Zero to one

Peter ThielBlake Masters Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
MT Biznes
biznes, finanse
2015-01-01

Część książki czytało się ciężko, ale w drugiej połowie było ciekawiej. Częściowo wiele rzeczy wcześniej czytałam/dowiedziałam się, przez co trochę było nudy. Ale mimo to fajna książka, tłumaczy proste rzeczy o których czasem każdemu się zapomina. Myślę, że jest to interesująca mimo wszystko pozycja.

Na półkach: , , , , , ,

Książka mimo podtytułu "Jak budować przyszłość" dotyczy dość wąskiego obszaru - jest swoistą instrukcją jak założyć start-up nastawiony na ogromne zyski, będący monopolistą w swej branży i mający siedzibę najlepiej w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych. Peter Thiel, który sam na swoim koncie ma wiele biznesowych osiągnięć, dzieli się z czytelnikami siedmiopunktową...

Pozycję nabyłem dość spontanicznie, na podstawie pochlebnych opinii i zachęcającego pierwszego rozdziału. Być może moje błędne wyobrażenie o tej książce zaważyło na ocenie. Miałem nadzieję znaleźć w niej opis mechanizmu zakładania firmy, sposoby zarządzania zespołem i zdobywania klientów przedsiębiorstwa. Żadnej z tych rzeczy się niestety nie doczekałem.

Książka jest...

Mądrość tej książki można streścić w kilku zdaniach, nie jest kopalnią wiedzy, ale nie żałuję, że przeczytałam. Można dzięki niej się trochę obyć z klimatem startupów i nieco poszerzyć horyzonty.

Dla kilku trzeźwiących myśli i spostrzeżeń warto sięgnąć. Jako biblia start-upów stanowczo przecenione.

W gruncie rzeczy to dzieło filozoficzne, traktujące o postępie technologicznym.

Ciekawa książka, miejscami mało konkretna. Kiepski, nie trafione według mnie i nie opierający się na faktach, rozdział o Odnawialnych Źródłach Energii.

Jeden znakomity punkt otwierający oczy: Twórz firmy, które mają szanse być monopolistami, tylko wtedy osiągniesz zyski (nadzwyczajne).

Książka o funkcjonowaniu firmy. Aby firma mogła zaistnieć, przetrwać i rozwijać się potrzeba kilku czynników, które tutaj zostały opisane. Autorzy nie dają recepty na firmę sukcesu, pomysł i wykonanie muszą być Twoje. Warta przeczytania, nie nastawiaj się jednak na wiele.

Autor przekonał mnie do tego, że monopol w zdrowych dozach jest dobrym zjawiskiem dla rozwoju społeczeństwa i cywilizacji.

Ciekawie przedstawiona wizja naszego współczesnego świata biznesu.

całkiem przyjemna książka, nie ma coachingu więc duży plus za to.
autor pokazuje, że nie można stworzyć dobrej firmy kopiując największych

• Biznes
  • Chcę w prezencie