Kroki w nieznane. Almanach fantastyki 2007

fantastyka, fantasy, science fiction
2007-12-01
838995172X
Kroki w nieznane

Dobry zbiór opowiadań. Połowa z nich jest na bardzo wysokim poziomie (najlepsze - "Rok w Linearnym Mieście"). Jak to jednak w zbiorze - nie wszystkie teksty trzymają najwyższy poziom.
Szkoda wielka, że seria nie jest już kontynuowana.

Okładka
możliwa
skąd
biblioteka
fabuła
zbiór
Moja opinia
dość,więcej nie tykam.Tego zbioru.Never.

Kiedyś, wiele lat temu zawsze cieszyło mnie, kiedy dobra powieść miała kolejną i kolejną część. Oczywiście nadal zdarzają się kilkutomowe pozycje, które robią na mnie wrażenie. Stałem się jednak zdecydowanie miłośnikiem krótszej formy. Pod tym względem zbiór z 2007 roku jest świetny - trochę ponad 500 stron, 16 opowiadań - przynajmniej połowa wyjątkowo dobra.

W zasadzie każdy zbiór pod tym tytułem można polecić w ciemno. Ja trafiłem na wygrzebany u kolegi w piwnicy nr 2 - perełka. A później wznowiono cykl co było fantastyczną informacją.

Średnie opowiastki jak dla mnie.

1997

Dobra.