Wszystkimi zmysłami

Okładka książki Wszystkimi zmysłami Rebecca Yarros
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Wszystkimi zmysłami
Rebecca Yarros Wydawnictwo: Amber Cykl: Flight & Glory (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Flight & Glory (tom 1)
Full Measures
Amber
2016-02-12
2016-02-12
Bożena Karkowska
Inne

"Niektóre marzenia nie umierają, a zasypiają."

Wiele dobrego słyszałam o książkach autorki, jednak nie miałam okazji czytać żadnej (tak "Fourth Wing" jeszcze przede mną). Tym bardziej, gdy nadarzyła się okazja sięgnięcia po "Każdym skrawkiem duszy" nie wahałam się! I muszę Wam powiedzieć, że naprawdę było to mega, mega dobre!

Cały świat December zawalił się w momencie otwarcia drzwi. Niby nic, typowa czynność. Jednak, to co miało miejsce, po wizycie żołnierzy w sobotni poranek przewróciło życie rodziny Howardów do góry nogami. I tylko ona była na tyle silna, że nie pozwoliła wszystkim członkom rodziny się poddać.. Śmierć ojca, nie była jedyną niemiłą niespodzianką, która na nią spadła.. Na jej drodze pojawia się się jej dziecięca miłość - Josh Walker - gwiazda hokeja, łamacz dziewczęcych serc. Między niby pojawia się namiętne uczucie, które Ember odtrąca poznając sekret Josha.

"Każdym skrawkiem duszy" to piękna historia miłosna, która mnie zachwyciła i rozkochała w sobie! Ach! Jak przyjemnie się ją czytało! Autorka ma lekkie pióro, którym mnie oczarowała! Wyryła się w mojej duszy, wypaliła ślad, który pozostanie ze mną na dłużej. Nie powiem, łezka mi się wielokrotnie w oku zakręciła podczas czytania. Najchętniej powiedziałabym tylko jedno słowo CZYTAJCIE - jak dla mnie książka jest cudowna, fenomenalna, genialna! Po prostu świetna!

"Niektóre marzenia nie umierają, a zasypiają."

Cały świat December zawalił się w momencie...

Zacznijmy od tego że znam tę książkę a raczej całą serie ze starego wydania i nadal ją kocham. Mimo że wiedziałam co mnie tu czeka i tak nie mogłam się od niej oderwać.

Ember wychowała się w rodzinie wojskowego i wiedziała co oznaczają żolnierze na progu jej domu. Jednak widząc jak zniszczyło to jej mamę postanawia być tą silną osobą i zatroszczyć się o najbliższych. Wtedy w jej życiu pojawia się Josh, który nieustannie jej pomaga w tym trudnym czasie. Oboje zaczynają coś do siebie czuć ale Josh ma sekret. Co się wydarzy gdy Ember go pozna?

Autorka jest niewątpliwie mistrzynia pisania romansów o żołnierzach, ale serio. Tę serię czytałam dawno temu, ale pamiętałam ją całą. Ember to dla mnie osoba, która w obliczu tragedii wykazała się niesamowitą siłą, biorąc na siebie wszystkie obowiązki. Oprócz śmierci taty, spotkała ją też zdrada bliskich osób, a mimo to nie załamała się. Walczyła o przetrwanie na powierzchni by nie dać się swoim myślom. W tym pomagał jej Josh, który zawsze ją wspierał. Ratował miłym słowem, ofiarował bezinteresowna pomoc.

Relacja Ember i Josha niesamowicie chwyciła mnie za serce. Josh był dla Ember wszystkim co chciała i potrzebowała. Dziewczyna brała od niego ile chciała a on nie oczekiwał nic w zamian, oprócz tego że zadeklarował że chcę ją, całą, ze wszystkimi wadami i zaletami. Na zawsze. Jednak wiecie gdy ma się sekrety to one prędzej czy później zawsze wyjdą na jaw. Czy Ember udźwignęła to? Czy czekało ich szczęście? Tego musicie się dowiedzieć sami. Ja już zacieram rączki na myśl o następnym tomie o Jaggerze.

Uwielbiam tę autorkę! Nie ma znaczenia, czy pisze fantasy, czy wykły romans New Adult - ta pisarka potrafi zdziałać cuda w duszy czytelnika. Polecam gorąco!

