U mnie działa. Język branży IT

Helion
2019-05-01
2019-05-01
it; poradnik biznes

Okładka książki Bezpieczeństwo aplikacji webowych Michał Bentkowski, Gynvael Coldwind, Artur Czyż, Rafał Janicki, Jarosław Kamiński, Adrian Michalczyk, Mateusz Niezabitowski, Marcin Piosek, Michał Sajdak, Grzegorz Trawiński, Bohdan Widła
Bezpieczeństwo... Michał Bentkowski,&...
Okładka książki Praktyczny kurs SQL. Wydanie III Danuta Mendrala, Marcin Szeliga
Praktyczny kur... Danuta Mendrala, Ma...
Okładka książki Kryptowaluty od zera Tomasz Kabarowski, Piotr Wójcik
Kryptowaluty o... Tomasz Kabarowski, ...

Bardzo dobra książka dla kogoś kto jest studentem pierwszego roku informatyki lub kogoś kto zaczyna pracować w IT.

Dużo wyjaśnień zagadnień ze świata IT. Uważam że ta książka jest bardzo pomocna.

Dzięki.

Dzięki.

Nie wiem skąd w poprzednich opiniach o tej książce informacje o napisaniu jej z humorem, bo ani trochę go nie doświadczymy w niej. Wszystkie tematy są opisane po łebkach. Czasami rzucony jakiś odnośnik do wspomnianego w jednym zdaniu terminu (jak np. eksperyment mojave) bez żadnego wytłumaczenia czego on dotyczył.

W skrócie szkoda czasu i pieniędzy na tą książkę.

W skrócie szkoda czasu i pieniędzy na tą książkę.

Chyba nie czytałam gorszej książki o tematyce it. Nie wiem na kogo ona jest nakierowana -dla początkujących opisy są pozbawione wartościowych przykładów, dla osób które pracują -zbyt banalna.

Świetnie napisana, nieduża książka wyjaśniająca różne zawiłości świata IT, prosto i z humorem. Bardzo przydatna, jeśli ktoś pracuje z programistami, ale sam programistą nie jest.

Książka w doskonały oraz humorystyczny sposób opisuje historie z codziennej pracy z zespołami informatycznymi. Autor za pomocą przystępnego języka oraz przykładów z życia codziennego opisuje w ciekawy oraz zrozumiały sposób zagadnienia informatyczne od tych podstawowych jak budowa komputera poprzez bardziej skomplikowane jak tworzenie wymagań.
Moim zdaniem książka ta jest idealną pozycją dla osób pracujących z branżą IT, a nie posiadających doświadczenia typowo technicznego np. analityków. Lektura będzie tez bardzo dobrą pomocą dla managerów zarządzających zespołami technicznymi bez odpowiedniej do tego wiedzy technicznej bądź programistycznej.

Moim zdaniem książka ta...

Ta książka to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którym - mniej lub bardziej przypadkiem - przyszło pracować z IT. Autor przystępnym językiem (czytaj: zrozumiałym dla osoby nietechnicznej) i przy wykorzystaniu przykładów z życia codziennego tłumaczy zagadnienia związane z wytwarzaniem oprogramowania i terminy, którymi posługują się osoby z zespołów technicznych. Przy okazji - ta książka to ściąga who is who jeśli chodzi o programistów. Jeśli według Ciebie Java to to samo co JavaScript - jesteś czytelnikiem docelowym.

W mojej opinii to lektura przede wszystkim dla osób zaczynających przygodę z branżą IT - początkujących analityków i testerów juniorów. Ale warto aby po książkę sięgneli także rekruterzy, którzy, czasami, zasypują programistów naprawdę absurdalnymi ofertami.

• Informatyka
  • D. Informatyka