Jazz miasta Królowej

Kathleen Ann Goonan Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Nanotech (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Queen City Jazz
Piotr Budkiewicz
Zysk i S-ka
Queen City Jazz
Nanotech (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr Budkiewicz

Książka polega na ciekawej ale ukrytej dla czytelnika historii, która wydarzyła się w świecie powieści. Odkrywa się ona powoli i metodycznie.
Jest to największy atut powieści.
Oprócz tego jest niestety nudno. Mało się dzieje i jak już do czegoś dojdzie to jest nieciekawie.

Bardzo trudna w odbiorze książka ale warto dać jej szanse. Ja czytałem dwa razy - i dalej jej nie rozumiem do końca.

Doskonałe, post-apokalipsa i fantasy w jednym. Miejscami za dużo filozofii głównej bohaterki, za dużo przemyśleń. Szczegółowe opisy, ale wymagałyby konkretnych rysunków technicznych. Niestety, od połowy książki zaczyna się już przeciąganie akcji, powtarzanie fragmentów, jak gdyby autorka sama zgubiła się w świecie swoich nano-fantazji. Do tego dochodzi nadmierna ilość...

• Fantastyka
  • Postapokalipsa