Moje bajeczki o lokomotywach

Okładka książki Moje bajeczki o lokomotywach praca zbiorowa
Okładka książki Moje bajeczki o lokomotywach
praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Moje bajeczki literatura dziecięca
literatura dziecięca
Moje bajeczki
Egmont Polska
2017-01-01
2017-01-01
9788328120105

Kolejna książeczka z serii o telewizyjnych bohaterach. Tym razem wraz z dziećmi wybieramy się na wyspę Sodor i towarzyszymy Tomkowi oraz jego przyjaciołom w codziennych pracach oraz przygodach.

Ta mała książeczka to zbiór 9 opowiadań o dzielnych lokomotywach:
1. w pierwszym opowiadaniu poznajemy lokomotywę Karola i dowiadujemy się kto tak naprawdę jest najweselszą lokomotywą na wyspie.
2. w drugim opowiadaniu wraz z Tomkiem próbujemy zapanować nad nieznośnymi, ciągle dokuczającymi wagonami.
3. trzecie opowiadanie jest o dźwigu Kamilu, który na co dzień pracuje w warsztacie. Nasz dzielny dźwig próbuje uratować wielki parowóz.
4. czwarta opowieść jest o Olku, porzuconej na złomowisku Wielkiej Zachodniej Lokomotywie. Czy przyjaciołom z wyspy Sodor uda się uratować Olka?
5. tym razem mamy do czynienia z Wiktorem, kierownikiem warsztatu, który powierza opiekę nad swoim miejscem pracy Tomkowi. Co wyniknie z tej chwilowej zamiany?
6. szóste opowiadanie, dla odmiany, porzuca świat lokomotyw i przenosi nas w przestworza. Wraz z bohaterem tej opowieści, helikopterem Haroldem, latamy po błękitnym niebie. Bierzemy również udział w zakładzie, kto jest najszybszy na wyspie.
7. siódme opowiadanie jest o Żurawku, wielkim dźwigu pracującym w porcie. Nie jest on zbyt uprzejmy dla lokomotyw. Wszystko się zmienia po straszliwej burzy...
8. i wreszcie ostatnie, ósme opowiadanie, traktuje o wozie strażackim Felku, który potrafi jeździć zarówno po torach jak i po asfalcie. Niestety już dłuższy czas nie miał okazji jeździć po drodze i zwyczajnie się boi. Czy w takiej sytuacji będzie potrafił nadal pomagać?

Fani bajki "Tomek i przyjaciele" z pewnością będą zachwyceni. Oprócz wyżej wymienionych głównych bohaterów nie zabraknie tu również innych bajkowych bohaterów, jak choćby lokomotywy Piotrusia, Grubego Zawiadowcy czy lokomotywy Gabrysia.

Gratka dla fanów kolejarskich przyjaciół.

Ta mała książeczka to zbiór 9 opowiadań o dzielnych lokomotywach:

1974

"Moje bajeczki o lokomotywach" to książka przedstawiająca historie pochodzące z bajki "Tomek i przyjaciele", którą sama pamiętam jeszcze z dzieciństwa. Kiedy tylko ujrzałam tę lekturę w zapowiedziach wydawniczych, wiedziałam, że musi znaleźć się na półce mojego syna - jego tata, dziadek i wujkowie pracują na kolei, zatem życie Jasia, mniej lub bardziej, będzie kręciło się wokół tego tematu.

Tomek i jego przyjaciele każdego dnia muszą stawiać czoła wyzwaniom. Wyścigi z zabawnym Karolem, praca z nieposłusznymi wagonami, konieczność naprawienia parowozu, odnalezienie Wielkiej Zachodniej Lokomotywy, ciężka praca w warsztacie, potężna burza, ochrona starej lokomotywy przed złomowiskiem - to tylko niektóre perypetie, z jakimi mierzą się bohaterowie książki.

Dziewięć krótkich opowiastek przekazuje intrygującą treść, jednocześnie uświadamiając parę istotnych spraw - obowiązki są nieraz ważniejsze niż zabawa; warto doceniać to, co się ma; należy być miłym, jeśli oczekuje się szacunku od innych; trzeba wyciągać pomocną dłoń i wierzyć w siebie, należy słuchać dobrych rad, rywalizacja to nic złego - jeśli tylko jest zdrowa. Dodatkowym atutem są ilustracje idealnie odwzorowujące serial.

Podejrzewam, że nasza przygoda z książeczkami tej serii dopiero się rozpoczyna. Są to idealne lektury dla maluchów, ale także starszych dzieci lubiących bajki i uczących się samodzielnego czytania, w czym może pomóc spora czcionka oraz niewielka ilość tekstu na stronie. Do tego dochodzą kolorowe obrazki odzwierciedlające czytaną treść, a także nieduże rozmiary książki, dzięki czemu można zabrać ją ze sobą niemal wszędzie.

Wyspa Sodor powraca w kilku nowych odsłonach :)

"Tomek i Przyjaciele" - jedna z najbardziej znanych bajek "kolejowych", a z parowozami w roli głównej znana chyba najbardziej :) Miło było mieć tę książeczkę w rękach. Mnóstwo kolorowych ilustracji, ciekawych historii - bajeczki jak się patrzy ;)

Bajeczek mamy w tym wydaniu dziewięć. W każdej dobrze znane nam parowozy przeżywają nowe przygody. Dzieci powinny być zachwycone ;) Mi też ta książeczka poprawiła humor, dawno nie widziałem bowiem żadnego książkowego wydania nowych historyjek wprost z Wyspy Sodor. Fajnie, że się pojawiło ;)

Polecam!

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Wyspa Sodor powraca w kilku nowych odsłonach :)

Bajeczek mamy w tym wydaniu dziewięć. W każdej dobrze znane nam parowozy...

"Moje bajeczki o lokomotywach" to zbiór dziewięciu opowiadań o przygodach Tomka i jego przyjaciół. Każda historia rozpoczyna się krótkim opisem głównego bohatera. Na 128 stronach poczytamy o najzabawniejszej lokomotywie na wyspie Sodor, psotnych wagonach praz potężnym dźwigu pracującym w porcie. Dowiemy się, czy mały dźwig Kamil zdoła uratować wielki parowóz, a Darek uchroni Wielką Zachodnią Lokomotywę przed zezłomowaniem. Czy Tomek sprawdzi się jako kierownik warsztatu pod nieobecność Wiktora ? Czy mała lokomotywa jest w stanie prześcignąć helikopter? Co trapi najszybszy wóz strażacki ? Poszczególne historie mają wyraźną i pouczającą puentę, a czyta się je w kilka minut z ogromną przyjemnością. Pozycja obowiązkowa dla fanów Tomka i Naprawdę Użytecznych Lokomotyw.

Książeczka jest ślicznie wydana w oprawie flexi. Bajecznie kolorowe i wesołe ilustracje cieszą oko i sprawiają, że treść bajki staje się dla maluchów jeszcze ciekawsza.

• Dla szkrabów
  • Z synkiem
  • Synek czyta
  • Książki
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Współpraca
  • Dla dzieci
  • Biblioteczka dzieci

Dodaj cytat z książki Moje bajeczki o lokomotywach