Kocham cię, dziewczyno

poezja
Wydawnictwo Poligraf
2019-03-25
2019-03-25

Mistrzostwo łączenia prozy ( czasami rymowanej) z poezją.
Autor zdecydował się na niesamowity ( jak dla mnie) zabieg wplecenia pomiędzy swoje wiersze notatek,, odrobiny prozy, nakreślenia sytuacji. Przyznam, że niesamowicie pomogło mi to zrozumieć, emocje, które kłębiły się w nim. Wizualizacji sytuacji poprzez prozę plus wizualizacja emocji ( poprzez poezję),stworzyły w mojej wyobraźni obraz pełen klimatu. Atmosfera wierszy wręcz wisiała w powietrzu i można było ją prawie dotknąć.

Za tę ucztę zmysłów dziękuję Ewelinie z Zaczytanej Ewelki oraz samemu autorowi, który miał odwagę oddać swoje dzieło naszej ocenie. Adamie, prostymi rymami, czasami zaskakującymi połączeniami, pozwoliłeś wkraść się do swojej duszy. Dziękuję

Mistrzostwo łączenia prozy ( czasami rymowanej) z poezją.

Książkę miałam zaszczyt przeczytać dzięki Book Tour Zaczytanej Ewelki przy współpracy z autorem Adamem Gauder.
Ciekawiło mnie to jaka jest dziewczyna którą kocha główny bohater, byłam zdumiona, iż nie była ona jedna co dawało większą skalę uczuć, od smutku i żalu po utraconej miłości do namiętności i pożądania. Książka bardzo intymna, odważna i szczera. Serdecznie polecam ☺️

Muszę przyznać, że bardzo byłam ciekawa tej książki. Mogłam ja przeczytać dzięki book tour organizowanej przez Zaczytana Ewelka. Ciężko mi ją określić, mam bardzo skrajne uczucia. Mnie osobiście nie podobały się rymy częstochowskie w spójnym tekście- prozie. Nie mniej jednak, autor potrafi mówić pięknie o miłości i myślę, że nie jedna z nas chciałaby mieć obok siebie faceta, który potrafił by ułożyć dla niej jakiś piękny wiersz :)

Bardzo byłam ciekawa, kto jest tą dziewczyną, którą kocha główny bohater? Tajemniczy Adam? Podmiot liryczny? A tu się okazuje, że tych dziewczyn jest kilka. W dodatku wiersze przeplatają notatki autora, czasem rymowane, czasem nie, na różne ważne tematy.

hmmm mnie się podobała, może jeszcze można ją dopracować żeby w moich oczach zasługiwała na gwiazdkę więcej ale już teraz polecam ją do czytania. Jakie na mnie zrobiła wrażenie? tryska namiętnością - lubię gdy osoba pisząca wie o czym pisze a nie tylko sobie to wyobraża. Ciekawy również sposób napisania - poezja poprzetykana prozą. Polecam
za możliwość przeczytania dziękuję Zaczytana Ewelka book tour

za możliwość przeczytania dziękuję...

Przyznam, że z taką ilością rymów w jednej książce jeszcze się nie spotkałam. Było to dla mnie równie odświeżające, co momentami męczące. Książka niepozorna zaskoczyła mnie zawartością. Spodziewałam się historii miłosnej oprószonej odrobiną pikanterii a otrzymałam cały wachlarz przemyśleń, ukrytych (a może nie) pragnień i uczuć, co ciekawe do wielu kobiet. Podczas czytania ciągle towarzyszyła mi myśl, czy to dobrze przemyślana fikcja literacka, "senne marzenie o miłości z kobietą" czy może odważna interpretacja prywatnych przeżyć. Autorowi gratuluję pomysłu i odwagi publikacji tak osobistych przemyśleń.

Zbiór wierszy o miłości.
Zapraszam: https://ksiazkowepodrozeagi.blogspot.com/2020/02/kocham-cie-dziewczyno.html?m=0

Zbiór wierszy o miłości.

Jest to cudowna książka, coś, co nie tylko trzeba przeczytać, ale i mieć pod ręką polecam.

• Book tour
  • BOOK TOUR

Dodaj cytat z książki Kocham cię, dziewczyno