Okładka książki Anioły istnieją naprawdę. Zaskakująca prawda o aniołach i ich roli w naszym życiu Tyler Beddoes, Ptolemy Tompkins
Tyler BeddoesPtolemy Tompkins Wydawnictwo: Illuminatio religia
religia
Illuminatio
2017-04-03

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Anioły istnieją naprawdę Tyler Beddoes, Ptolemy Tompkins
Anioły istniej... Tyler Beddoes, Ptol...
Okładka książki Mapa nieba. Nauka, religia i zwykli ludzie udowadniają, że zaświaty naprawdę istnieją Eben Alexander, Ptolemy Tompkins
Mapa nieba. Na... Eben Alexander, Pto...

Z aniołami jest jak z duchami,jedni wierzą inni nie. Historie opisane ww lekturze,wydają się nieprawdopodobne.

A jednak się wydarzyły. Czy aby na pewno jesteśmy sami,może faktycznie przez życie prowadzą nas dobre aniołki?

zawiodłam się
myślałam, że będzie więcej przykładów i zdarzeń opisujących spotkania z "aniołami"
tutaj mamy jedną sprawę opisaną bardzo dokładnie i kilka sspisanych pobieżnie
nie na to liczyłam

zawiodłam się
tutaj mamy jedną sprawę opisaną bardzo dokładnie i kilka sspisanych pobieżnie
nie na to liczyłam

Anioły. Jedni w nie wierzą inni uważają, że to wymysły, a Ci co z nimi rozmawiają mają problemy natury psychicznej. W starożytności ich obecność była normą. Później też wielu największych poetów i autorów sięgało po ten temat i zaglebiało się w ten mistyczny świat. Ciekawa byłam jakie historie przedstawi nam autor na potwierdzenie ich istnienia. I jak się zapewne domyślacie nie znajdziecie tutaj dowodu na to, że żyją wśród nas skrzydlate postaci. Głównie poznajemy historię kobiety, która ginie w momencie, gdy jej samochód wpada do rzeki. Spędza tam kilkanaście godzin i mówi się, że zginęła na miejscu. Jednak, gdy pomoc dociera okazuje się, że ratownicy słyszą jej głos i wołanie o pomoc. Co najdziwniejsze... Jej prawie dwuletnia córka przeżyła... Mówi się, że jej mama miała w tym swój udział...
Mnie książka nie zachwyciła i nie było w niej nic odkrywczego, ani większej ilości ciekawych historii... Dlatego też nie będzie moim top 2020. Niestety... Może dla fanów zjawisk paranormalnych będzie to kolejne spojrzenie na ten inny świat. Dla mnie jednak to za mało...

Czy poza światem materialnym istnieje jeszcze świat duchowy, który ma wpływ na nasze życie? Czy mamy swojego Anioła, który nas strzeże, podpowiada nam i prowadzi nas przez życie?
Ptolemy i Tyler opisują przykłady sytuacji, w których nie sposób zaprzeczyć, że jakieś nieziemskie istoty musiały tam zadziałać.
Książka stanowi niejako dowód na istnienie istot, które potrafią pojawić się pod różną postacią, w sytuacjach kryzysowych.

Autorzy wyjaśniają, że w naszym świecie toczy się walka dobra ze złem. Istnieją nie tylko dobre istoty czuwające nad nami, ale także złe.
Można by spytać - a skoro każdy ma swojego Anioła, który go strzeże, który mu podpowiada co powinien robić, to dlaczego ludzie giną w wypadkach? Czy nie mieli swojego Anioła?

Myślisz, że miałeś przeczucie, albo Twój głos wewnętrzny Ci coś podpowiedział i posłuchanie go okazało się trafną decyzją? A może ten głos wewnętrzny albo przeczucie to właśnie ingerencja kogoś, kto nad nami czuwa?
Na takie pytania też znajdzie się tam odpowiedź.

W poszukiwaniu zrozumienia śmierci i tego czy istnieje coś poza naszym życiem, życiem materialnym, ta książka bardzo pomaga uporać się z różnymi wątpliwościami w tym temacie i jak dla mnie jest godna polecenia.

Książka stanowi niejako dowód na istnienie istot, które potrafią...

