Zamach na New York

Okładka książki Zamach na New York Andrzej Wydrzyński
Okładka książki Zamach na New York
Andrzej Wydrzyński Wydawnictwo: Wydawnictwo "Śląsk" Seria: Złota Podkowa kryminał, sensacja, thriller
Złota Podkowa
Wydawnictwo "Śląsk"
1960-01-01
1960-01-01

Taka sobie kniga o niemieckich zamachowcach wysłanych z misją zniszczenia Nowego Jorku, z których chyba każdy z osobna z góry planował dezercję. Do przeczytania, ale nie porywa.

Historia ciekawa z wielu punktów widzenia. Dobrze, że Andrzej Wydrzyński na nią trafił i przybliżył nam w atrakcyjnej formie. W sieci można sobie teraz poczytać o dalszych losach jej głównych bohaterów. A były one, jak chyba całe ich wcześniejsze życie, trudne i pogmatwane.
Polecam miłośnikom sensacji i historii II wojny światowej.

Polecam miłośnikom sensacji i historii II wojny światowej.

Od początku do końca miałem problem z rozeznaniem czy to powieść, czy reportaż. Ostatecznie decyzji nie znalazłem, jedyne co mogę powiedzieć, to to, że książka oparta jest na faktach, czyli skłaniam się bardziej do reportażu. Ze smutkiem stwierdzam, że to najgorsza książka Andrzeja Wydrzyńskiego, jaką do tej pory czytałem.

Przed przeczytaniem tej książki trochę szukałam o niej wiadomości w internecie i wiele tego nie ma. No ale czasami trzeba trochę poszperać by znaleźć prawdziwą perełkę.
Jednym ogromnym plusem tej książki jest fakt, że ja jako osoba która nie lubi historii zaciekawiłam się przebiegiem całej II wojny światowej i chcę przeczytać więcej książek o tej tematyce. "Zamach na Nowy Jork" pokazuje z idealną dokładnością przebieg "Operacji Pretorius", że miałam wrażenie jakbym stała gdzieś obok całego wydarzenia. Wydrzyński napisał tę książkę prostym językiem, aby nawet taki laik historii jak ja, mógł się we wszystkim połapać. Bardzo się cieszę, że nie oceniłam tej książki zbyt pochopnie i nie odłożyłam jej tylko z powodu swojej starości, albo braku zainteresowania ją na rynku książek.

Próbowałam kilkukrotnie, miałam kilka podejść do tej książki, ale różnica pokoleniowa robi swoje i nie mogłam "przejść" do choćby połowy. Kompletnie nie moje klimaty, choć ubóstwiam książki historyczne..

• 2011
  • Beletrystyka
  • Criminal
  • A1.9 Czekają w kolejce - biblioteczka mamy
  • Pisarz
  • Z historią w tle
  • Nigdy nie doczytam do końca

Dodaj cytat z książki Zamach na New York