Uwikłana. Królowa narkotyków, tajna agentka, zakładniczka

Okładka książki Uwikłana. Królowa narkotyków, tajna agentka, zakładniczka Bruce Porter
Okładka książki Uwikłana. Królowa narkotyków, tajna agentka, zakładniczka
Bruce Porter Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece reportaż
reportaż
Snatched: How A Drug Queen Went Undercover for the DEA and Was Kidnapped By Colombian Guerillas
Wydawnictwo Kobiece
2017-06-06
2017-06-06
Przemysław Hejmej
narkotyki kartel narkotykowy biografia literatura amerykańska przemyt narkotyków przestępczość zagrożenie zdrada

DNF 37%.

Miałam wysokie oczekiwania, bo uwielbiam takie książki, ale to jest tak nudne i jest tyle wątków pobocznych, że ciągle zapominam, o czym to w sumie miało być. Szkoda, bo można było stworzyć z tego świetną historię, a tak mam ochotę przeczytać artykuł na Wikipedii, który pewnie będzie ciekawszy...

DNF 37%.

Dla fanów narkotykowe tematyki jest to dobra pozy ja. Autor podaje wiele faktów i zabiera w podróż po narkotykowym świecie. Ja akurat nie jestem fanką tego tematu i mnie ta książka zmęczyła. Szczególnie opis policyjnych działań. Te rozdziały, które opowiadały o życiu Pilar lepiej się czytało.

Bardzo lubię taką tematyką, aczkolwiek ta mnie aż tak nie zachwyciła. Może dlatego, że trochę męczyły i nudziły mnie rozdziały "policyjne". Sama historia Pilar jest naprawdę niezwykła! Ta kobieta tyle zrobiła, tyle pomogła a i tak musiała dosłownie z gardła wyrywać to, na co zapracowała narażając życie swoje i swojej rodziny. Mega szacunek do autora za to, że dotarł do tych wszystkich osób i połączył ich relacje w jedną spójną powieść.

to literatura faktu, jestem pod wrażeniem wiedzy autora, dotarciem do tych wszystkich źródeł, naprawdę warto przeczytać

Książka oparta na faktach. Opisuje biznes narkotykowy od kuchni. Dużo opisów. Dla mnie nużąca. Męczyłam się strasznie czytając tę książkę.

Może i historia tej kobiety jest ciekawa, ale książka jak dla mnie jest nużąca.

Może i historia tej kobiety jest ciekawa, ale książka jak dla mnie jest nużąca.

Dość ciężka lektura, praktycznie dokument a można by się spodziewać kryminału. Masa danych, dygresji, wątków pobocznych.

Bardzo dobra książka. Pozycje tego typu mają to do siebie, że czyta je się błyskawicznie. Polecam!

Świetnie napisana książka.
To powieść o życiu, które nie do wszystkich się uśmiecha.
Świat kokainy, ale oglądany oczami osób, które z tym światem walczą.
A w tym świecie Ona. Pilar. Kiedyś stała po drugiej stronie. Sama szmuglowała białe kryształki do Stanów. Potem zmieniła barwy.
Czytając, aż trudno uwierzyć jak żyła, jak funkcjonowała ta kobieta.
A nad nią cały, szeroko pojęty system amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Ten system ma swoje reguły. Musi je mieć. A że są one czasami okrutne (casus Nixon)... Na to lekarstwa nie znajdziemy. Żaden system, żaden kraj go nie znajdzie.

Naprawdę świetna lektura!!

Świetnie napisana książka.
To powieść o życiu, które nie do wszystkich się uśmiecha.
Świat kokainy, ale oglądany oczami osób, które z tym światem walczą.
Czytając, aż trudno uwierzyć jak żyła, jak funkcjonowała ta kobieta.
A nad nią cały, szeroko...

Wciągająca historia.

Wciągająca historia.