🏒Są takie historie, o których nie jesteśmy w stanie zapomnieć, nawet po upływie wielu lat🥹Po zamknięciu książki mamy wrażenie, że odebrały nam one kawałek serca i skradły odrobinę duszy. Właśnie taką historią jest dla mnie książka „Każdym skrawkiem duszy”, znana wcześniej jako „Wszystkimi zmysłami”❤️‍🔥 Ten nowy tytuł pasuje do niej jak ulał, bo kocham ją dosłownie każdym skrawkiem duszy!💔

🏒Swoją przygodę z czytaniem zaczęłam miej więcej w 2016 roku i miejscową bibliotekę potrafiłam odwiedzać kilka razy w tygodniu. Książki Mii Sheridan, Elle Kennedy, Brittainy C. Cherry, no i oczywiście te wszystkie z SZARYMI OKŁADKAMI pochłaniałam wtedy w ogromnej ilości😅

🏒To właśnie wtedy, gdy po zajęciach szłam do biblioteki i siadałam na podłodze pod regałem,  pokochałam historię Josha i Ember. A gdy po latach zabrałam się za reread, okazało się, że kocham losy tej dwójki jeszcze mocniej❤️‍🩹

🏒Jest to historia dla miłośników:
✅motywów od przyjaźni do miłości oraz slow burn,
✅hokeja i wojska,
✅romansów rozgrywających się na studiach (new adult),
✅książek bolesnych i skłaniających do myślenia.

🏒Już od pierwszych stron autorka zrzuca na czytelnika wydarzenia, które rozdzierają serce i nie potrafię nawet zliczyć ile razy w moich oczach pojawiały się łzy💔

🏒Całość napisana jest lekkim językiem, a jednak udało mi się znaleźć mnóstwo pięknych cytatów. Czyta się błyskawicznie, autorka w żaden sposób nie przytłacza, tylko subtelnie prowadzi czytelnika przez fabułę🫶

🏒Pomiędzy głównymi postaciami czuć niesamowitą chemię i kibicowałam im od pierwszej, do ostatniej strony. Josh to bohater idealny. Odpowiedzialny, troskliwy, domyślny i dla swojej ukochanej ściągnąłby gwiazdkę z nieba, gdyby tylko o to poprosiła🥹😍

🏒Ember jest specyficzną postacią. Ją ciężko tak po prostu polubić. Sporo musiała przejść w krótkim czasie i starałam się zrozumieć jej zachowanie, ale momentami doprowadzała mnie do szału i miałam ochotę nią potrząsnąć i wykrzyczeć, żeby dała sobie pomóc😤

🏒„Każdym skrawkiem duszy” wzbudziło we mnie całą gamę emocji – od smutku, przez rozdrażnienie, złość, niepewność, bezradność, aż po radość i nadzieję na lepsze❤️‍🩹

🏒Kocham tę historię za jej klimat. Przypomina mi o cudownych latach mojego życia i wprowadza w taką przyjemną nostalgię. Rynek wydawniczy się zmienia, zmieniają się też czytelnicy i mam wrażenie, że ta historia różni się od romansów, które czytam aktualnie🤔Nawet nie potrafię tego wyjaśnić. Po prostu odbieram ją w inny sposób i czuję wyraźnie bijące od niej ciepło, spokój i… Miłość🥰

🏒Nie ma książek idealnych, ale tej bardzo niewiele do ideału brakuje. Polecam tę historię wszystkim miłośnikom emocjonujących romansów. Mam nadzieję, że pokochacie ją tak jak ja❤️‍🩹

Miłość, namiętność, poświęcenie, honor i blizny które na zawsze zmieniają człowieka. Czy Miłość jest silniejsza od śmierci? Nie jest, ale pomaga ją oswoić. Przynajmniej wydaje się tak nam, czytelnikom takich historii. Nie przepadam za krótkimi opowieściami, jednak jak inne książki tej autorki wciągnęła mnie po paru stronach a potem nie chciała juz wypuścić. Polecam.

Wow, wszystkie książki z tej serii są pięknymi, nieoklepanymi historiami o bohaterach pokaleczonych w różne sposoby.
Rebecca stworzyła opowieści chwytające za serce, na wysokim poziomie. Warto po nie sięgnąć!

