Irlandia albo frytki z octem

Marcin Szulc Wydawnictwo: Wizard Media literatura piękna
Irlandia albo frytki z octem czyli wspomnienia pewnego emigranta
literatura piękna
9781999815813
Irlandia frytki z octem Polacy w Irlandii

Napisana z niebywalym poczuciem humoru. Author mimo wszystko byl niebywale lagodny z opisem emeraldowego "Raju".

Z czym kojarzy Wam się Irlandia? Ze skoczną muzyką, długimi nogami tancerek, zielonymi klifami, wiatrem, deszczem, pysznym piwem, klimatycznymi pubami? Dla mnie Irlandia to uśmiech – nie tylko Irlandczyków i ludzi wszelkich narodowości, ale przede wszystkim z moim. Zaraz...

Bardzo zabawna, inteligentna książka podsumowująca pewien rozdział z życia emigranta do Irlandii. Pełna dygresji, ale sensownych, kiedyś się kończących i wcale nie prowadzących donikąd. Widać znakomite obycie autora ze słowem, inteligencję, fajne poczucie humoru, dystans do siebie, innych ludzi i życia.

Porównania Polski z Irlandią w większości wypadków wypadają na...

• Posiadam 📚
  • Irlandia
  • Reportaże
  • Podróżnicze
  • Polskie
  • Przeczytane 2020
  • 2018

Dodaj cytat z książki Irlandia albo frytki z octem