Dobre obyczaje, czyli w lekkim tonie o bon tonie

Okładka książki Dobre obyczaje, czyli w lekkim tonie o bon tonie Agnieszka Frączek
Okładka książki Dobre obyczaje, czyli w lekkim tonie o bon tonie
Agnieszka Frączek Wydawnictwo: Arkady interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
56 str. 56 min.
Kategoria:
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Wydawnictwo:
Arkady
Data wydania:
2008-09-01
Data 1. wyd. pol.:
2008-09-01
Liczba stron:
56
Czas czytania
56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788321345703
Średnia ocen

8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,2 / 10
14 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
227
45

Na półkach: , ,

Jak rozmawiać z dziećmi o dobrych manierach? Wykorzystując do tego celu książkę autorstwa Pani Agnieszki Frączek "Dobre obyczaje, czyli w lekkim tonie o bon tonie". Jest to zbiór zabawnych wierszy skierowanych do dzieci (dorośli także dużo się z niej dowiedzą:)),o tym jak prawidłowo zachowywać się na co dzień. Wiersze są świetnym wprowadzeniem do rozmów z dziećmi o savoir vivrze, który w obecnych czasach niestety gdzieś nam umyka. Czas spędzony z tą książką będzie doskonałą rozrywką zarówno dla dzieci jak ich rodziców.
PS. Dodam z własnego doświadczenia, iż wiersze świetnie sprawdzają się w trakcie zajęć bibliotecznych o prawidłowym zachowaniu dla przedszkoli oraz klas I-III szkoły podstawowej.

Jak rozmawiać z dziećmi o dobrych manierach? Wykorzystując do tego celu książkę autorstwa Pani Agnieszki Frączek "Dobre obyczaje, czyli w lekkim tonie o bon tonie". Jest to zbiór zabawnych wierszy skierowanych do dzieci (dorośli także dużo się z niej dowiedzą:)),o tym jak prawidłowo zachowywać się na co dzień. Wiersze są świetnym wprowadzeniem do rozmów z dziećmi o savoir...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1562
1544

Na półkach:

„Proszę”, „Przepraszam”, „Dziękuję” – te trzy magiczne słowa to podstawa dobrego wychowania. I choć stanowią one swego rodzaju fundament, zdecydowanie nie są wystarczające, jeśli chodzi o funkcjonowanie w społeczeństwie i dobre maniery. Ich znajomość jest nie tylko kluczem do sukcesu, ale dzięki temu uchodzimy za osobę kulturalną, obytą w świecie, jest to także oznaka szacunku wobec otoczenia i wyznacznik dobrego wychowania. Zagadnienie to kryje w sobie jednak wiele tajemnic i pułapek, bardzo łatwo jest popełnić faux pas, dlatego nigdy nie jest za późno na naukę.
Warto wykorzystać każdą okazję, by przyswoić sobie pewne uniwersalne zasady, których znajomość z pewnością na mnie zaszkodzi. Poznamy je dzięki niezwyklej książce opublikowanej nakładem Wydawnictwa Arkady, pt. „Dobre obyczaje, czyli w lekkim tonie o bon tonie”. Tytułowy bon ton, to nic innego, jak nienaganny sposób bycia. A o tym, jak takie nienaganne maniery powinny wyglądać w sytuacjach codziennych (i niecodziennych),zajmująco pisze Agnieszka Frączek. Wartościową treść uzupełniają piękne, kolorowe ilustracje Ewy Beniak-Haremskiej, które nie tylko pozwalają sobie dana sytuację wyobrazić, ale również utrwalają określone zasady postępowania. Książka adresowana jest do młodszych czytelników w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, choć jestem przekonana, że i dorośli mogą z niej wynieść coś dla siebie. Co więcej, książka może stać się również inspiracją dla nauczycieli pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, którzy bez problemu wykorzystają ją w tworzeniu scenariuszy zajęć z dziećmi.
Dzięki książce dowiemy się, jak wywołać epidemię … uśmiechu, a także kto komu pierwszy podaje rękę przy powitaniu (zapewne nie tylko mały Czaruś się myli). Przekonamy się, że pod żadnym pozorem nie można uciekać ze spotkania nie żegnając się z gospodarzami czy innymi gośćmi, a także, że przy stole machanie rękami może napędzić rozmówcy prawdziwego stracha, a przy okazji narobić prawdziwego zamieszania. Poznamy ponadto zasady rozmów telefonicznych, a także rozmów przy stole.
Dowiemy się także, że częstowanie kogoś czekoladką jest jak najbardziej wskazane, ale kiedy podajemy tej osobie pudełeczko, a nie czekoladkę w ręku. Nie trzymamy też rąk w kieszeni, nawet jeśli mamy zwyczaj trzymania w kieszeniach wszystkiego. Jeśli nie wiesz, jak zachować się w windzie, to książka i w tej sytuacji rozwieje wątpliwości. Autorka zwraca również uwagę na konieczność przepuszczania wychodzących – niezależnie czy mamy do czynienia z wychodzącymi z windy, ze sklepu czy wagonu pociągu.
To tylko niektóre z sytuacji opisanych w zabawny, rymowany sposób przez Agnieszkę Frączek. Rymowane wierszyki zawierające opis danego zachowania zostały ponadto uzupełnione o krótki komentarz, ostatecznie rozwiewający wątpliwości co do pożądanego zachowania. Wszystko to sprawia, że książka „Dobre obyczaje, czyli w lekkim tonie o bon tonie” bawiąc-uczy, a przy tym zapewnia nam doskonałą zabawę w trakcie lektury.

