Osiem błogosławieństw

Okładka książki Osiem błogosławieństw Waldemar Chrostowski
Okładka książki Osiem błogosławieństw
Waldemar Chrostowski Wydawnictwo: Biały Kruk religia
religia
Biały Kruk
2017-09-27
2017-09-27
religia

Okładka książki Rozmowy jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz? Waldemar Chrostowski, Paweł Lisicki
Rozmowy jerozo... Waldemar Chrostowsk...
Okładka książki Twoje Słowo daje mi życie Raniero Cantalamessa OFMCap, Amedeo Cencini FdCC, Waldemar Chrostowski, Innocenzo Gargano, Danuta Piekarz, Gianfranco Ravasi, Grzegorz Ryś, Krzysztof Wons SDS
Twoje Słowo da... Raniero Cantalamess...
Okładka książki Żydzi i judaizm w nauczaniu Benedykta XVI Benedykt XVI, Waldemar Chrostowski
Żydzi i judaiz... Benedykt XVI, Walde...

Na pytanie, co stanowi sedno moralności katolickiej, a nawet szerzej - chrześcijańskiej, odpowiedź najczęściej brzmi: Dekolog. Niestety! Tymczasem Dekalog jest niejako "punktem wyjścia", a poza tym trzeba zauważać pozytywny wymiar Dziesięciu Przykazać, czyli chronione przez nie wartości . Najpełniej jednak pozytywny wymiar etyki zakorzenianej w Objawieniu chrześcijańskiej pokazują nam Błogosławieństwa (i przekleństwa) z Kazania na Górze.W niniejszej książce przybliża nam je wybitny polski biblista, laureat tzw. katolickiego Nobla, czyli Nagrody im. J. Ratzingera, Waldemar Chrostowski. Polecam, podobnie jak inne książki tego Autora.

Książka ks. profesora Waldemara Chrostowskiego poświęcona tytułowym Ośmiu Błogosławieństwom. Z jednej strony jest głęboko duchowa z drogiej bardzo życiowa i praktyczna. Autor poszukuje głębszego sensu słów Jezusa posiłkując się cytatami z Jana Pawła II i Benedykta XVI.
Całość jest pięknie wydana, opatrzona w przepiękne ilustracje, tak by na serce oddziaływało nie tylko Słowo ale i obraz.
Wato sięgnąć do tej książki tak by dotknąć czym jest chrześcijaństwo albo jeszcze głębiej rozumieć misję Jezusa.
Szczerze polecam!

Książka autorstwa księdza Waldemara Chrostowskiego przedstawia nowe spojrzenie, dostrzeżenie poznania i czerpania radości, jakie wnosi w życie człowieka Osiem błogosławieństw.

Każde z zamieszczonych w książce osiem błogosławieństw rozważane jest osobno, co pozwoli Czytelnikowi przybliżyć wiedzę z zakresu pogłębienia nauki o pojęciu słowa błogosławieństwo na podstawie nauki papieży: Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Autor w precyzyjny sposób opracował wstęp, w którym bliżej wyjaśnia znaczenie rozważań ośmiu błogosławieństw, które powinny towarzyszyć nam każdego dnia w spełnianiu misji, którą mamy do spełnienia w naszym życiu.

Książka została napisana przez autora językiem zrozumiałym, a przy tym doskonale zostały wplecione odwołania do Nowego i Starego Testamentu.

Zwróciłam w trakcie czytania szczególną uwagę na przykłady biblijne
dotyczące błogosławieństwa- Błogosławieni, którzy się smucą, dotyczące utraty nadziei.

Poznanie na nowo ośmiu błogosławieństw czyni nas lepszymi w drodze do odkrywania tajemnic, które wyznacza nam cel, który chcemy osiągnąć, a nie zawsze udaje nam się go zrealizować.

Słowa zawarte w tej książce posłużą osobom, które chcą uzyskać odpowiedź na pytania:

Co to jest błogosławieństwo i jak do niego dążyć?, Czym jest błogosławieństwo?

Dodatkowym elementem zachęcającym do przeczytania są: ryciny pochodzące z wielkich zasobów Krakowskiego Muzeum w Krakowie oraz doskonale dobrana grafika, odpowiednio zastosowany tekst i czcionka.

Twarda oprawa, stron 80, Wydawnictwo Biały Kruk, Kraków, 2017.

Polecam zapoznać się z książką autorstwa ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, który zachęca, abyśmy częściej sięgali, do Starego i Nowego Testamentu.

Veni Sancte Spiritus.
„Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie swoje oblicze i niech Cię obdarzy pokojem” (Lb 6,24-26)

Veni Sancte Spiritus.

• Religijne
  • Wydawnictwo Biały Kruk
  • 2017
  • #WyzwanieLC2017
  • Jezus
  • Biblioteka własna

Dodaj cytat z książki Osiem błogosławieństw