Prom do Kopenhagi

Krystyna Mirek Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Przyjaźń, miłość, związki (tom 1) literatura obyczajowa, romans
2016-03-02
2011-11-09
Burda Publishing Polska
literatura polska
Przyjaźń, miłość, związki (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
2016-03-02
literatura polska

W zeszłym roku wypożyczałam książki Krystyny Mirek jedna za drugą, ponieważ są łatwe i przyjemne. Są łatwe i przyjemne, ponieważ z góry wiadomo, że opowieść skończy się happy endem, mężem i dzieckiem. Problem polega na tym, że dany tytuł nic mi nie mówi, nie pamiętam tresci :D Z całej twórczości najbardziej urzekła mnie Saga rodu Cantendorfow i tę zapamietałam. Reszta -...

Trochę mi się ciągnęła. Ale i tak sięgnęłam po drugi tom.

Fajnie się czyta. Polecam

To chyba pierwsza książka K. Mirek, i już widać, że lektura zachęciłaby mnie, żeby sięgnąć po kolejne pozycje. Tyle, że już mam kilka na koncie i już bardzo cenię autorkę 😊

Rzewny, sentymentalny romansik. Lektura na parę godzin, chyba przede wszystkim dla nastolatek.

Lekka przyjemna książka

Miło spędziłam czas w towarzystwie Weroniki, Konrada, Kasi i innych bohaterów książki pani Krystyny Mirek. Choć nie zawsze było bajkowo, jak to w życiu. Jednak książka napawa optymizmem i pokazuje, że ludzie, mimo wszystko są dobrzy. I nie ma sytuacji bez wyjścia.

„Cierpienie jest wpisane w miłość. Te dwa uczucia zwykle występują razem, co najwyżej w różnych proporcjach. Niektórym wybrańcom losu udaje się znaleźć miłość w czystej postaci, a że w naturze zawsze panuje równowaga, w związku z tym komuś innemu dostaje się wyłącznie cierpienie.” str. 182

Chciałoby się powiedzieć, że historia, jakich mnóstwo nie tylko w innych książkach,...

Zgadzam się z opinią, że wiele już takich opowieści było... ale, p. Mirek ma niesamowita łatwość okraszania emocjami prostych zdawać by się mogło historii. Bardzo lubię książki gdzie znamy myśli i motywy postępowania każdego z bohaterów, wtedy niełatwo jest skrytykować, albo pochwalić, niełatwo jest opowiedzieć się po którejś ze stron.
Sam tytuł to swego rodzaju symbol bo...

Dyskusje

• 2017