-19
2019-06-19
new adult miłość literatura polska zaginięcie tajemnica

Okładka książki Kiedy budzą się motyle Agata Czykierda-Grabowska, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Jagna Rolska, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Ocena 7,8
Kiedy budzą si... Agata Czykierda-Gra...
Okładka książki Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim Anna Bellon, Agata Czykierda-Grabowska, K.A. Figaro, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Elżbieta Rodzeń, Natasza Socha, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Ocena 7,2
Miłość na hory... Anna Bellon, Agata ...

Jedna z lepszych książek które czytałam

Jedna z lepszych książek które czytałam

Zanim sięgnęłam po tę książkę zapoznałam się z opiniami na LC. I chyba bardziej zachęciły mnie rozbieżne oceny niż opis fabuły. Głównym wątkiem jest próba rozwikłania zagadki zaginięcia siostry głównej bohaterki. W międzyczasie przeplata się w tle romans głównej bohaterki i jej przyjaciela. Ogólnie zaciekawiła mnie historia zaginięcia Ani i byłam ciekawa jak się rozwiążę, co uważam za duży plus, bo aż chciałam czytać dalej. Jeżeli chodzi o wątek romantyczny to czegoś mi tu zabrakło albo może nie potrafiłam wczuć się w bohaterów. Osobiście lubię, kiedy relacja między bohaterami rozgrywa się powoli, a tu mieliśmy de facto relację już istniejącą, ale na nieco innym poziomie, niż romantyczny.
Widzę po opiniach, że wielu czytelników jest zniesmaczonych ilością scen erotycznych i wulgaryzmów. Absolutnie mi to nie przeszkadza, a wręcz nadaje autentyczności. Jedyne co mi zgrzytało to niekonsekwentny (w moim odczuciu) dobór słów w scenach. Jakoś gryzie mi się użycie słowa "penis" i "k***s" w jednej scenie, moim zdaniem powinno być albo neutralnie albo wulgarnie, a nie taki misz masz.
To druga książka autorki, którą przeczytałam i podobała mi się, więc prawdopodobnie w przyszłości sięgnę po kolejne.

1974

Historia Roksany poszukującej prawdy o zaginięciu jej młodszej siostry jest wciągająca i dość ciekawa i gdyby nie sceny łóżkowe ,których było zbyt dużo i które praktycznie nic nie wnosiły do całej historii moja ocena byłaby większa,a tak jest tylko 6 gwiazdek.Miał być obyczaj z wątkiem kryminalnym,a tak przewyższył romans-szkoda.

Od pewnego czasu po książki Agaty Czykierdy-Grabowskiej sięgam w ciemno. Nie czytam opisów, po prostu kupuje to, co wychodzi spod jej pióra. “Kiedyś po ciebie wrócę” to pozycja, która jako jedyna tak długo czekała na przeczytanie. Myślałam, że nic nie przebije “Słońce wiatr i księżyc” lub “Adama”, ale okazało się, że jednak jest to możliwe.
“Kiedyś po ciebie wrócę” to książka zupełnie inna, niż pozostałe w dorobku autorki. Niby romans, niby obyczajówka, a niby thriller. Roksana wraca do rodzinnego miasta, aby na własną rękę dowiedzieć się w jaki sposób przed rokiem zaginęła jej siostra Ania. W międzyczasie próbuje jakoś poukładać swoje uczucia do Bartka, przyjaciela od lat szkolnych, który nagle zaczyna stawać się dla niej kimś więcej. Z zapartym tchem przewracałam kolejne strony (Pani Agato, jeśli Pani to czyta, to scena z kukurydzy sprawiła, że nie mogłam zasnąć), mimo że cała zagadka rozwiązuje się na samym końcu. Fabuła nie była jednak nudna i przekombinowana, choć widać, że autorka nie jest mistrzynią kryminału. Wątek romantyczny też nieco odbiega formą od tych, które można spotkać w innych książkach Pani Agaty. Bohaterowie posługują się czasem ostrym językiem, brakuje im delikatności, ale to właśnie sprawia, że są tak bardzo wyraźni. Są inni.
Zakończenie wbiło mnie w fotel, choć samo rozwiązanie zagadki, a raczej fakt, że policja nie dotarła do tego w jaki sposób zaginęła Ania, wydaje mi się być trochę niedokładny. Myślę, że można by było wyjaśnić to w bardziej niepodważalny sposób. Tylko w tym upatruję się malutkiego minusa.
Dla kogo ta książka? Dla fanów Agaty-Czykierdy Grabowskiej, to pewne. Dla każdego, kto szuka prostego, ale wciągającego thrillera lub ma ochotę na gorący romans z odrobiną dreszczyku w postaci niewyjaśnionej zagadki.

