Bank Taty. Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności finansowej

Okładka książki Bank Taty. Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności finansowej David Owen
Okładka książki Bank Taty. Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności finansowej
David Owen Wydawnictwo: Studio Emka poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Studio Emka
2005-01-01
2005-01-01
dziecko wychowywanie pieniądze

Aż ciśnie się na usta - stara ale jara. Na rynku jest bardzo niewiele sensownych poradników dotyczących edukacji finansowej, a ten jest naprawdę wyjątkowy. Nie tylko pozwala zauważyć różne mechanizmy, ale podpowiada co dokładnie możemy zrobić krok po kroku, żeby dzieciom przybliżyć odpowiedzialność finansową po prostu w zabawie. Oczywiście, nie że wszystkim zgadzam się w tej książce, niektóre porady wychowawcze kompletnie do mnie nie trafiają, ale z pewnością jest to duża dawka inspiracji.

Jest to, w moim przekonaniu, pozycja obowiązkowa dla wszystkich rodziców. Uwagi w niej zawarte są niesamowicie celne, argumentacja tak logiczna, że nie sposób ją podważyć. Nie znajdziemy tu typowego dla poradników lania wody, zapowiadania czego się nauczymy w następnym rozdziale i innych tego typu zabiegów wywołujących we mnie reakcję alergiczną.
Autor uczył się na swoich błędach i bardzo dobrze wszystko przemyślał - w efekcie powstała wybitna książka. A najlepsze jest to, że przedstawiony sposób na wykształcenie w dziecku odpowiedzialności finansowej będzie dla tego dziecka świetnym doświadczeniem.
Rozdział o giełdzie może wydać się niektórym czytelnikom przesadą, ale proszę pamiętać, że autor mieszka w USA, a tam panują troszkę inne realia. Poza tym, w naszym kraju nastawienie do giełdy powoli się zmienia - przestaje być czymś magicznym i niedostępnym dla zwykłych ludzi.
Rozdział tłumaczący, że najlepszą inwestycją jest czytanie dziecku, to po prostu wisienka na torcie! Gorąco polecam.

Autor uczył się na swoich...

"Bank Taty" jest to wartościowa pozycja dla tych, którzy chcą w świadomy sposób uczyć swoje pociechy czym jest pieniądz. Opisana procedura szkolenia swoich dzieci w tym temacie nie dla wszystkich będzie wartościowa, jednak sama wiedza jak można uczyć "pieniądza" będzie na pewno rozwojowa. Polecam ją wszystkim tym, którzy chcą pomóc dzieciom zrozumieć ten temat.

Poradnik w prosty sposób ukazuje niedoskonałości i błędy popełniane przez dorosłych w trakcie nauki własnych dzieci odpowiedzialności finansowej.Przystępne rady i ciekawe rozwiązania z łatwością można wprowadzić w życie. A sam poradnik bardzo szybko się czyta. Polecam gorąco.

• 2007
  • Lista życzeń
  • Money, money, money
  • Wychowanie

Dodaj cytat z książki Bank Taty. Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności finansowej