My som tukej. Kilka szkiców o przestrzeniach Śląska

Okładka książki My som tukej. Kilka szkiców o przestrzeniach Śląska
Mieczysław DąbrowskiZbigniew Kadłubek Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
2004-01-01
2004-01-01
832261411X

Ciekawy zbiór tekstów o śląskiej tożsamości kulturowej. Czym jest śląskość? Na tak postawione pytanie próbuje się tu odpowiedzieć m.in. z perspektywy antropologii kulturowej, badań językoznawczych, analiz śląskiej literatury. Jak to zazwyczaj w takim zbiorze bywa, teksty są nierówne, zapewne też każdy czytelnik będzie miał tu swoje preferencje tematyczne. Z mojej perspektywy najciekawsze są artykuły M. Kisiela i A. Kunce.

Dodaj cytat z książki My som tukej. Kilka szkiców o przestrzeniach Śląska