XX wiek

Terry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia popularnonaukowa dziecięca
The 20th Century
popularnonaukowa dziecięca
Małgorzata Fabianowska
Strrraszna Historia
XX wiek historia świat

Nie wiem skąd brała się moja niechęć do historii XX wieku - najprawdopodobniej dlatego, że każdy historyk ma trochę inny pogląd na ten okres i mniej tam jakby konsensusu. Podobnie z tą książeczką, była ona dość słaba.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach...

1992

Historia kryje w sobie wiele tajemnic. Zwłaszcza ta odległa i dotycząca ludów, które wygięły. Tak jest w przypadku Inków, których kultura nas z jednej strony zachwyca, a z drugiej przeraża, a kolejne odkrycia wprowadzają w zdumienie. Ciągłe badania, wykopaliska, analizy tekstów, które dotrwały do naszych czasów pozwalają nam zbudować obraz tej wymarłej kultury i stają się...

Ogromna dawka wiedzy okraszona doskonałym humorem i ciekawostkami. Nie znoszę historii i źle wspominam ten przedmiot, ale książki z tej serii uwielbiam i zawsze czytałam je z ciekawością!

Na półkach: , , , ,

W sposób humorystyczny opisana historia XX wieku.
XX wiek: kalendarium, gry, zabawy, odkrycia, podróżnicy, wynalazki, czasy wojen, przestępstwa

Jako ze moja opinia do wszystkich ksiazek tej serii jest taka sama to napisze ja raz:
Naprawde warto przeczytac te ksiazki gdyz dzieki angielskiemu humorowi, a nie przedstawieniu suchych faktow zapamietasz wiecej niz z lekcji

Nudy na pudy. O, przepraszam, wiem, nie powinno się tak zaczynać. Najpierw należałoby walnąć jakiś ładny wstęp do opinii. Tak więc - wracając ze szkoły wstąpiłem do biblioteki publicznej, aby oddać kilka książek, czy tam komiksów - normalna sprawa. Pani bibliotekarka jak zwykle sympatyczna, zachęciła mnie do rozejrzenia się po oddziale. Po wstępnym przejrzeniu wszystkich...

Niektóre serie uwielbiane w dzieciństwie po latach wydają się nudne i infantylne. Jak się okazuje, "Strraszna historia" do nich nie należy. Owszem, teraz widzę, że jednakowoż na jej kartkach historia nie zawsze jest *aż* tak straszna, jak w rzeczywistości, ale czyta się ją wciąż tak samo dobrze. Przy tej konkretnej książce ujmuję tylko trochę od oceny za przeraźliwą...

zaczytywałam się tym w dzieciństwie :) najleprze wspomnienia <3

Fajna była ta seria :) Lepiej było czytać strrraszne historie, niż słuchać wiecznie podpitego pana Władka, który owego przedmiotu nauczał :)

Jak na książkę (chyba) historyczną to jest rewelacyjna!

Dyskusje

• Z dzieciństwa
  • Historia
  • Dzieciństwo
  • Dla dzieci
  • Młodzieżowe
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki XX wiek