Masza i Niedźwiedź. Moje bajeczki o psikusach i psotach

Okładka książki Masza i Niedźwiedź. Moje bajeczki o psikusach i psotach praca zbiorowa
Okładka książki Masza i Niedźwiedź. Moje bajeczki o psikusach i psotach
praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Moje bajeczki literatura dziecięca
literatura dziecięca
Moje bajeczki
Egmont Polska
2017-03-01
2017-03-01
Małgorzata Fabianowska

masza i niedzwiedz to moja srednia ksiązka z mojego lubimy czytacz

masza i niedzwiedz to moja srednia ksiązka z mojego lubimy czytacz

Masza i Niedźwiedź w akcji!

Mała psotnica i jej duży towarzysz jak zwykle nie zawodzą ;) Tym razem, w ośmiu historyjkach, dostajemy do rąk przegląd kolejnych śmiesznych pomysłów, perypetii i... niezłą dawkę śmiechu :) I rzecz jasna uśmiechu :)

Książeczki z tej serii są naprawdę fajne. Pięknie ilustrowane, kolorowe, do tego sama oprawa flexi zdaje tutaj egzamin, książeczka bowiem nie niszczy się tak szybko w małych rączkach. Sam format, skoro już o technicznych kwestiach mowa, również fajnie pasuje do dziecięcych rączek :)

Polecam :)

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Masza i Niedźwiedź w akcji!

"Moje bajeczki o psikusach i psotach" to zbiór ośmiu ciekawych opowieści o Maszy i jej leśnych przyjaciołach. Poczytamy o tajemniczych ninja, podróżach w czasie, balu przebierańców, urodzinowym przyjęciu Niedźwiedzia oraz tenisowym pojedynku. Wraz z Maszą rozwiążemy detektywistyczną zagadkę i nakręcimy film.
Przyzwyczailiśmy się, że czytając o przygodach Maszy i Niedźwiedzia, zawsze dobrze się bawimy. Książeczka "Moje bajeczki o psikusach i psotach" zawiera pełne humoru, wesołe, ciepłe , a przede wszystkim wolne od przemocy opowieści.

Przyzwyczailiśmy się, że czytając o przygodach Maszy i...

„Masza i Niedźwiedź. Moje bajeczki o psikusach i psotach” to idealny prezent dla fanów tej niezwykłej pary przyjaciół. Ciepłe, sympatyczne i bardzo zabawne opowiadania spodobają się zarówno dzieciom, ale też i ich rodzicom. Gorąco polecam.
Więcej na temat książki znajdziecie na moim blogu:

Więcej na temat książki znajdziecie na moim blogu:

1964

Pierwszy raz o Maszy i Niedźwiedziu usłyszałam kilka lat temu, kiedy miałam epizod pracy w znanej księgarni. Jednak do tej pory nie oglądałam ich przygód ani nie czytałam opowieści z tymi postaciami w roli głównej, dlatego kiedy w ofercie wydawniczej Egmontu ukazały się lektury z Maszą i Niedźwiedziem, postanowiłam nadrobić swoje zaległości. Jaś jeszcze nigdy nie oglądał bajek i w najbliższym czasie na pewno nie będzie tego robił, jednak książki wydają się idealnym wstępem do zapoznania z różnorodnymi postaciami filmowymi czy serialowymi.

Książka zawiera osiem opowiadań, w których tytułowi bohaterowie oraz ich przyjaciele przeżywają masę przygód - przeobrażenie się w mścicieli ninja i śmiertelne wystraszenie pana niani, tworzenie drzewa genealogicznego oraz przeniesienie się w czasie, zabawę czarami i urodzaj dyniowy, wcielanie się w role różnorodnych osób z telewizji, świętowanie urodzin Niedźwiedzia i Maszy, poszukiwania detektywistyczne, grę w tenisa, a także wspólne pisanie scenariusza filmowego.

Masza to psotnica, w której głowie znajduje się masa pomysłów - często kompletnie nierozważnych, dlatego dobrze, iż w pobliżu często jest Niedźwiedź mogący wyciągnąć pomocną dłoń. Nie zawsze udaje mu się być na czas, dlatego Masza niekiedy wpada w tarapaty, często wpędzając w nie innych, ale wychodzi obronną ręką, co jest najważniejsze.

Bardzo podoba mi się format serii 'Moje bajeczki' - książki są kwadratowe, a ich wymiary idealnie nadają się do niedużych dłoni. Taką lekturę bez problemu można wsadzić do plecaka, aby poczytać ją w czasie przerwy szkolnej, czy do maminej torby, dzięki czemu podczas odpoczynku na ławce w parku - mama może przeczytać jeden rozdział swojemu maluchowi. Dodatkowym atutem jest bogata kolorystyka, nieduża ilość tekstu na stronie, odpowiednio wyważona długość poszczególnych opowiadań, jak również kadry z bajki umilające czytanie.

Cieszę się, że poznałam Maszę i Niedźwiedzia - teraz w rozmowie z jakimkolwiek przedszkolakiem nie będę czuła się jak człowiek z innego świata, ponieważ będę mogła dumnie wypiąć pierś i rzecz: "Tak, znam ich!". Przyznam szczerze, iż raczej nie zostanę ich wierną fanką, jednak na pewno niejednokrotnie powrócę z synkiem do przygód rozważnego zwierzaka oraz jego rezolutnej, aczkolwiek figlarnej przyjaciółki.

Moja 2-letnia pochłania książki, tym razem to było jej pierwsze spotkanie z Maszą - bardzo udane. Nie są to może szczególnie rozwijające opowiadania ale jako przyjemna rozrywka sprawdziły się w sam raz.

• Synek czyta
  • Dziecięce 2022