Warto żyć!

Okładka książki Warto żyć! Fulton John Sheen
Okładka książki Warto żyć!
Fulton John Sheen Wydawnictwo: Esprit religia
religia
Life Is Worth Living
Esprit
2017-10-24
2017-10-24
Anna Skucińska
abp. sheen fulton j. sheen życie

Chyba jeden z nielicznych teologów, który bardzo trudne prawdy wiary, codzienności i Kościoła, potrafi przestawić w niezwykle przystępny i zrozumiały sposób :). Zapis jego audycji był dla mnie wspaniałą szkołą rozumienia prawd wiary i sytuacji Kościoła.
Mnie się podobała, chociaż niektóre tematy omijałem, bo dla mnie są nieciekawe.

Mnie się podobała, chociaż niektóre tematy omijałem, bo dla mnie są nieciekawe.

Zabawna, błyskotliwa, bezpośrednia. Świetna. Jednocześnie trochę za bardzo polityczna: Ameryka to , Ameryka tamto, wszystko powinno być po amerykańsku.
Problemy religijne tłumaczone są z wielką pomysłowością, chociaż nie bez pewnych błędów (jak to widać w wielu sprostowaniach wprowadzonych w przypisach). Ogólnie: bardzo miła lektura.

Książka zawiera trafne spostrzeżenia lecz jest pisana ciężkim i nudnym językiem.

Nie dałam rady przeczytać do końca. Za ciężka.

Nie dałam rady przeczytać do końca. Za ciężka.

Cóż mogę powiedzieć? Kolejna znakomita książka Arcybiskupa. Choć w zasadzie są to jego wykłady z programu telewizyjnego "Life is worth living" spisane i wydane w formie książki. Sheen poruszał rozmaite kwestie: począwszy od tych stricte chrześcijańskich, katolickich, przez filozofię komunizmu, na badaniu którego spędził mnóstwo czasu ze swojego życia, na tematach politycznych kończąc. Zawsze jednak spoglądał na dany problem z punktu widzenia sługi Boga. "Life is worth living" wykręcał zresztą rekordy oglądalności. W każdy wtorek program oglądały miliony ludzi wszystkich wyznań: katolicy, ateiści, protestanci itd. Mnóstwo osób nawróciło się na katolicyzm za sprawą Arcybiskupa. Oficjalnie mówi się o 400 tysiącach nawróconych, nieoficjalnie - o ponad milionie.
Nic nowego nie powiem. Celne spostrzeżenia, trafne, choć często przykre diagnozy i niesamowita prostota myśli. Sheen na wiele spraw umiał spojrzeć zupełnie inaczej, tak jak nikt inny.
Polecam serdecznie ten zbiór nauk Arcybiskupa. Myślę, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Coś, co skłoni do myślenia, refleksji; coś, co być może pomoże spojrzeć na pewne sprawy inaczej.

Doskonała odtrutka na szarą, przytłaczającą codzienność. Uwielbiam książki, które na pierwszy rzut wydają się lekturą łatwą i przyjemną, ale tak naprawdę są intelektualnie wymagające, równocześnie pomagające czytającemu rozwijać się, nie tylko duchowo. Arcybiskup Sheen to wspaniały erudyta,wielki człowiek o wielkim sercu i intelekcie. Jedyny mankament: za szybko się to czyta.

• Religia
  • Posiadam [PAPIER]