Strzelcy moskiewscy w latach 1550-1723

Napoleon V
historia historia wojskowości strzelcy Rosja
militaria, wojskowość
historia historia wojskowości strzelcy Rosja

Ciekawe przybliżenie pierwszej stałej formacji zbrojnej państwa moskiewskiego. Prześledzenie historii strzelców i ważniejszych kampanii wojennych z ich udziałem od powstania formacji za Iwana Groźnego przez czasy Smuty i pierwszych Romanowów aż do spadku wartości bojowej jednostki i jej uczestnictwa w spiskach i przewrotach z końca XVII wieku. Formacja strzelców odeszła do...

• Napoleon V
  • Wojskowość