Revolutionary Russia, 1891-1991: A History

Orlando Figes Wydawnictwo: Picador historia
Data 1. wydania:
angielski
Picador
związek radziecki rosja komunizm rewolucja rosyjska rewolucja październikowa lenin stalin
historia
angielski

Tytuł nie licuje z treścią, książka winna się zwać [i]Historią Rosji Lenina i Stalina oraz Krótkimi Wyimkami z Lat Późniejszych[/i]. Brak tu głębi i nowych interpretacji, dzieło jest stanowczo zbyt krótkie jak na ilość wydarzeń, które autor miał ambicję opisać.

Zainteresować może laików, osoby wiedzące co nieco o Rosji Radzieckiej nie mają tu czego szukać.

• Historia Związku Radzieckiego
więcej mniej