Masa o porachunkach polskiej mafii

Okładka książki Masa o porachunkach polskiej mafii
Artur GórskiJarosław Sokołowski Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka Seria: Fakt bestseller reportaż
reportaż
Fakt bestseller
Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka
2016-02-16
2015-05-05
mafia Masa Pruszków przestępczość zorganizowana

więcej Więcej

Lansowanie bandyty. Nie polecam.

Książka nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia. Tematyka jest interesująca więc czytałam, przyswajając fakty (albo po prostu wersję świadka koronnego), starając się choć trochę zrozumieć tamten świat.

Napisana w formie wywiadu, przybliżająca obraz mafii pruszkowskiej i wołomińskiej.

Barwne, kolorowe życie, momentami wręcz drastyczne fajnie opisane w formie wywiadu.
Jeśli jest ktoś zainteresowany tematyką i chce ją poznać " od kuchni" - jak najbardziej warto poczytać, ALE...

- Kiedy główny bohater opowiada o członkach organizacji, w której przyszło mu funkcjonować najpierw używa pseudonimu, a w kolejnych zdaniach imienia i pierwszej litery...

Zapraszam do posłuchania mojej recenzji na YouTube (mniej niż 3min):

Szkoda czasu.

Polska mafia niejako zawsze wzbudzala we mnie strach, gdy bylam dzieckiem. Pomimo, ze mieszkalam daleko od Pruszkowa czy Wolomina, to kazdy dzieciak wiedzial, kto to Masa, Kielbasa, Pershing czy Slowik. Chyba nie ma takiej osoby w Polsce, ktora nie slyszalaby o strzelanine w Magdalence. I dlatego siegnelam po ksiazke, ktora jest rozmowa prowadzona przez Artura Gorskiego z...

Nie wierzę, że Masa nikogo nie zabił bo za dużo tu wspomina o jazdach na akcje to co on się tylko tam przyglądał ? Tu wspomina o granatach tam, że ledwo przeżył ojjj nasz wymiar sprawiedliwości chyba po prostu machnął ręką zamiast gościowi dać dożywocie.

Po paru podejściach przebrnęłam przez całoś. Oczywiście treść bardzo interesująca, bardziej chodzi o tracenie wątku przez liczne pseudonimy i zmienianie ich nagle w następnym zdaniu na imiona.

Książki Masy traktowałem wcześniej jako guilty pleasure. Teraz nawet nie było pleasure, zostało tylko guilt.

Wydaje się, że im więcej Górskiego (współautora tekstu, który jest tzw. dziennikarzem śledczym) w opowieściach Masy, tym jakość spada, a czasami staje się komiczna (w najgorszym tego słowa znaczeniu). Nie można bowiem zaprzeczyć, że faktograficzna siła mafijnej...

2 022
  • Literatura faktu