Z życia zwierząt. Tom I

Okładka książki Z życia zwierząt. Tom I Jan Żabiński
Okładka książki Z życia zwierząt. Tom I
Jan Żabiński Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Cykl: Z życia zwierząt (tom 1) flora i fauna
flora i fauna
Z życia zwierząt (tom 1)
Wydawnictwo Iskry
1964-01-01
1964-01-01
zoologia zwierzęta

Okładka książki Motyle dzienne Izabela Dziekańska, Marcin Piotr Sielezniew
Motyle dzienne Izabela Dziekańska,...
Okładka książki Mały słownik zoologiczny: Ssaki Kazimierz Kowalski, Adam Krzanowski, Henryk Kubiak, Barbara Rzebik-Kowalska, Lucjan Sych
Mały słownik z... Kazimierz Kowalski,...
Okładka książki Motyle świata. Paziowate - Papilionidae Krzysztof Fiołek, Janusz Masłowski
Motyle świata.... Krzysztof Fiołek, J...

Moją przygodę z tą serią zaczęłam od 3 tomu. Dlatego też mogę szczerze powiedzieć, że z czasem pan Żabiński się rozkręcał. Pierwsza część jest mniej ciekawie opisywana, niż 3 tom.
Natomiast bardzo mi się podoba, gdy autor w opisach zwierząt wstawia własne doświadczenia i przeżycia z danym gatunkiem, historie z nimi związane, a nieraz wspominki z czasów II Wojny Światowej, co jest wyjątkowo ciekawe, bo przecież na dobrą sprawę, słabo znamy historię ogrodów zoologicznych w tych strasznych czasach.

• Półka 1-3
  • Do zdobycia