Książka o mnie

2018-10-17
2018-10-17
Edyta Dorocka
opowieści opowiadania

Książka z oryginalnym pomysłem, ale biorąc pod uwagę wiek adresatów, jest to moim zdaniem pozycja nietrafiona.
Wielu rodziców, kupując dziecku książki do czytanie nie zastanawia się nad tym o czym one są i jakie dokładnie wartości dziecko z nich wyniesie.
Księgarnie są zasypane wydawnictwami o tajemniczych przygodach, wróżkach, mocach i dziwacznych bohaterach, albo książkami silącymi się na ponadczasowe mądrości.
Cała sztuka w tym, żeby nasze dzieci, skoro chcą czytać, czytały rzeczy, dzięki którym będą lepsze, mądrzejsze i bardziej kochane.
Moim zdaniem, książka A.Frosta do takich pozycji nie należy.
Oczywiście dorosły może uznać, że książka jest śmieszna i wesoła, ale trzeba pamiętać że w rękach siedmioletniego dziecka (książka w sklepach znajduje się na półkach dla dzieci 6-9 lat) zawarte w niej żarty mogą nabrać zupełnie innego wymiaru.
I tak na każdej stronie czekają na dzieci niespodzianki takie jak np: tworzenie odjechanych majtek z frędzlami, albo układanie cennika prac domowych, o które poproszą rodzice itp.
Myślę, że kupując tą książkę dziecku warto dłużej się zastanowić, ponieważ moim zdaniem nie dla wszystkich dzieci (i rodziców) będzie ona odpowiednia.
Książkę oceniam nisko, ponieważ nie dostrzegłem w dotychczasowych komentarzach żadnej nawet najmniejszej refleksji.
Pozdrawiam.

Ostatnio w moje ręce trafiła "książka o mnie " Adama Frost skierowana dla dzieci. Zosia niestety jest, jeszcze na nią troszkę za mała ,ale z pewnością w przyszłości ją wykorzystamy i wypełnimy. Za to polecam dla wszystkich starszaków .To pełna pięknych ilustracji książeczka z mnóstwem pytań i zadań, dzięki, którym nasze pociechy będą mogły stworzyć książkę o sobie .
Na pewno, umili wam nie jeden wieczór i z pewnością dowiecie się czegoś nowego o waszych dzieciach 😍

Na...

Książka może okazać się pierwszą książką, której autorem będzie twoja pociecha. To publikacja, która zachęca do pisania i rysowania, do tworzenia własnych planów na przyszłość, do powrotu do ciekawych przygód z przeszłości, do zebrania w jednym miejscu wszystkich marzeń, tych małych i dużych.
To świetny sposób na bardzo luźne i trwałe przyswojenie faktów na temat otaczającego nas świata. Na przykład, czy wiecie jakie są najczęściej odwiedzane miejsca świata? Gdzie i kiedy zrobiono największy w historii deser lodowy? Kim byli niesamowici akrobaci? Jak w kilku zdaniach opisać najsłynniejszych ludzi wszech czasów?

To świetny sposób na bardzo luźne i trwałe przyswojenie faktów na temat...

Uśmiałam się jak nie wiem! Kruszyn zarzuca mi żebym dorosła, ale ja zupełnie nie chcę przy takich książkach! Świetna, wesoła, ambitna i ciekawa książeczka dla małych i dużych (takich dużych jak ja)!

„Książka o mnie” to coś zupełnie innego niż dotychczas spotykałam. Znajdziemy tu wszelakie wyzwania, ciekawostki, a nawet wyniki z rekordów Guinnessa! Świetna do zabawy samemu jak i zabawy z dzieckiem, we dwoje! Chcesz się dowiedzieć czegoś o wszechświecie? Albo czy umiesz narysować swoją łazienkę lewą ręką? A może pobiegniesz zważyć mamową torebkę? To i wiele innych świetnych challenge’y znajdziesz właśnie tutaj! A może masz ochotę spisać co najbardziej wstydliwego zrobiła Twoja mama przy Twojej paczce? Zdecydowanie umiesz narysować swój ulubiony sport? A może wiesz, którego gatunku samiec chodzi w ciąży? Tak? To nie ma na co czekać! Tego trzeba po prostu spróbować!

Dodatkowo mamy tutaj (jak już zdążyłam wcześniej wspomnieć) wiele ciekawostek! O Wszechświecie, o kosmosie, o tym, że można zmienić swoje imię i nazwisko i całą masę innych faktów.

Ta pozycja mimo, że teoretycznie dla najmłodszych, sprawiła mi wiele radości i na pewno nadaje się na prezent – szczególnie, że Mikołajki za pasem, a nie wiele później mamy przecież Gwiazdkę!

Coś dla dziecka - jednocześnie o dziecku ;)

Ciekawa książeczka - ni to tak do końca jeden wielki quiz, ni to trochę kwestionariusz osobowy dla dzieciaka, ni to rozrywkowy, pełen humoru "zabijacz czasu"... To wszystko powyższe po trochu. Najważniejsza jest dobra zabawa, a tej tutaj nie brakuje :)

"Książka o mnie"... Rzecz pomyślano tak, aby każda kolejna strona była jednocześnie czymś ciekawym, interesującym, a do tego czymś, co powie małemu czytelnikowi parę słów prawdy o nim samym. Bardzo fajnie połączono tutaj ze sobą wiele rzeczy, np. ciekawostki na temat interesujących miejsc na świecie z małym podpytaniem, gdzie czytelnik chciałby najbardziej pojechać na wakacje. W innym miejscu z kolei znajdziemy małą ankietę na temat wieku, który można sobie przemnożyć w skali miesięcy, dni, godzin, minut i sekund, a następnie odnieść swój wiek do kilku gatunków ze świata zwierząt ;) Gdzie indziej zaś autor podpytuje o kilka rzeczy na temat dziadków, a na podstawie załączonej punktacji mały czytelnik dowie się, czy jego dziadkowie są typowi, przeciętni, czy w ogóle nieszablonowi. Takie oto rozrywki znajdziemy na kolejnych stronach :)

Dobra zabawa gwarantowana ;) Przynajmniej tak mi się wydaje, że każdy kilkulatek powinien być raczej zadowolony... ;) Nie wiem na ile to jest i było intencją autora, ale myślę, że tego typu książeczki bardzo fajnie mogą zachęcić do czytania jako takiego w ogóle. W końcu jeśli samemu przeczyta się (i uzupełni ;) ) taką właśnie "Książkę o mnie", to w teorii wzrasta szansa na to, że w niedalekiej przyszłości czytający sięgnie też po inne książki, jakiekolwiek by one nie były. Pocieszająca perspektywa ;)

Dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las za egzemplarz recenzencki.

Recenzja także na:

Coś dla dziecka - jednocześnie o dziecku ;)

"Książka o mnie"... Rzecz pomyślano tak, aby każda kolejna strona była...

• Posiadam w bibioteczce :)
  • Samodzielne
  • Współpraca
  • Na półce u dzieci
  • Dzieci

Dodaj cytat z książki Książka o mnie