Yes, we can! Powołani, by świadczyć

Okładka książki Yes, we can! Powołani, by świadczyć Zbigniew Kaliszuk
Okładka książki Yes, we can! Powołani, by świadczyć
Zbigniew Kaliszuk Wydawnictwo: Fronda religia

Okładka książki Laboratorium miłości. Tom 2: Po ślubie Michał Chorosiński, Dominika Figurska, Szymon Grzelak, Zbigniew Kaliszuk, Ksawery Knotz, Ireneusz Krosny, Maciej Kurzajewski, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Adam Woronowicz, Krzysztof Ziemiec, Tomasz Zubilewicz
Laboratorium m... Michał Chorosiński,...
Okładka książki Laboratorium miłości. Tom 1: Przed ślubem Marek Drzewiecki, Szymon Grzelak, Katarzyna Jarosz, Tomasz Jarosz, Zbigniew Kaliszuk, Beata Mądra, Marcin Mądry, Radosław Pazura, Jacek Pulikowski, Adam Szustak OP
Laboratorium m... Marek Drzewiecki, S...

Dobra pozycja! Wielki szacunek dla wszystkich rozmówców Z. Kaliszuka. Mimo, że jedne wywiady czytało mi się lepiej inne ciężej, nie zmienia to wcale faktu, że wszystkie były bardzo wartościowe. Jestem pełna uznania dla ich mądrości życiowej, działalności i pasji, którą się dzielą z innymi. To prawdziwi świadkowie Chrystusa.

Autor tej książki to Ambasador tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Na kolejnych kartach tej książki starał się przedstawić sylwetki osób, których świadectwa bez przerwy inspirują, zaś na samym końcu autor opisał siebie.

Ta książka to świadectwa bycia blisko Boga i konkretne wskazówki jak zostać świętym. To historie fascynujących i radykalnych nawróceń, jak np. Marcina Mroczka, Marcina Kwaśnego, czy wielu innych znanych i kochanych osób, ze świata seriali, dziennikarstwa, czy ze świata muzyki.

Bohaterowie tej książki to swego rodzaju herosi, choć są zupełnie zwykłymi osobami. Mają swoje wątpliwości, słabości, lęki lub przechodzą kryzysy wiary.

Autor jest przekonany, że lektura ta zainspiruje Cię drogi czytelniku, do tego abyś odpowiedział bądź odpowiedziała na głos Boga.
Dążenie bowiem do świętości i dawanie świadectwa nie jest przeznaczone tylko dla wybranych, ale do tego jesteśmy przecież powołani wszyscy. Nieważne czy jest się znanym aktorem, muzykiem, olimpijczykiem, czy licealistą.

Najbardziej spodobał mi się wywiad z Kamilem Stochem który mówi, że aby uchronić się przed pychą i „gwiazdorzeniem” potrzeba dużo pokory. On po prostu pozostaje cały czas tym samym chłopakiem, którym był wcześniej: dobrym mężem, synem i bratem. A gdyby coś się działo z nim niedobrego, najbliżsi natychmiast zwrócą mu uwagę.

Na Światowe Dni Młodzieży przybywa młodzież, z całego świata. Przyjeżdżają aby spotkać się z Papieżem, posłuchać jego słów, a przy okazji wzajemnie się poznać. Poznając bowiem ludzi z innych krajów bardziej otwieramy się na świat. Mamy różne przyzwyczajenia, obyczaje, kulturę, możemy się nawzajem wzbogacać. Lecz dzisiejsza młodzież boi się przyznać do Boga, aby nie być wyśmianym, lub odepchniętym. Przyznając się do Boga motywujesz innych, pokazując im, że dzięki Bogu można osiągnąć wielkie rzeczy.

Rozwijając swój talent oprócz modlitwy trzeba dawać z siebie wszystko w myśl słów „Czyń tak, jakby wszystko zależało od ciebie, a módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga”

Mam nadzieję, że osoby i świadectwa tych młodych ludzi będą dla ciebie inspiracją i zachętą, aby oprócz przeczytania tej książki, móc stawać się lepszym i innych pociągnąć za sobą.

„Nie lękajcie się być świętymi nowego tysiąclecia”

Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Ta książka bardo mi się podobała. Płynie z niej dużo radości i optymizmu. Poprzez konkretne historie pokazuje jak Bóg potrafi niesamowicie działać w ludzkim życiu i jak piękne oraz radosne może być kroczenie przez życie wspólne z Nim.
Umacnia w wierze, dodaje odwagi do tego aby się jej nie wstydzić przed otoczeniem.
Książka napisana jest z okazji ŚDM, ale sądzę, że odnajdzie się w niej każdy bez względu na wiek

Książka napisana jest z okazji ŚDM, ale sądzę, że...

23-29 marca 2020 r. (100s)

23-29 marca 2020 r. (100s)

• 2015-2018
  • 2016