„Proszę”, „Przepraszam”, „Dziękuję” – te trzy magiczne słowa to podstawa dobrego wychowania. I choć stanowią one swego rodzaju fundament, zdecydowanie nie są wystarczające, jeśli chodzi o funkcjonowanie w społeczeństwie i dobre maniery. Ich znajomość jest nie tylko kluczem do sukcesu, ale dzięki temu uchodzimy za osobę kulturalną, obytą w świecie, jest to także oznaka...

więcej Pokaż mimo to

avatar
454
413

Na półkach: ,

Co wypada, a co nie? Kiedy powiedzieć „cześć”, a kiedy „dzień dobry”? O tym wszystkim mówią „Dobre obyczaje”.



Wydawnictwo Arkady serią „Dobre obyczaje” zaprasza do świata dobrych manier. Autorką książki jest Agnieszka Frączek, a ilustracje przygotowała Ewa Beniak-Haremska. Książka urzeka starannym wydaniem, atrakcyjnymi rysunkami i rymowankami, dzięki którym można szybciej i łatwiej zapamiętać przedstawiane zasady. Idealna pozycja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – nie każdy dojrzały człowiek w końcu je stosuje i wie, co wypada, a czego lepiej nie robić.

Szacunek i kultura
W dzisiejszych czasach to pojęcia, o których łatwo zapominamy. Jesteśmy skupieni na sobie i często wydaje nam się, że wszystko nam po prostu wolno. Warto, zatem wrócić do źródeł i wraz z dzieckiem przeczytać o podstawowych zasadach dobrego wychowania. Z książki „Dobre obyczaje” dziecko dowie się, kiedy i dlaczego warto powiedzieć „przepraszam”, „dzień dobry”, a kiedy wyciągnąć rękę na powitanie jako pierwsze. Przekona się, że wcale nie jest przyjemnie, gdy ktoś się z kogoś wyśmiewa, czy plotkuje. To kompendium wiedzy w przystępnej formie pokazuje, w jaki sposób należy się zachowywać, by nie sprawiać problemów i dawać innym powód do uśmiechu.

Słowa i rysunki
Jak najlepiej uczyć dzieci? Oczywiście jedną z najbardziej skutecznych metod jest dawanie dobrego przykładu i na tym warto się skupić. Można sobie jednak pomóc dobrą książką, która w przystępny sposób przedstawi zasady dobrego wychowania. W „Dobrych obyczajach” mamy zarówno kolorowe, atrakcyjne rysunki, jak i słowa, które zapadają w pamięć. Teksty bazują na konkretnych przykładach i są pisane językiem przystosowanym do dzieci, więc jak najbardziej jest to pozycja obowiązkowa dla rodziców, nauczycieli i wszystkich, którzy chcą zaszczepić w młodych ludziach bon ton. Dlaczego warto? O ile lepiej byśmy się czuli, gdybyśmy zarażali się uśmiechem, a nie złością? Oczywiście, że zawsze warto zachowywać się dobrze i z szacunkiem do drugiego człowieka.

Co wypada, a co nie? Kiedy powiedzieć „cześć”, a kiedy „dzień dobry”? O tym wszystkim mówią „Dobre obyczaje”.



Wydawnictwo Arkady serią „Dobre obyczaje” zaprasza do świata dobrych manier. Autorką książki jest Agnieszka Frączek, a ilustracje przygotowała Ewa Beniak-Haremska. Książka urzeka starannym wydaniem, atrakcyjnymi rysunkami i rymowankami, dzięki którym można...

więcej Pokaż mimo to

avatar
480
27

Na półkach: ,

Książka jest rewelacyjna. Wierszyki przekazują w zabawny sposób wiedzę o zasadach zachowania, śmieszne, zrozumiałe dla przedszkolaka. Przeurocze ilustracje, aż nie chce się odkładać na półkę:)

Książka jest rewelacyjna. Wierszyki przekazują w zabawny sposób wiedzę o zasadach zachowania, śmieszne, zrozumiałe dla przedszkolaka. Przeurocze ilustracje, aż nie chce się odkładać na półkę:)

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    15
  • Chcę przeczytać
    11
  • 2020 SIERPIEŃ
    1
  • Ulubione
    1
  • Posiadam
    1
  • Dla Dzieci
    1
  • ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
    1
  • Przeczytane w 2016r.
    1
  • 2021
    1
  • Wyzwanie LC 2022
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dobre obyczaje, czyli w lekkim tonie o bon tonie


Podobne książki

Przeczytaj także