Amelka Kieł i Władcy Jednorożców

Okładka książki Amelka Kieł i Władcy Jednorożców Laura Ellen Anderson
Okładka książki Amelka Kieł i Władcy Jednorożców
Laura Ellen Anderson Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Amelka Kieł (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Maria Jaszczurowska
Maria Jaszczurowska

Megaa!!!🎃🌹

Megaa!!!🎃🌹

Znacie przygody Amelki Kieł? Jeśli nie to zachęcamy Was do wejścia w świat wspaniałych przygód.

Kolejne przygody uroczej wampirki!
Do Amelki, Dyńki, Florki i Kostka dołączą tym razem rozpieszczony następca tronu🙈, książę Tadżin oraz jego ojciec król Vladimir.
Będą mieli nie lada wyprawę oraz zadania do wykonania,mieszkańcy Nokturnii na pewno nie zgłosili by się na ochotnika 🤫
Banda przemiłych stworzeń magicznych i tak naprawdę wspaniałych przyjaciół 🤩

Czy znajdą odpowiedź dotyczącej zaginięcia żony króla Vladimira? Dowiecie się jak będziecie towarzyszyć wampirce na wyprawie 😉

Kolejne przygody uroczej wampirki!

Pierwszy tom serii wspominam bardzo miło i wiedziałam, że w niedługim czasie sięgnę po kontynuację. Byłam ciekawa dalszego rozwoju sytuacji i ponownego spotkania z tak niecodzienną gromadą. Jak ma się Amelka Kieł i Władcy Jednorożców w porównaniu do swojej poprzedniczki?

Jak dobrze było znów towarzyszyć Amelce i jej przyjaciołom w ich niezwykłej przygodzie:) Gdy do Amelki, Dyńki, Florki i Kostka dołącza książę Tadżin i jego ojciec król Vladimir nic nie stanie im na przeszkodzie w poszukiwaniu mamy księcia i ukochanej króla-wróżki Promyczka. Ryzykując własne życie bohaterowie przedostają się do krainy Istot Światła, które wcale nie są tak krwiożercze jak ich uczono. Czy uda im się odnaleźć Promyczka w mieście rządzonym przez niegodziwe jednorożce, czy rozwiążą zagadkę znikających świetlnych istot i czy Tadżin będzie mógł cieszyć sie ciepłem zapomnianych już ramion swej matki-zobaczcie sami! To niezwykle ciepła,zabawna i mądra książka, nie pożałujecie sięgnięcia po nią!

Królestwo Światła to dla mieszkańców Nokturnii miejsce pełne okropieństw, w którym są różowe chmury, na niebie pojawia się tęcza i wszędzie mogą czaić się okrutne jednorożce. Gdzieś w czeluściach tej krainy mieszczą się Brokatowice, w których może znajdować się odpowiedź na pytanie o losy Promyczka, mamy Tadżina, która zaginęła dawno temu. Amelka wraz z Dyńką, Kostkiem, Florką, Tadżinem i królem Vladimirem wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż, by odnaleźć Promyczka i zmierzyć się z lukrem, brokatem i jednorożcami. Czy ta misja zakończy się sukcesem?

Czytelniczy powrót do Nokturnii to jak spotkanie z dobrymi znajomymi, gdy na progu witają nas: uśmiechnięta wampirzyca Amelka Kieł, podskakująca Dyńka, duża i kudłata Florka oraz Kostek Ponurak i Tadżin. Teraz przed nimi kolejna misja do wykonania z dużą dawką przygód i zawirowań. W końcu wyruszają do Królestwa Światła, w którym jak im mówiono trzeba uważać zwłaszcza na jednorożce, gdyż strzelają z zadu promieniami tęczy. Któż wie, jakie jeszcze niebezpieczeństwa na nich czyhają? Najważniejsze jest jednak odszukanie Promyczka a jedyny trop prowadzi do koszmarnie lśniącego miejsca o nazwie Brokatowice, a jak powszechnie wiadomo brokat to coś, czego bardzo nie lubią.

