Sztuka obłędu

2017-11-30
2017-11-30
9788381191418
Dawid Głodek Sztuka obłędu opowiadania książka ebook

Sztuką jest wprowadzić czytelnika w obłęd a autorowi się to udało . Opowiadania są tak różne , jak różne potrafią być nasze emocje . Podczas czytania odkrywamy w sobie radość, złość, obrzydzenie, niedowierzanie a nawet zakorzeniony głęboko w nas erotyzm . Historie mimo iż są literacką fantazją autora , mogłyby być inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, gdyż na co dzień brakuje w ludziach moralności i prawdziwych szczerych uczuć.
Książka zostaje w pamięci.

Genialny zbiór krótkich i zaskakujących opowiadań. Bardzo przyjemnie się czyta, w każdej historii jest nieoczekiwany zwrot akcji! Mix czarnego humoru, erotyki, sensacji i nie tylko. Jedni bohaterowie mogą być odpychający, niektóre opowiadania są podniecające ale zdecydowanie wszystkie są wciągające, aż by się chciało więcej!
Polecam :)

Polecam :)

"Sztuka obłędu" to książka warta uwagi. Różnorodność zaskakujących, a czasem wręcz nie do pomyślenia opowiadań intryguje nas i zachęca do poznania wszystkich historii. Bohaterowie w książce są nietuzinkowi , niejednokrotnie przekraczają granice moralności, ukrywając swoje haniebne alter ego pod postacią sympatycznych, godnych zaufania ludzi. Autor perfekcyjnie wymiksował ze sobą różnego rodzaju emocje, które potem na nas oddziałowują, od śmiechu do przerażenia. Zaskakujące dialogi , niespodziewane zakończenia i często brutalne zachowania zapadały nam w pamięć i potęgowały chęć poznania dalszych histori. Jedna z lepszych tego typu książek jaka czytałem

„Sztuka obłędu” to zbiór krótkich opowiadań zdecydowanie wartych Waszej uwagi – czasem zaskakujących, czasem odpychających, ale zawsze wyjątkowych. Dawid Głodek przedstawia w tej książce losy kilkunastu barwnych bohaterów, których różni wiele rzeczy, ale łączy ich na pewno jedno – tak zwana druga twarz, osobowość alternatywna. Znajdziemy tu na przykład nauczycielkę, która w wolnych chwilach uwodzi swojego mieszkającego po sąsiedzku nieletniego ucznia lub przykładną asystentkę prezesa, która w zamian za wyższe wynagrodzenie regularnie oddaje mu swoje ciało.

Postaci wykreowane przez autora niejednokrotnie przekraczają nie tylko granice dobrego smaku i przyzwoitości, ale również te moralne i takie, których zwykły człowiek nawet nie jest w stanie sobie wyobrazić. Ci bohaterowie bez mrugnięcia okiem są zdolni do zabójstwa w akcie zemsty, upodlania ludzi dla przyjemności lub do chorego ekshibicjonizmu. Większość z nich to skryci fetyszyści, szaleńcy i mordercy, którzy na co dzień pełnią rolę sympatycznych sąsiadów, przykładnych żon lub szarych przechodniów mijanych na ulicy.
Całą recenzję znajdziecie tutaj:

Książka bardzo dobrze napisana, wciągająca i zapadająca w pamięć. Krótko, zwięźle i na temat. Historie opisane z humorem przez co łatwo się je czyta. Nie spotkałam się jeszcze z taką książką przez co zwróciła moją uwagę. Gorąco polecam zapoznanie się z jej treścią, nie pożałujecie :)

Już dawno żadna książka nie wzbudziła we mnie tyle emocji i myśli o seksie, co ta pozycja. Właśnie wypróbowałam Bondę i nie dotrwam do końca. Tragiczne lanie wody. A tu... coś zupełnie innego. Krótko i na temat. Dużo akcji na każdej stronie.

Książka warta uwagi. Opowiadania bardzo wciągające, napisanie z humorem, momentami bardzo mocne. Czasem żałowałam, że tak szybko się kończyły. Po niektórych musiałam zrobić sobie przerwę, gdyż wyobraźnia za mocno zadziałała:))) Nieoczekiwane zwroty akcji, nieprzewidywalne zakończenia, często śmieszne momenty. Można się pośmiać ale i momentami przerazić lub zwyczajnie zszokować. Jedno jest pewne- opowiadania zostają w pamięci na długo! Sprawdźcie sami.

No i przeczytalem. Ciezko oceniac obiektywnie bo znam autora ale powiem tak - dobra :-) plus na pewno za ciekawą tematykę i bezpośredni język. Jeśli kolejne mają być tak samo dobre lub lepsze to czekam. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to fakt, że niektóre dość krótkie i czytając prosiło się żeby historia była bardziej rozwinięta. Z jednej strony to plus bo jeśli któreś opowiadanie nam nie podeszło to też się z nim nie męczylismy długo i szybko przeskakiwaliśmy do nastepnego, najczesciej lepszego ale z drugiej właśnie mały minus bo jeśli już czytam opowiadania to wolę dłuższe, coś jak zachowując proporcje "Cztery pory roku" Kinga.
Podsumowując- pewnie NIKE w tym roku bedzie miała innego laureata ale kolejne też chętnie przeczytam.
Najlepsze opowiadania zdecydowanie "Przygoda miłosna" , " Trup który..." i tetralogia o Rolandzie Bishopie :-)

Dobra książka. Zdecydowanie nie dla tetryków. Momentami ostra, w dobrym znaczeniu tego słowa. Czyta się dobrze, ma w sobie trochę tajemnicy i szalonych zwrotów akcji. Zdecydowanie dla dorosłych. Polecam!

• Recenzje Marty
  • Chcę mieć

Dodaj cytat z książki Sztuka obłędu