Co tu dużo mówić, kocham historie kreowane przez Rebecca.

Co tu dużo mówić, kocham historie kreowane przez Rebecca.

Na półkach: , , , , , , , , , , , , ,

Przeczytałam ją ponownie po 6 latach i nadal mnie zachwyca, piękna historia. Zdecydowanie jedna z moich ulubionych.

"Wszystkimi zmysłami" 1 tom serii Odważmy się kochać -
Rebecca Yarros
8/10

"-Niektóre marzenia nie są martwe, tylko uśpione. Chciałbym, żebyś zdawała sobie sprawę ze wszystkich swoich możliwości i nie bała się ich. Zależy mi na tym, żeby mieć cię blisko, ale jeszcze bardziej zależy mi na twoim szczęściu."

Bywa tak, że jedna chwila, jeden moment potrafi zmienić bieg naszego życia. To właśnie spotkało Ember i jej rodzine.
Kiedy pewnego dnia dziewczyna otwiera drzwi, w których progu stoi dwóch żołnierzy, wie, co to może oznaczać. Ember słyszy to, czego nie chciała usłyszeć nigdy. Jej ukochany ojciec zginął w Afganistanie. Nigdy go nie usłyszy, nigdy nie zobaczy, nie przytuli. Cały jej świat się wali, nadmiar złego jej matka pogrążona w rozpaczy, zaniedbuje rodzinę, więc to właśnie Ember musi stać się siłą dla rodzeństwa i mamy.
Gdy niespodziewanie w jej życiu pojawia się Josh Walker, trener hokeja jej brata ale też obiekt westchnień z liceum, dziewczyna na początku stara się go trzymać na dystans, co wcale nie będzie łatwe, gdyż okoliczności sprawiają, że ich spotkania są dość częste. No i Josh za wszelką cenę chce być dla niej tym, czego potrzebuje, oparciem.

"-Jak to możliwe, żebyśmy się tak kochali i żeby miało się nam nie udać? Dlaczego taka miłość jak nasza tak straliwie nas krzywdzi."

Powieść o pogodzeniu się ze stratą, o uzdrowieniu duszy, o znalezieniu bratniej duszy, o uczeniu się zaufania względem drugiej osoby, a przede wszystkim o pięknym uczuciu.
December i Josh wspólnie mierzą się z obawami o przyszłość. Mimo, że niewątpliwie ciągnie ich do siebie, to ich relacja nie jest szybka, gładka, kolorowa. Jest przesycona wieloma emocjami, jest trudna, ale piękna.
Kilka razy Ember mnie drażniła swoim niezdecydowaniem, jednak rozumiem skąd wynikało jej zachowanie. Z drugiej strony jej siła jest godna podziwu. Za to Josh nadrabiał po stokroć 😉 Jego działania, cierpliwość i zrozumienie uczyniły z niego wspaniałą postać.
Generalnie, każde z nich posiada w sobie coś ujmującego.

💕"-Może miłości tak wyjątkowej, tak silnej nie jest pisane trwać wiecznie. Może zapałaliśmy tak silnym uczuciem do siebie, by blask naszej miłości oświetlił nam drogę, którą podążamy, ale tak silnego ognia nie da się długo utrzymać."

Wzruszająca, bolesna, ale momentami też zabawna, pełna współczucia, wartościowa, pozbawiona powierzchowności.
Gdyby ktoś mi wcześniej powiedział, że był to debiut autorki to bym nie uwierzyła, bo udał się autorce i to bardzo.

Pewnie większość z Was zna już tą powieść, jeśli jednak znajdzie się ktoś, kto tak jak ja do tej pory nie miał z nią styczności to polecam.
I dziękuję @czytane_i_zapowiedziane bo to właśnie u Ewy swego czasu widziałam polecajke tej serii. Gdyby nie Ty, pewnie nigdy bym jej nie poznała.

Pozycja obowiązkowa dla fanek NA i nie tylko, i dla tych starszych czytelniczek i tych młodszych 😊

"Wszystkimi zmysłami" 1 tom serii Odważmy się kochać -
Rebecca Yarros
8/10

Bywa tak, że jedna chwila, jeden moment potrafi zmienić bieg...

• Romans
  • New Adult