Przerwane dzieciństwo

2005-01-01
2005-01-01
Bożenna Stokłosa
przerwane dzieciństwo

Wciągająca i za razem przerażająca historia. Polecam przeczytać!

Wciągająca i za razem przerażająca historia. Polecam przeczytać!

Historia przerażająca, jak ludzie służący Bogu mogą być tak bezlitośni. Historia smutna, zmuszająca do refleksji. W 100% warta przeczytania.

Czytając takie książki zadaję sobie pytanie: ile ludzi potrafią znieść. A tu tymi ludźmi są dzieci, małe dziewczynki. Książka wywarła na mnie wrażeni i długo jej nie zapomnę.

Straszna, przerażające ale godne polecenia.

Straszna, przerażające ale godne polecenia.

Bardzo ciekawa książka ukazująca panujące w latach 50-tych w Irlandii prawo, działające rzekomo w imię dziecka. Nieświadomość władzy państwowej a może ciche przyzwolenie przyczyniło się do istnienia cieszących się złą sławą przytułków magdalenek prowadzonych przez Zakon Sióstr Miłosierdzia. To właśnie tu, do jednej z takich placówek w Moate, trafia wraz z siostrami autorka, która jako ośmioletnia dziewczynka została zgwałcona przez sąsiada. Niestety za murami zakonu nie znajduje pocieszenia, wsparcia czy miłości, czeka ją ciężka praca, przeplatana biciem, głodzeniem i ciągłym upokarzaniem. Dramat ten ciągnie się przez wiele lat, mimo wielu bezowocnych prób odzyskania dziewczynek przez matkę.Pomysły psychicznych i fizycznych metod znęcania się sióstr zakonnych na wychowankach nie mają końca. Dopiero ukończenie 16-go roku życia daje kres tym traumatycznym przeżyciom wraz z uzyskaniem pozwolenia na opuszczenie placówki.

Historia sióstr opisana w tej książce momentami przyprawia o gęsią skórkę. Ciężko sobie wyobrazić ile cierpienia i bólu potrafią znieść dzieci. Warto tą historię poznać . Polecam w 100 %. :)

Przerażające co mogą zrobić wyznawcy której przedstawicielom pozwolono rządzić krajem , każdy katolik powinien przeczytać tę książkę , szczególnie zanim wyśle dziecko na lekcje religii.

Ile jest w stanie wytrzymać człowiek? Ile jest w stanie wytrzymać dziecko, istota, która powinna być beztroska, bezpieczna, szczęśliwa. Są roślinki, które potrafią wypuszczać mizerne listki i trwać na jałowej ziemi pomimo braku słońca, wody i miłości. Są też ludzie, jak te rośliny.

Trzy siostry zostaja odebrane matce i oddane do sierocinca w Irlandii polnocnej prowadzonego przez katolickie siostry zakonne. Dziewczyna po latach zdecydowala sie opowiedziec o piekle przez jakie musiala przejsc wraz z innymi dziecmi oddanymi pod opieke siostrom zakonnym. Ksiazka jest przepelniona okrucienstwem i cierpieniem .

po angielsku.

po angielsku.

• 2011
  • Na faktach
  • Lit.faktu
  • Z wątkiem chrześcijańskim

Dodaj cytat z książki Przerwane dzieciństwo