“Kiedyś po ciebie wrócę” to...

Już od dawna zasadzałam się na tą książkę. Opis mnie zaintrygował. Całość czytało się naprawdę dobrze. Interesujący wątek Roksany i Bartka. Zakończenie jakiego jakiego się nie do końca spodziewałam, ale ostatnio czytuje książki Pani Bondy dlatego coś tam podejrzewałam. Nie mniej jako, że sama jestem starszą i często nadwrażliwą siostra bardzo utożsamiam się z postacią Roksany i jej pragnieniem odnalezienia Ani. Momentami książka była poruszająca 😭 Kolejna świetna książka autorki która zostanie zapisana w mojej pamięci 🙂

Już dawno nie byłam tak poruszona żadną przeczytaną książką. Wielkie brawa dla autorki, która napisała ją w świetny sposób. Jest to historia, która ma w sobie same tajemnice, nic w niej nie jest oczywiste. Mamy tutaj gorący romans, ale też mrożącą krew w żyłach historię zaginionej nastolatki. Od początku do końca czytałam z zapartym tchem, przy czym nie zabrakło również łez. Książka jest niesamowicie wciągająca, ciekawa i wzruszająca. Przerażające jest jednak to, że opisywane sytuacje dzieją się w naszym świecie naprawdę. Jest to na pewno taka książka którą się długo pamięta i z czystym sercem poleca.

Kiedyś po Ciebie wrócę...
To fragment ulubionej piosenki jednej z bohaterek tej powieści. Ale nie tylko. To obietnicą, jaką Roksana składa swojej zaginionej siostrze.
Główną bohaterką jest właśnie ona, Roksana. Dziewczyna, która po 10 miesiącach rozłąki z domem i najbliższymi postanawia wrócić i przeprowadzić swoje śledztwo w sprawie zaginięcia siostry Ani. W międzyczasie dziewczyna nawiązuje silną więź - namietny romans z kolegą, który od dawna był w niej zakochany. Ten wątek dodaje całej powieści dawkę pikanterii.
Pozostaje jednak pytanie, czy Roksana będzie w stanie zapomnieć, wybaczyć i pogodzić się ze swoją wielką miłością - Filipem, czy postawi na Bartka, mimo że nie był z nią od początku szczery?
I jak zakończy się sprawa tajemniczego zaginięcia Ani? Czy Roksana wypełni obietnice, która złożyła sobie i siostrze? Z całą pewnością prowadzenie śledztwa nie będzie dla niej łatwe i bezpieczne...

Fabuła tej książki bardzo mi się podobała, dobrze czytało mi się tą opowieść. Książka zawiera wątki akcji, sceny jak z kryminału, dozę emocji u uczuć, tajemnice do wyjaśnienia i szczyptę pikanterii a do tego ciekawych bohaterów, czyli wszystko co lubię w książkach.

Kiedyś po Ciebie wrócę...

Czuję się zobligowana do napisania opinii o tej książce, ponieważ oceniłam ją tylko na cztery gwiazdki, podczas gdy zdecydowana większość czytelników rozpływa się w zachwytach nad nią.Początek był bardzo zachęcający, jednak w miarę czytania czułam znużenie i zażenowanie. Znużenie-bo opowieść przegadana i wiele stron nie wniosło nic ciekawego do głównego wątku. Zażenowanie-z powodu rynsztokowego słownictwa bohaterów i mało subtelnych scen erotycznych. Główni bohaterowie chętnie używają wulgarnych słów, których nie żałują również podczas wyznań miłosnych i cielesnych aktów.
Zmęczyłam tę książkę i w drugiej połowie przebiegałam wzrokiem strony, żeby dobrnąć do końca i poznać zakończenie, które (trzeba przyznać) było zaskakujące.
Polecam to czytadło osobom lubiącym "pornoski" i przaśny język.

inna niz te cozazwyczaj czytam.natomiast jest dosyc wciagajaca.

inna niz te cozazwyczaj czytam.natomiast jest dosyc wciagajaca.

To jest moje pierwsze spotkanie z autorka i napewno nie ostatnie.
Ksiazka bardzo trzyma w napieciu, wystepuja niespodziewane zwroty akcji. I dp końca nie wiadomo kto tutaj jest winny. Zakonczenie mnie bardzo zaskoczylo.
Polecam z calego serducha nawet osobom, ktore nie lubia thrillerów.

To jest moje pierwsze spotkanie z autorka i napewno nie ostatnie.
Polecam z calego serducha nawet osobom, ktore nie lubia thrillerów.