Z przymrużeniem oka traktowałam teorię Louise Hay, która w swoich licznych książkach twierdzi, że każdą chorobę człowieka wywołują pośrednio czynniki zewnętrzne wpływające negatywnie na naszą psychikę. Począwszy od kataru, poprzez pasożyty układu pokarmowego, na raku skończywszy. Mam uwierzyć, że apodyktyczny charakter ojca wywołuje u jego dzieci astmę?!
Przymrużyć oka jednak nie mogłam czytając tę książkę, napisaną dwugłosem matki i jej dwunastoletniej córki, dostarczających nieświadomie dowodów na poparcie poglądów Louise Hay.
Przeczytałam wiele książek na temat walki z rakiem, ale w żadnej nie znalazłam holistycznego podejścia do człowieka w procesie leczenia, w którym terapii poddawane jest, równolegle z ciałem, jego psychika i dusza. To bardzo żmudny i powolny proces nie tylko u osoby chorej, ale również u jego najbliższych, zdrowych fizycznie członków rodziny, w formie terapii rodzinnej. W bardzo uproszczonej formie podsumowała go Basia, bohaterka wspomnień, która na pytanie: Rak? W jaki sposób udało ci się go pokonać?, odpowiada dyktowaniem przepisu na:
„Ciasto na zdrowie”:
1 albo więcej łyżek stołowych wiary w siebie
1 łyżeczka do herbaty wisielczego humoru
1 miska „prawdziwej radości życia”
szczypta egoizmu
szczypta przekory.
Całość miesza się starannie z dużą ilością miłości.
Niby jasne, niby zrozumiałe, niby składniki łatwo dostępne, ale mimo wszystko jakie trudne do zrobienia. Zwłaszcza jeśli chodzi o „prawdziwą radość życia” i miłość. Sądząc po ilości zachorowań tylko na raka, to bardzo deficytowe i luksusowe delicje. Czyżby aż tak trudno dostępne?
Jeśli tak, to smutne.
Mam tylko żal do autorek? wydawcy?, o ten niefortunny, marketingowy, „anielski” chwyt w tytule. Mam uwierzyć w internetowy kontakt z aniołem o imieniu Elmer, piszącego e-maile do mamy Basi i używającego zwrotu: "kochana ziemska istoto"? Ale może nieważne co się kryje pod poszczególnymi składnikami „Ciasta na zdrowie”. Ważne, żeby przepis był sprawdzony. Żeby ciasto się udało. Mamie Basi i jej córeczce wyszło przepyszne. Wyszło na zdrowie.

Przymrużyć oka...

Sięgnęłam po książkę skuszona tytułem ,zupełnie nie wiedząc co w sobie zawiera. W połowie czytania już miałam dosyć.Nastąpił we mnie totalny konflikt duchowy . Moje Credo absolutnie nie przyjmuje takiego pojmowania Anioła ani medycyny niekonwencjonalnej.Jednak wytrwałam do końca z szacunku dla człowieka. Każdy ma prawo opowiedzieć swoją historie.

Anioły istnieją naprawdę to książka przypominająca nam o istnieniu bytów, które nazywamy a n i o ł a m i.
Jakiś czas temu dostałem książkę od wydawnictwa Samsara pt. Anioły istnieją naprawdę. Wierzę w istnienie aniołów, więc nastawiłem się na książkę jak do książki o wiadomym, ale nie!
Uświadomiłem sobie, że w moim życiu anioły ingerują na każdym kroku. Autorzy podają przykłady z kilku niewytłumaczalnych sytuacji, gdzie główną rolę musiały odegrać byty nadprzyrodzone. We wstępie już dostajemy informacje o osobach, które doświadczyły istnienia tych istot. Właściwie pojedyncze rozdziały są tylko przykładami na istnienie aniołów, ale dopiero przeczytanie całej książki pokazuje nam swoją prawdziwą wartość. Przesłanie książki wyobrażam sobie jako wolno opadające pióro. W końcu to piórko dotknie ziemi i zostanie tam, albo zwieje je wiatr. Tak samo jest z przesłaniem. Prędzej czy później trafi do nas prawda o istnieniu Aniołów, tylko czy pozwolimy jej zostać?

Oprócz wartościowego przekazu książka ma też piękną okładkę. Subtelną, ale idealną. Naprawdę bardzo mi się podoba.

Obraz Aniołów autor tłumaczy na podstawie własnych doświadczeń, wiedzy, przeczytanych książek i głębokiej wiary. To dzięki tym elementom wizerunek Aniołów wygląda bardzo realnie.

Dzięki tej książce pytania dotyczące Aniołów znajdą odpowiedź. W każdym rozdziale pojawiają się cytaty właśnie o tych bytach. Bardzo budują i pasują do historii, choć czasami miałem wrażenie, że autor znalazł jakiś fajny cytat i na siłę chciał go wepchnąć w treść.

Podsumowując.
Książka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jestem zadowolony z czasu spędzonego nad czytaniem. Świat jest piękny a chronią nas Anioły. W mojej ocenie książka zyskuje 8/10 pkt.

Zbiór prawdziwych historii, które są dowodem nie tylko na istnienie aniołów ,ale także ich wpływ na nasze życie. Wspaniały reportaż o tym, że granica między światem realnym a duchowym jest cieńsza niż mogłoby się wydawać.

Ten poruszający reportaż to DOWÓD na istnienie ANIOŁÓW.
Ta nadzwyczajna historia dowiodła, że granica między światem realnym, a duchowym jest cieńsza, niż mogłoby się wydawać. Cudowne ocalenie małej LILIY przynosi pokrzepiające przesłanie- NIE JESTEŚMY SAMI!!!

rewelacyjna książka

Ten poruszający reportaż to DOWÓD na istnienie ANIOŁÓW.

rewelacyjna książka

• ✳️ LGM