W tej części możemy poznać kolejną część mapy, tym razem po stronie Królestwa Światła. Znajduje się tu między innymi Studnia Życzeń, jak się później okazuje dosyć złośliwa, Zjawiskowy Zagajnik, w którym można narazić się na wieczny uścisk, czy też Chrząszczowe Chaszcze. Są też oczywiście Brokatowice, ale dostanie się do nich nie jest sprawą oczywistą, gdy nie jest się świetlistą istotą. Czy Amelce i jej przyjaciołom uda się odkryć sposób przedostania się do miasta? Jedno jest pewne, droga do tego nie jest prosta a rzucanie życzeń bez przemyślenia może mieć opłakany skutek.

Główni bohaterowie wzbudzają sympatię i przyciągają uwagę. Pojawiły się też nowe postacie, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Pozory mogą mylić i pierwsze wrażenie nie zawsze jest prawdziwe. Wśród nowych bohaterów jest zabawny skrzat Iskierka, czy młody jednorożec Fabio. Każda z postaci ubarwia opowieść i sprawia, że czyta się ją z zainteresowaniem, zastanawiając się, co się jeszcze wydarzy. Okazuje się, że nawet poznani już bohaterowie potrafią zaskoczyć, na co przykładem jest ukryty talent Florki. Jaki? Tego Wam nie zdradzę, ale zachęcam do odkrycia go na kartach tej książki. Wspomnę jeszcze tylko, że bardzo spodobał mi się też sposób komunikowania się w Królestwie Światła, z którym wiele wspólnego mają biedronki.

Styl pisarski jest lekki i barwny, dzięki czemu łatwo wyobrazić sobie przedstawianych bohaterów i opisywane wydarzenia. Bohaterowie zapadają w pamięci, a sama lektura jest jak powrót do lat dzieciństwa, gdy za każdym zakrętem czaiła się przygoda. Jak przystało na lekturę dla młodszych czytelników rozdziały są krótkie a czcionka wyraźna. Uroku dodają też ilustracje oraz sama okładka, stylistyką pasująca do pierwszej części.

„Amelka Kieł i Władcy Jednorożców” to trzymający poziom drugi tom serii, w którym wraz z Amelką i jej przyjaciółmi czytelnik wyrusza do Królestwa Światła, pełnego błysku i brokatu, tęczy, jednorożców i wróżek. Do miejsca, w którym pod otoczką słodyczy czai się coś mrocznego. Czy tej dzielnej drużynie uda się odnaleźć Promyczka i odkryć tajemnice Brokatowic? Przekonajcie się o tym sami, a ja już ciekawa jestem, co czeka Amelkę w kolejnej części.

Pierwsza część przygód sympatycznej wampirki, to tak naprawdę lekka bajeczka. Możecie przeczytać recenzję TU.

Część druga, którą dziś w skrócie przedstawię, to już malutki horror, a na pewno książka z dreszczykiem emocji. Przyznam, że i mnie się on udzielił ;)
Amelka wraz z grupą przyjaciół, wyrusza na poszukiwania mamy Tadżina - księcia wróżko-wampira. Jak widzicie, w bajce doszło do małego... mezaliansu ;) W tym celu udają się do Królestwa Światła.
Wydawałoby się, że to miejsce pełne miłości, spokoju, radości. Mieszkańcom obce jest pojęcie zatroskania i strach. Nic bardziej mylnego...
Na miejscu dzieją się dziwne rzeczy... Znikają mieszkańcy jedynego "bezpiecznego" miasteczka, na niebie pojawiają się dziwne chmury, a samozwańczy przywódca, okazuje się krętaczem, który skłóca obydwa światy.
Czy Amelce uda się rozwiązać zagadkę tajemniczych zniknięć i odszukać mamę przyjaciela?
Przeczytajcie!

