rozwińzwiń

Zapiski z Rothesay 1940-1942

Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
345
288

Na półkach:

O tym, że wyspa Bute była miejscem odosobnienia dla "niepoprawnych politycznie" czytelnicy zapewne już wiedzą. Miałem ogromną nadzieję, że lektura "Zapisków z Rothesay" nieco poszerzy moją wiedzę o tym miejscu. Czy tak się stało... raczej nie. Wydaje się, że Małgorzata Szejnert, w swojej "Wyspie Węży", do maksimum możliwości wykorzystała fragmenty wspomnień Mękarskiego. Dlatego tak trudno ocenić mi jego wspomnienia. Dużo ważniejszą rolę w tej książce grają inne czynniki. Stefan Mękarski nie był zawodowym żołnierzem, przede wszystkim był filozofem, polonistą i działaczem politycznym. Ba... był kustoszem Biblioteki Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie i redaktorem endeckiego lwowskiego "Słowa". To wszystko sprawiło, że "Zapiski", które miały poszerzyć wiedzę o Rothesay, poszły w innym kierunku. Bardzo szybko książka stała się wymagającą pozycją i lektura wspomnień wyglądała jakbym miał pod ręką artykuły omawiające ówczesną sytuację polityczną i osobiste komentarze Mękarskiego w tym temacie. To również krytyka Sikorskiego i obozu Piłsudczykowskiego, to także rozważania nad wyglądem polityczno-społecznym powojennej Polski. Można by tak wymieniać i wymieniać... To na pewno nie jest książka do poduszki. Polecam każdemu kogo interesują losy naszej emigracji, a nade wszystko miłośnikom "filozofii politycznej" ;) Dlatego oceniając "Zapiski z Rothesay" zatrzymam się nieco przekraczając połowę gwiazdek. Te puste to ten mój wewnętrzny niedosyt.

O tym, że wyspa Bute była miejscem odosobnienia dla "niepoprawnych politycznie" czytelnicy zapewne już wiedzą. Miałem ogromną nadzieję, że lektura "Zapisków z Rothesay" nieco poszerzy moją wiedzę o tym miejscu. Czy tak się stało... raczej nie. Wydaje się, że Małgorzata Szejnert, w swojej "Wyspie Węży", do maksimum możliwości wykorzystała fragmenty wspomnień Mękarskiego....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    3
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Zapiski z Rothesay 1940-1942


Podobne książki

Przeczytaj także