The Jacksons Legacy

Okładka książki The Jacksons Legacy Fred Bronson
Okładka książki The Jacksons Legacy
Fred Bronson Wydawnictwo: Black Dog & Leventhal biografia, autobiografia, pamiętnik
Black Dog & Leventhal
2017-10-01
2017-10-01

Ta książka to zdecydowany must have każdego fana rodziny Jacksonów! Leciała do mnie prosto ze Stanów Zjednoczonych i właśnie takie książki są najcenniejsze.

W 2017 roku minęło 50 lat odkąd The Jackson 5, a potem The Jacksons pojawili się na scenie. To nie lada wyzwanie, aby przez pięć dekad utrzymywać się na topie, podczas gdy piosenkarze wyrastają jak grzyby po deszczu. Jednak trzeba być muzycznym geniuszem, aby mimo upływu lat piosenki były dalej na czasie, dalej popularne i puszczane w radiach. Książka opisuje historię braci od samego początku, od domowego muzykowania do wyprzedanych stadionów podczas koncertów. Poznajemy również historie Katherine i Joe Jacksonów, rodziców genialnych dzieci, którym nie było w życiu łatwo. Książka opatrzona jest ogromną ilością zdjęć, nie tylko z koncertów, ale i z prywatnych archiwów. Możemy oglądać artykuły w gazetach, gitary braci, ich zdjęcia zrobione przed koncertami, ale także z początków ich kariery i z wielu sesji zdjęciowych. Ja osobiście jestem zachwycona, książka, w której tworzeniu brali udział sami zainteresowani jest najlepsza właśnie dlatego, że nie snuje domysłów, a daje nam prawdę; to, co faktycznie chcemy wiedzieć, bez plotek i dramatyzowania. Czytamy w książce wypowiedzi braci, niestety bez Michael’a, ale przytaczane są również fragmenty z napisanych przez nich książek, np. z autobiografii Michael’a „Moonwalk”, czy z książki Jermaine’a „Nie jesteś sam: Michael oczami brata”.

Jedyną wadą dla niektórych może być to, że książka wydana jest po angielsku – nie wiem, czy doczekamy się kiedyś jej tłumaczenia, ale mam taką nadzieję. Potrzeba właśnie takich książek-biografii, a nie wyssanych z palca historii, aby tylko sprzedaż była dobra. Oprócz tego książka jest bardzo porządnie wydana, w twardej oprawie, choć w trochę nieporęcznym formacie. Jednak dla mnie to była świetna przygoda i będę wracać do tej książki. Ale największy żal czuję, że sam Michael nie mógł dodać nic od siebie. Jeżeli nie macie możliwości dostania książki, polecam obejrzeć na YouTube 4-godzinny serial o historii rodziny – „The Jacksons: An American Dream”.

• Ulubieńcy ♥
  • King of Pop ♛