rozwiń zwiń

Wszystkimi zmysłami

Okładka książki Wszystkimi zmysłami Rebecca Yarros
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Wszystkimi zmysłami
Rebecca Yarros Wydawnictwo: Amber Cykl: Odważmy się kochać (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Odważmy się kochać (tom 1)
Full Measures
Amber
2016-02-12
2016-02-12
Data 1. wydania:
2014-02-09
Bożena Karkowska
miłość śmierć rodzina romans opieka pomoc rozpacz
Inne

Każdy (prawie) uwielbia książki o hokeistach. A jakby dorzucić do tego amerykańskich żołnierzy i opowieść o stracie? Historia Ember i Josha pokazuje, że warto się przełamać i sięgnąć po książkę z brzydką okładką.

Idealna jako relaks, chwilę zapomnienia. Chociaż pokazująca również zwykłe życie i ile tracimy oraz ile możemy zyskać.

Książka ogólnie bardzo przyjemna. Początkowo bardzo wzruszająca, później trochę gubi nastrój. Na pewno spodoba się każdej miłośniczce tego typu romansów.

Zastanawia mnie tylko jedna sprawa. Czy ktokolwiek czytał tę książkę przed wydaniem? Autorka stworzyła ciekawą historię, jednak osoba odpowiedzialna za korektę ewidentnie nie przyłożyła się do pracy. Sama wyłapałam kilka literówek, powtórzeń (na zasadzie: "ona nie NIE mówi, że..."), w pewnym momencie siostra głównej bohaterki (April) zostaje w trakcie rozmowy nazwana innym imieniem (Amber). Oczywiście nie wpływa to na moją ocenę samej książki, ale w trakcie czytania bardzo mi to przeszkadzało.

Książkę czyta się w miarę dobrze.
Opowiada historię chłopaka i dziewczyny, którzy spotykają się po 5 latach przez co powracają do nich uczucia, które do siebie kiedyś żywili. Jednak tak jak w każdej książce pojawiają się przeszkody, które stoją na drodze ich miłości.
Czy poradzą sobie z nimi?
Aby się tego dowiedzieć sięgnij po tę powieść.

Książkę czyta się w miarę dobrze.
Czy poradzą sobie z nimi?
Aby się tego dowiedzieć sięgnij po tę powieść.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam ten romans. Historia December i Josha jest niezwykła, Wracam do niej co jakiś czas i wciąż zakochuje się na nowo.

Ciekawa, ale chyba spodziewałam się czegoś więcej od takiego dużego romansidła. Trochę dużo tych romantycznych myśli :)

Początek super ......

Początek super ......

Serdecznie polecam!
Przepiękna...
Jak ŻYCIE, którE właśnie się kończy i wszystko co do tej pory się znało i dawało poczucie bezpieczeństwa - znika i jak przychodzi NOWE!
Czytając książkę miałam w sobie przekonanie, że autorka wie o czym pisze, jakby oddała cząstkę siebie i pokazała kawałek świata niedostępny dla innych. I nie pomyliłam się zerkając później na podziękowania i notę biograficzną.

Serdecznie polecam!
Przepiękna...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Już dawno nie miałam tak skrajnych uczuć co do książki... Sięgnęłam zachęcona naprawdę dobrymi opiniami i trochę się rozczarowałam.
Bardzo podobały mi się zarówno początkowe jak i końcowe rozdziały, przy których otarłam sporo łez. Ale środek powieści średnio do mnie przemówił. Główny bohater, Josh, był interesującą postacią, ale mam wrażenie, że wszystko w nim było "za bardzo". Ember, główna bohaterka, przez większość książki doprowadzała mnie szału swoim niezdecydowaniem i graniem na cudzych uczuciach, choć można jej to wybaczyć z powodu przeżywanej żałoby. Lubię, gdy w powieściach porusza się ciężki temat, jednak tylko wtedy, gdy odpowiednio się ten wątek poprowadzi, a bohaterowie są w stanie to udźwignąć. Tutaj trochę mi tego zabrakło... Fajnie się zaczęło, skończyło jak zawsze, ale potoczyło średnio ciekawie. Trochę tę książkę wymęczyłam, a szkoda, bo zapowiadała się naprawdę dobrze. Właściwie niczym szczególnym nie różniła się od innych, przeciętnych romansów.

Strasznie mnie pochłonęła, myślę że autorka stanęła na wysokości zadania i nie chodzi mi tu tylko o romans. Podczas czytania przekazała mi tyle emocji, wszystko było tak realne, że nie raz się poryczałam. Zaraz zabieram się za kolejne części.

Rebecca Yarros Wszystkimi zmysłami Zobacz więcej
Rebecca Yarros Wszystkimi zmysłami Zobacz więcej