Jak wychować szczęśliwe dzieci

Okładka książki Jak wychować szczęśliwe dzieci
Wojciech Eichelberger Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Zwierciadło
2014-05-21
2014-05-21

Na półkach: , , , ,

To nie jest poradnik dla rodziców z gotowym rozwiązaniem. Książka ma charakter bardziej filozoficzny i skłaniający do refleksji przede wszystkim nad sobą. Nad tym, jak my byliśmy wychowywani, jacy są nasi rodzice; na jakim etapie jest nasz dialog z własnym wewnętrznym dzieckiem (ale też wewnętrznym rodzicem i mediującym między nimi dorosłym).
Sugeruje najpierw poukładać "w sobie", by odnaleźć szczęście; uwolnić się od jarzma pokoleń (tego, jak naszych rodziców wychowywali dziadkowie, a jak nas nasi rodzice), potrafić żyć według własnych wytycznych, własnym szczęściem. To jest - według mnie - bardzo zdrowe. Autorzy z pewnością nie mają na myśli palić mostów, ale żyć tak, by żyć własnym życiem, a nie starać się uszczęśliwiać innych. Dodatkowo potrafić znosić bez żalu potencjalne niezadowolenie rodziny; po prostu nie unikać ich, ale też nie brać do siebie ich, niekiedy, "złotych rad".
"Poukładany", prawdziwie szczęśliwy dorosły, to również szczęśliwe dziecko, któremu dajemy prawdę, miłość i wolność.

Uważam, że nawet rodzic dorosłych już dzieci wiele może odnaleźć w tej książce.

Sugeruje najpierw poukładać "w...

Łatwiej jest być rodzicem po przerobieniu tego tytułu.

Łatwiej jest być rodzicem po przerobieniu tego tytułu.

Dodaj cytat z książki Jak wychować szczęśliwe dzieci