Magiczny słoik

Midge & Mo
literatura dziecięca
Ewa Kleszcz
szkoła samotność przyjaźń

„Magiczny słoik” to opowieść o tym, że wszystko jest w życiu ważne. A po deszczu zawsze wychodzi słońce.

Maciek idzie do nowej szkoły. Ogarnia go smutek i cały czas czuje nad sobą deszczową chmurę. Kap, kap, kap. Najchętniej cofnąłby czas i wrócił do swojej dawnej szkoły i spotkał się z dawnymi kolegami.

Malina wciąż się uśmiecha i próbuje przegonić chmury piętrzące się...

Magiczny Słoik to książeczka, która przedstawia przygody Maćka. Chłopiec musiał zmienić otoczenie i czuję się całkiem obcy wśród nowych kolegów. Na szczęście z pomocą przychodzi mu Malina, która robi wszystko aby zaprzyjaźnić się z chłopcem. Niestety nie jest to takie proste... Maciek ciągle jest smutny.. Co zrobi dziewczynka, aby go rozweselić?

Znakomita książka dla dzieci. Z pewnością może służyć jako książka terapeutyczna dla dzieci, które przeżywają trudności przy zmianie otoczenia, ale nie tylko. Jest jednocześnie... poradnikiem dla tych, którzy chcą takim dzieciom pomóc, próbują się zaprzyjaźnić, ale spotyka ich odtrącenie. Autorka podsuwa sporo pomysłów na zawiązanie przyjaźni.
Książka jest również pięknie...

Cudowna opowieść. Mam 40 lat, syna, który zaraz zaczyna przygodę w całkiem nowej szkole, i się popłakałam bardzo. Ale łzy są ważne!
Pięknie opowiedziana historia bardzo smutnego chłopca, nowego w klasie, o którego przyjaźń zabiega koleżanka z klasy. Nie ustaje w wysiłkach, żeby pomóc Maćkowi w aklimatyzacji. Nie jest jej łatwo, chłopiec się nie odzywa ani do niej, ani do...

Świetna książka dla dzieci, która opowiada o trudności zaaklimatyzowania się chłopca w nowej szkole. Z pomocą przychodzi mu nowa koleżanka, która nie poddaje się i walczy o przyjaźń Maćka.

Jest to mądra książka z przesłaniem. Polecana każdemu dziecku, nie tylko temu, który zmaga się z problemami w nowej szkole.

• Dla dzieci
  • 2021
  • Biblioteka
  • Adusia
  • 2020
  • Dla szkrabów
  • Dla dzieci 6-8 lat

Dodaj cytat z książki Magiczny słoik