Bank Taty. Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności finansowej

David Owen Wydawnictwo: StudioEMKA poradniki dla rodziców
StudioEMKA
dziecko wychowywanie pieniądze
poradniki dla rodziców
dziecko wychowywanie pieniądze

Aż ciśnie się na usta - stara ale jara. Na rynku jest bardzo niewiele sensownych poradników dotyczących edukacji finansowej, a ten jest naprawdę wyjątkowy. Nie tylko pozwala zauważyć różne mechanizmy, ale podpowiada co dokładnie możemy zrobić krok po kroku, żeby dzieciom przybliżyć odpowiedzialność finansową po prostu w zabawie. Oczywiście, nie że wszystkim zgadzam się w...

Jest to, w moim przekonaniu, pozycja obowiązkowa dla wszystkich rodziców. Uwagi w niej zawarte są niesamowicie celne, argumentacja tak logiczna, że nie sposób ją podważyć. Nie znajdziemy tu typowego dla poradników lania wody, zapowiadania czego się nauczymy w następnym rozdziale i innych tego typu zabiegów wywołujących we mnie reakcję alergiczną.
Autor uczył się na swoich...

"Bank Taty" jest to wartościowa pozycja dla tych, którzy chcą w świadomy sposób uczyć swoje pociechy czym jest pieniądz. Opisana procedura szkolenia swoich dzieci w tym temacie nie dla wszystkich będzie wartościowa, jednak sama wiedza jak można uczyć "pieniądza" będzie na pewno rozwojowa. Polecam ją wszystkim tym, którzy chcą pomóc dzieciom zrozumieć ten...

Poradnik w prosty sposób ukazuje niedoskonałości i błędy popełniane przez dorosłych w trakcie nauki własnych dzieci odpowiedzialności finansowej.Przystępne rady i ciekawe rozwiązania z łatwością można wprowadzić w życie. A sam poradnik bardzo szybko się czyta. Polecam gorąco.

• Finanse
  • Dzieci: do zdobycia