Poradnik inwestora rynku nieruchomości

Okładka książki Poradnik inwestora rynku nieruchomości
Justyna Broniecka-KlimDamian Kleczewski Wydawnictwo: ARTEFAKT.edu.pl poradniki
poradniki
ARTEFAKT.edu.pl
2016-03-01
2016-03-01
nieruchomości podatki wynajem najem inwestowanie

Raczej przeciętny poradnik inwestora nieruchomości. Trzy działy, każdy pisany przez innego autora. Mamy tutaj praktycznie przejście od jednej skrajności w inną skrajność.

Najpierw Damian Kleczewski, w typowy dla poradników motywacyjnych sposób, pisze, że warto inwestować w mieszkania na wynajem, lewarować kredytem, wskazując kilka(naście) rad, kończąc na opowiastce o tym jak to skacze na piłce (jak dziecko) gdy przyjdzie mu nowy przelew.

Potem pani Broniecka-Klim, charakterystyczny dla księgowej sposób wskazuje co można zyskać robiąc biznes jako spółka.

Kończy Turaliński, różnymi kejsami oraz paranoiczną wizją kolejnej wojny światowej i opinią, że w zasadzie rynek mieszkań na wynajem w Polsce w cale nie jest taki super oraz, że trzeba uważać na Rosjan, którzy są uzbrojeni po zęby, czego brakuje nam Polakom. Generalnie, lokalizacja geopolityczna Polski nie jest najlepsza, więc należy uważać.

Mam wątpliwości, czy ta książka jest warta 100PLN. Niektóre publikacje wydają się znajome. Szczególnie, że czytałem też inne książki tych autorów.

Na rynku brakuje tego typu pozycji, więc może ona zaciekawić początkujących, jednak rasowi inwestorzy już dawno, albo czerpią zyski ze swoich nieruchomości, albo sprzedają je z zyskiem wykorzystując boom jaki został wywołany przez programy MDM i inne sztuczne stymulatory rynku oferowane przez rząd.

Samo inwestowanie w mieszkania na wynajem, wydaje się ciekawym pomysłem, jednak w ostatnich dwóch latach zostało tak wypromowane przez różnego rodzaju doradców, że wyszukiwanie okazji staje się coraz cięższe.

Inną sprawą, że ci najgłośniejsi "inwestorzy", którzy tak ochoczo dzielą się wiedzą na temat inwestowania w nieruchomości oraz snują wizję "wolności finansowej", wydają się infantylni i niepoważni. Pieniądz lubi ciszę.

Wszechstronny poradnik inwestora rynku nieruchomości - tytuł mówi wszystko. Polecam, warto przeczytać.

Dodaj cytat z książki Poradnik inwestora rynku nieruchomości