Ta część charakteryzuje się zdecydowanie większą dynamiką akcji. Momentami w opowieści jest przerażająco, a młody czytelnik zmuszony jest do myślenia i rozwiązywania zagadek razem z grupą "strasznych" przyjaciół. Ta książka dostaje ode mnie wielkiego plusa za to, że przełamuje stereotypy! Nie zawsze dobre jest to, co się "świeci" i co powszechnie jest uznawane za wspaniałe. Nie pozwólmy sobie wmawiać różnych rzeczy.
Kolejny plus - myślmy o tym co mówimy i zastanówmy się choć raz, nim jakieś słowo czy zdanie opuści nasze usta.
Dzieci zachwycone są obrazkami. Są to czarno-białe szkice, ale naprowadzają delikatnie na przyszłe tematy.

Książka podobała mi się ogromnie! Moim dziewczynkom również, z niecierpliwością czekają na kolejną część, (która pojawi się już 13 marca) i 10 razy dziennie pytają czy już jest ;)

Po więcej recenzji zapraszam www.zaczytanaemigrantka.eu

Polecam, polecam i jeszcze raz polecam 🙂 Nie tylko dziewczynkom (wbrew stereotypom, bo jest nią główna bohaterka!),ale również chłopcom – wszak mamy tu i Kostka Ponuraka, syna króla, księcia Tadżina. Ta historia może spodobać się po prostu każdemu, niezależnie od płci, a nawet wieku (jestem tego najlepszym przykładem 😉 ). Wraz z córką zachęcamy do sięgnięcia po ten tytuł (i poprzedni oczywiście też!),a tymczasem już wyglądamy kolejnego – „Amelka Kieł i Złodziej Wspomnień”. Szykuje się bowiem zacna przygoda 😀

Więcej o książce: http://magicznyswiatksiazki.pl/amelia-kiel-i-wladcy-jednorozcow-laura-ellen-anderson/

"Bal Barbarzyńców" zakończył się odkryciem wielkiej tajemnicy księcia Tadżina, że jego mama jest wróżką i zaginęła. Jedyny ślad prowadzi do Królestwa Światła i miasta Brokatowic. Nasi bohaterowie postanawiają ruszyć w drogę by pomóc odnaleźć mamę księcia. Jest to duże wyzwanie bo dla mieszkańców Nokturnii nie ma bardziej niebezpiecznego miejsca niż Kraina Światła. Przynajmniej tak mówią książki w szkole. Dla Amelki i jej przyjaciół będzie to duże wyzwanie gdyż w tamtej krainie jest wszystko na odwrót niż w ich krainie. Po drodze przyjaciele będą musieli stawić czoło wielu przeciwnością. Będą przygody, kupa śmiechu, wzruszenia i wiele emocji.
🎃
Książka ta, podobnie jak pierwsza cześć jest bardzo ciekawa, poruszająca podobne tematy jak przyjaźń, tolerancja czy krzywdzące stereotypy. To opowieść o prawdziwej przyjaźni, która przetrwa mimo wielu przeciwności losu oraz jak kłamstwo może wyrządzić dużą krzywdę. Warto przeczytać ją razem z dzieckiem i wykorzystać do dyskusji na poruszone w niej tematy. Do tego jak w pierwszej części całość ozdabiają fantastyczne rysunki.
🦄
Świetna lektura z odrobiną magii, ale też z dużą ilością pozytywnych emocji. Córka jest zachwycona i już chciałaby zobaczyć film na podstawie książki i co najważniejsze przeczytać kolejną część przygód przesympatycznej wampirki Amelki.

Równie dobra, co poprzednia część. Nie wiem, czy nie lepsza, bo jeszcze bardziej groteskowa, a co za tym idzie, zabawniejsza.

Lubicie historie z dreszczykiem,śmiechem,wampirami,jednorożcami i innymi stworami?Jeśli tak to dobrze bo tu jest tego mnóstwo.Interesująca książka którą czyta się łatwo i szybko. Książka mała zmieści się w każdej torbie,plecaku i walizce.
Polecam.

Polecam.

• Przeczytane w 2019
  • Legimi-przeczytane
  • Na półce u dzieci

Dodaj cytat z książki Amelka Kieł i Władcy Jednorożców